Петиция до Омбудсмана на Р. България срещу МВР-Хасково

Тодор Бойчев
Авторът на тази петиция

/ #14

2011-08-02 19:30

Драги българи,
Благодаря ви!
Няма друг път, освен този. Уважавам нашите народни представители, защото са народни избраници, уж!
Но, никой от тези 240 високоплатени "слуги на народа" не ми отговори на моя проблем с МВР. Аз смятам, че това са безотговорни хора, като граждани. Не коментирам техния професионализъм като професия, която притежават, защото не познавам техните лични качества.
Но, като гражданин им поставям слаба оценка при цялото ми уважение към институцията на Народното събрание.
Строим магистрали, отменяме лицензи, но главният лиценз за властта е в ръцете на българските граждани, който им гласува доверие да го управляват, но всъщност всичко е един голям цирк на нашия премиер. Така мисля.

Къде е законното ми право, да избирам как да заплащам държавните такси, с таксови марки или в брой?

А, къде остават правата ми на български гражданин, г-н Борисов, г-н Дянков и г-н Цветанов?
Моето право е в ръкава на министър-председателя, който не спрял да се тупа в гърдите за законност и държавност. Но този министър-председател да си види заместниците, които лъжат и най-много нарушават закона.
Такива са. Медийните им изяви се разминават с техните дела. 11 месеца правителството не може да вземе решение, как да администрира 25 лева в бюджета за издаване на български личен документ. Двамата вицепремиери не могат да вземат решение, как да администрират 25 лева приход от закупени държавни таксови марки!

Ами, г-н Дянков спрете издаването на държавни таксови марки? Що правите излишни разходи, като обременявате гражданите с комисионни към частни банки?

Къде е правото на свободен избор в страна, "доказала" се като свободна пазарна икономика?
Срам за такова правителство.
Има двоен аршин към закона, и това е.
Чрез тази петиция ще проверя и омбудсмана, а ако той не обърне внимание, ще я подам до европейския омбудсман.