Против даването на земеделски земи на ползватели

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против даването на земеделски земи на ползватели


Гост

#1

2011-09-30 08:29

Единственият разумен начин е някой да заплати на собственика тези земи и тогава като иска да ги ползва......

Гост

#2

2011-09-30 08:35

Нищо ново в BG,пак далавери!Покрай сухото ще изгори и мокрото!Отвратен съм от всичко в BG и за това не съм в България!!!

Гост

#3

2011-09-30 09:18

Тази глупост която е приета на първо четене в НС е доказателство за слабото управление на държавата ни...

Гост

#4

2011-09-30 10:03

Частната собственост е неприкосновенна!

Гост

#5

2011-09-30 10:31

Идеята, както и всички други произтичащи от народа, ще бъде обезсмислена, защото в България управляват хора жадни за пари и власт и нищо друго!

Гост

#6

2011-09-30 10:38

Пълен ГЕРБерски абсурд.Ако нямам средства да си обработвам земята,ще ми я отнемат и дадат на някой друг да го прави.А когато имам средства и реша да го правя,те вече за нищо няма да става.Не е ли по-удачно да помислят как да помогнат или субсидират земеделците,вместо да дават възможност за монопол на земята от страна на някои хора.Намирисва ми на легален вариант на Цар Киро!


Гост

#7 Земеделските земи на ползватели

2011-09-30 10:40

Цялата система на реституция на земеделските земи у нас бе сбъркана още в началото. Дали бе сбъркана или нарочно направена не ми е ясно. В никоя бивша соц. страна не се постъпи така. Там на който връщат земята подписва декларация дали ще я обработва. Ако не, дават акции, а ако искаш продавай си акциите.А тук раздробиха земята на наследниците и то в повечето случаи живеещи на друго място, а после тези 2-3-4 декара станаха лесна плячка на арендатори, които за две десетилетия станаха крупни земевладелци, купили земята без пари.
Второ. Закона за арендата има абсурдни положения. Ето две от тях.
Първото: Да сте чули арендното плащане да се извършва съгласно тази алинея. По дефиниция пазарната поземлена рента е свързана с количеството произведена продукция и цената която е получена за нея. Та кой арендатор ще предостави на собственика такава информация.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 35 от 1999 г.) Размерът на арендното плащане се договаря въз основа на:
1. пазарната поземлена рента;
Трето:Същия закон дава право на един от наследниците или съсобствениците да сключва аренден договор. Този текст поражда хиляди проблеми за хората и хляб за адвокати и съдилища. Имам конкретен пример как дъщеря наследник, сключва такъв договор и прибира рентата години наред, без да даде и стотинка на болния си баща и на брат си. А проблема се решава лесно. Всеки може да сключи договор ако има пълномощно от останалите или представи удостоверение за наследници пред нотариуса. И толкова.

Гост

#8

2011-09-30 11:14

Поредното АБСУРДНО нещо,което се приема....,национализира се всичко наред....,подобен закон приеха и за възобновяемата енергия....

Гост

#9

2011-09-30 11:36

Като цяло крайната идея на този проект не е лоша: да се обработват повече земи и да няма пустеещи , но не може и не бива да бъде направено по този безпардонен начин, който очевидно не е Европейски. Посоченият пример че не могат да се намерят всички собственици на един парцел и затова пустее, според мен може да се избегне като пречка ако се приеме и държавата даде възможност на една част от собствениците на един парцел, които са известни , сами да изберат къде да бъде включен парцела за обработване, независимо че техните роднини са в чужбина или неоткриваеми. Получената рента да бъде отделена в отделни партиди на тези собственици и дори при еднократно тяхно посещение в страната по всяко време да могат да получат полагащата се рента от обработката на тяхната земя. По този начин , никой не би бил ощетен. Мисля така е цивилизовано и в много страни, кооперациите обработващи чужди земи така изплащат сумите по рента на всеки един от наследниците на тази земя. Не знам кога в нашата държава ще започнат да улесняват живота на хората с всички промени , които приемат, но се надявам това да е скоро , за да останат или се завърнат хората тук, защото никой не бяга от хубавото . Колкото по -лесно е организирана и администрирана една сфера от живота на хората, толкова по -доволни са те от живота си.

Гост

#10

2011-09-30 12:05

Не се учудвам вече от нищо! Почти всеки закон или решение на настоящото Народно събрание е наситен с некомпетентни, противоправни или дискриминационни РЕШЕНИЯ. ЧАСТНАТА СОБСТВЕНОСТ Е НЕПРИКОСНОВЕНА! ПРЕДИ 5 ГОДИНИ ОБЛАСНИЯТ УПРАВИТЕЛ НА СОФИЯ ПРОДАДЕ ЧАСТЕН ИМОТ НА МОИ ПРИЯТЕЛИ (В РЕГУЛАЦИЯ В ОБЩИНА БОЖУРИЩЕ)! ТЕ НАУЧАВАТ ТОВА СЛЕД ИЗТИЧАНЕТО НА 5 ГОДИШНИЯ ДАВНОСТЕН ПЕРИОД ЗА ЗАВЕЖДАНЕ НА ДЕЛО! АБСУРДНО, НО ФАКТ!!! ДА ИСКАМЕ ОЩЕ ДА СЕ ВЪРНЕ 10 ГОДИШНИЯ ДАВНОСТЕН ПЕРИОД ЗА ЗАВЕЖДАНЕ НА ДЕЛО, А ЗА ИМОТИ ПРИДОБИТИ С ИЗМАМА ДА НЯМА ДАВНОСТЕН ПЕРИОД!!!
ДА ПИШЕМ И ДО СТРАСБУРГ! ДА АЛАРМИРАМЕ ЕВРОПЕЙСКАТА ОБЩНОСТ ЗА ПРИЕМАНЕ НА ЗАКОН, КОЙТО Е КРАЧКА КЪМ НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ НА ЧАСТНИ ЗЕМИ, КОЕТО Е В РАЗРЕЗ С КОНТИТУЦИЯТА!!!

