Подписка на учените, служителите и докторантите от БАН


Гост

/ #101

2016-02-11 15:43

Да, само с говорени нищо не става. Аз съм съпруга на един такъв млад учен, работещ в бан през 80-те години на миналия век и знам много добре положението на тези млади хора и техните семейства. По онова далечно време заплата на моя съпруг също не беше висока - млад специалист без много стаж - около 150 лв. Разликата беше, че стандарта на живот тогава беше по-различен и тази заплата не беше така смешна и достигаща на нищо.  Месечната карта за градския транспорт беше 5 лв, сега е около 60 лв. за парно плащахме 10-12 лв зимен мес., сега е 200-300 ++лв. Един хляб беше 15-26 ст. сега е поне  един лв. Витоша, кашкавал беше 2.50 кг сега е 12-13 лв за килограм и много други подобни примери. Заплатата е повишена само 2 ДВА ПЪТИ, а цените са отлетели на 5-10 пъти..Как се коментира този факт, защото според мен това е бавно физическо убийство. Да не говорим, че тези учени още трябва да имат спокойствие и концентриран мозък, за да работят..Много тъжна история..Вероятно се прави нарочно, за да се разбие тотално науката в България:(