Петиция за правото на качествено образование на децата със СОП

morrena

/ #68 Re: Само РЦ

2015-01-16 10:14

#64: - Само РЦ 

 Драги гост! Страхотен психологически профил сте направил(а) на човек, когото не познавате!! Тежко на децата ни с такива "специалисти"! Психолог, или рес.уч-л, все пак тр.добре да владеете тази "материя", за да се осмелявате да го направите и в публичното пространство. Ако не сте директор, няма как да знаете дали се крадат, или не се крадат пари, аз също не го твърдя. Ако изобщо правите разлика м/у съдържанието на 2-та глагола-"крадат"(както сте писали) и "отклоняват"- както аз съм посочила.И много правилно (за разлика от порядъчното изобилие от правописни грешки) сте сложил(а) думата "специалист" в кавички- аз не съм специалист и както посочих в другата си дуплика- не драпам за нищоправенето ви....Нито съм гузна, нито съм се втурнала да бягам- ако това, което излагам като факти, ви притеснява, то в този случай поговорката се отнася точно за вас.Изобщо нямам интерс ,  не броя Общините и броя на евентуалните директори и "лапачи"- моите приоритети са други. И въобще не ми пука как ще се осъществи  тази децентрализация- има си много по- компетентни хора за това, аз само направих паралел м/у рес.уч-ли и др. специалисти, подчинени на Общините и тези, подчинени на Рес. центрове. И пак ще потвърдя- разлика м/у едните и другите НЯМА- нито в условията на труд, нито по отношение на квалификацията. А за мен, и за други като мен, това е важно,но е важно и това, че средствата за вашите заплати и издръжката на центровете ви са ОГРОМНИ, а те са предназначени преди всичко за децата! Няма как да прогнозираме дали тези средства ще са повече, или по-малко, ако специалистите минат към Общините, защото не знаем какъв ще е моделът на управление, заплащането ви и пр. Това не ме касае, за разлка от вашата лична заинтересованост! Аз искам детето ми да получава това, което му се ПОЛАГА, да не се разпиляват излишни средства, а как ще стане.... и вие, като голям "специалист" няма как да знаете!!!