Гост

#11

2011-09-30 13:50

Аз мисля, че има смисъл в това, защото на този етап в България пустеещите земи са много повече от реално обработваемите. Само в България се допуска годна за обработка земя да пустее с години, само защото собствениците й ги мързи да я обработват,но и не я продават,защото си мислят,че струва милиони и така кръга е безкраен и безсмислен. В същото време България внася храна от чужбина, защото у нас никой вече нищо не произвежда - няма селско стопанство, защото тези , които са щастливи собственици на земеделски земи нищо не ги правят,но и на други не дават възможност да ги експлоатират. Пълно безмислие. Всеки, който е ходил из Европа (,а и не само) знае,че няма друга такава държава, в ковто да караш километри покрай плодородна пустееще земя. Аз съм ЗА въвеждането на мерки, които ще изкоренят това безхаберно отношение на хората към имотите им. Дори смята,че най-добре ще проработи варианта с въвеждане на данък върху необработваемите земи - тогава вече, може би, на някой ще му светне лампа,че не можеш да унищоваш такова богатство, само защото ти е безплатно нищо да не го правиш.

Гост

#12

2011-09-30 13:52

Не съм чувала по-тъпо нещо в последните 20 годинил Какво става? Да не сме се върнали в комунизма без да знам?

Гост

#13

2011-09-30 15:15

Съгласно Българското законодателство само собственик може да се разпорежда с ползването на имота. Когато има желаеш ползвател защо трябва да му се предоставят правата за ползване от държавата? Тя себе си неможе да контролира та ще контролира ползвателите на частните земи. Отново предпоставка за корупция. Това е работа на собственика и всеки който иска да ползва определена земя да се обърне към собственика на земята и да се договаря.
фактор

#14 Re: Правилно иначе ще пустеят

2011-09-30 21:21

#1: -  

 Да оставим плодородната БГ да ражда тръни ли? Много ясно че ще я дадат за обработка. Ако има 13 наследника на парцел от 2-3 дка и те са пръснати по цяла Бг и по цял свят, нехаят за нея и нито могат нито искат да се обединят да решат какво ще я правят тя трябва да пустее. ..????


Гост

#15

2011-10-01 07:59

Нека всеки да разполага с имота си както намери за добре,стига с тзи комунистически приоми...

Гост

#16

2011-10-01 08:53

Здравейте.Много е добре,че сте започнали веднага да реагирате на това недомислие.Съгласен съм земята да се обработва/създадоха се частни кооперации за тази цел/,но за съжаление някои от тях не спазват обещанията си.Това обаче не означава, земята да ни се дава на"ползватели"-няма правно основание.

Гост

#17

2011-10-01 09:08

Здравейте!Подкрепям твърдо петицията!Този Закон е променян многократно и ако се направи една статистика,като нищо може да се окаже "рекордьор"!
Лично съм имал проблеми от подобно естество преди няколко години,когато започна т.нар. субсидиране на единица площ!Когато посетих Общ. земеделска служба за да проверя земите на баща си,служителката ми поиска удостоверение за наследници,за да мога евентуално да посоча тези земи за субсидиране.Когато представих необходимия документ започна т.нар "весела част".Всичките ниви общо около 30 дка,бяха разпределени между 4 арендатора,без договор и без дори да познавам някои от тях!!!
Това ще се случи и сега и то напълно законно,нали тези които финансират кампанията на политическите партии,трябва да си върнат в последствие харчовете!

Гост

#18

2011-10-01 19:30

Противоконституционно подло предложение - дано не бъде прието на 2-ро четене !!!

Гост

#19

2011-10-01 19:34

direktno v sada ako se prieme.

Гост

#20

2011-10-03 09:25

КАКТО ВИНАГИ ВСИЧКО В ДЪРЖАВАТА НИ Е НЕПРАКТИЧНО.

Гост

#21

2011-10-03 09:29

Поредната глупава измишльотина на Фидосова и сие.....

Гост

#22

2011-10-03 19:22

Не е ли касно ве4е

Гост

#23

2011-10-04 12:14

нарушава се конституцията и свободния пазар на земеделски земи.

Гост

#24

2011-10-04 13:40

Накърняващ конституционните права закон !!!

Гост

#25

2011-10-05 15:35

АКО НЕ ЖИВИЯ В МОЯТ АПАРТАМЕНТ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ ДАЛИ ЩЕ СЕ НАСТАНЯТ ПОЛЗВАТЕЛИ НАЛИ ПО КОНСТИТУЦИЯ СОБСТВЕНОСТТА Е НЕПРИКОСНОВЕННА!