Петиция за правото на качествено образование на децата със СОП

morrena

/ #70 Re:

2015-01-16 17:00

#69: -  

Ами "откъдето-накъдето"и вие си позволихте да правите такива.....А вие защо така "подскачате", ако сте добър специалист и срещате взаимност, подкрепа и разбиране от родителите? Бъдете сигурен(на), че добрите специалисти (аз лично в това понятие не включвам псевдоспециалистите с краткосрочен курс на преквалификация- за мен тези курсове са несериозни, незадълбочени и комерсиални) ще бъдат оценени и на областно, и на общинско ниво, така че ако сте такъв(а), нямате повод за притеснения. Да, принципно е така- би трябвало да сме от "едната страна на барикадата" ...Ако наблюденията ми и тези на детето, както и на други родители и деца не бяха коренно противоположни на това, в  което много разпалено се опитвате да ме убедите. Освен това няма как  да ми "вмените" признателност към хора, чието поведение, методи на работа и отношение към родителите и децата по- скоро предизвикват  недоумение и множество въпроси. Примерно"откъде е спуснат този парашутист", "чие протеже е" и подобни... Защото, нали сте наясно, че в едно ОУ няма как да назначат историк на мястото на математик, примерно- ами така стоят нещата и във вашите центрове. Няма човек, който е в състояние да ме убеди, че ако с детето ми работи зооинженер с преквалификации, чийто пед. стаж "стартира" с откриването на Рес. центрове,  той е в състояние да се справи с нелеката (признавам) работа на ефективно действащ специалист(без кавички)! И ако вие ми кажете, че във вашия център няма такива (не непременно зооинженери, разбира се), просто няма да ви повярвам.И да, наистина имам по-мащабен поглед в/у дейността,която се извършва в Рес.центрове, както и за болшинството от лицата, назначени в тях- без значение от каква позиция.И не се вкарвайте в параноични предположения за "НПО и внедрени изпълнители"- бъдете сигурен(а), че ако моето дете получаваше това, което се очаква от това т.нар."ресурсно подпомагане", нямаше да "оплювам", а щях без никакви задръжки, абсолютно спонтанно да изразя голямата си благодарност!!! Не се съмнявайте, че съм изчела всичката информация относно "новия закон"- само че не само аз съм в "голямо междучасие", и вие, и много други хора, "не са в час".....защото все още нищо не е ясно за никого! Но би трябвало да знаете- всеки родител очаква нещо по- добро и след като е твърдо убеден в неефикасността на големите очквания от Ресурсните центрове и добрите специалисти, не му остава нищо друго,освен да се надява на по-ефикасен модел на обучение, възпитание и интегриране на детето му!!!!