Против даването на земеделски земи на ползватели


Гост

/ #9

2011-09-30 11:36

Като цяло крайната идея на този проект не е лоша: да се обработват повече земи и да няма пустеещи , но не може и не бива да бъде направено по този безпардонен начин, който очевидно не е Европейски. Посоченият пример че не могат да се намерят всички собственици на един парцел и затова пустее, според мен може да се избегне като пречка ако се приеме и държавата даде възможност на една част от собствениците на един парцел, които са известни , сами да изберат къде да бъде включен парцела за обработване, независимо че техните роднини са в чужбина или неоткриваеми. Получената рента да бъде отделена в отделни партиди на тези собственици и дори при еднократно тяхно посещение в страната по всяко време да могат да получат полагащата се рента от обработката на тяхната земя. По този начин , никой не би бил ощетен. Мисля така е цивилизовано и в много страни, кооперациите обработващи чужди земи така изплащат сумите по рента на всеки един от наследниците на тази земя. Не знам кога в нашата държава ще започнат да улесняват живота на хората с всички промени , които приемат, но се надявам това да е скоро , за да останат или се завърнат хората тук, защото никой не бяга от хубавото . Колкото по -лесно е организирана и администрирана една сфера от живота на хората, толкова по -доволни са те от живота си.