Против даването на земеделски земи на ползватели


Гост

/ #11

2011-09-30 13:50

Аз мисля, че има смисъл в това, защото на този етап в България пустеещите земи са много повече от реално обработваемите. Само в България се допуска годна за обработка земя да пустее с години, само защото собствениците й ги мързи да я обработват,но и не я продават,защото си мислят,че струва милиони и така кръга е безкраен и безсмислен. В същото време България внася храна от чужбина, защото у нас никой вече нищо не произвежда - няма селско стопанство, защото тези , които са щастливи собственици на земеделски земи нищо не ги правят,но и на други не дават възможност да ги експлоатират. Пълно безмислие. Всеки, който е ходил из Европа (,а и не само) знае,че няма друга такава държава, в ковто да караш километри покрай плодородна пустееще земя. Аз съм ЗА въвеждането на мерки, които ще изкоренят това безхаберно отношение на хората към имотите им. Дори смята,че най-добре ще проработи варианта с въвеждане на данък върху необработваемите земи - тогава вече, може би, на някой ще му светне лампа,че не можеш да унищоваш такова богатство, само защото ти е безплатно нищо да не го правиш.