Обединени против разделящите ни изборни правила
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Обединени против разделящите ни изборни правила
|
Гост |
#12016-04-26 11:03Подписвам петицията, защото по откровено циничен начин се отнемат граждански права в полза на пълния и окончателен комфорт на партиите на статуквото. |
|
| |
|
Гост |
#22016-04-26 11:55С отвращение следя опитите на част от народните "предатели" да осакатят по най-арогантния и безкруполен начин демокрацията в България (колкото и крехка да е тя). Промените, които се подготвят нямат обществената подкрепа, което е основен мотив за тяхната отмяна. |
|
| |
|
Гост |
#32016-04-26 12:15Подписах, защото измененията в изборния кодекс не го усъвършенстват, а напротив нарушават демократични принципи.Имам виждане как може да се реши проблема с гражданите в чужбина, посредством въвеждане на един избирателен район в България за парламентарни избори и пропорционално-преференциална система за гласуване. Втория момент е свързан с бързо въвеждане на машинно гласуване, което ще намали субективизма на СИК и ще понижи влиянието на купения и корпоративен вот. |
|
| |
|
Гост |
#42016-04-26 14:17А всичко може да бъде решено толкова лесно - забрана за гласуване на хора с двойно гражданство (така отпадат голяма част от избирателите на етническите партии); образователен ценз (поне средно образование), за да отпаднат почти 90 % от купените избиратели от ромския етнос; стимулиране на гласуващите с някакъв вид данъчни и административни облекчения; въвеждане на преференцията в листите като водещ принцип при подреждането на водачите в нея. |
|
| |
|
Гост |
#5 Re:2016-04-26 19:36Ако забраните на хората с двойно гряжданство да гласуват, това означава, че им отнемате гражданството.
|
|
| |
|
Гост |
#62016-04-27 04:54Изборът "никой от посочените" при определен процент би могъл да означава нови избори на нови лица. Смятам, че не е правилно да сме принудени да гласуваме за по-малкото зло. |
|
| |
|
Гост |
#72016-04-27 09:14 |
|
| |
|
Гост |
#82016-04-27 16:23Промените в ИК са стратегическо ограничаване на гражданските права, промислено задълбочаване на разлома между политическо представителство и политическо тяло. Това превръща политиката в управление, а управлението - в придатък на монополни бизнес-интереси. И да няма мафия, това е рецептата да се създаде. |
|
| |
|
Гост |
#92016-04-27 18:29Защото вече ми "дойде до гуша"! |
|
| |
|
Гост |
#102016-05-04 16:38на първо място, защото подкрепям всякакъв вид съзнателна и целенасочена гражданска активност. И защото смятам, че силата на демокрацията е в дебата и в сподсобността й да се обновява с всяко време. |
|
| |
|
Гост |
#112016-05-05 05:24Всички тези приети до момента текстове са абсурдни, неконстуционни, фашистки. Смятам, че бройката "не подкрепям никого" трябва да не бъде представена в парламента т.е. гласували действително 20% - в парламента влизат 20% от общия брой представители... |
|
| |
|
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.