СРЕЩУ РОДИТЕЛСКОТО ОТЧУЖДАВАНЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията СРЕЩУ РОДИТЕЛСКОТО ОТЧУЖДАВАНЕ


Гост

#1

2014-04-23 19:46

Всеки от родителите е НЕЗАМЕНИМ !!!

Гост

#2

2014-04-24 09:15

Нека всеки отговорен родител да се замисли, какво може да причини на любимото си същество, то има нужда от любовтта на всички!
Отчужден баща

#3 Re:

2014-04-24 17:50

#2: -

Мойта жена и нейните родители са добили чувството за собсвеност върху дъщеря ми.
Винаги когато отида да си я взема те правят скандали пред детето. Социалните са безпомощни като вдигат рамене и казват ние само можем да я предупредим но не можем да я задължим да изпълнява нещо си.

Скоро заведе дело, че съм бил психично болен поради това, че претърпях няколко припадъка с диагноза Епилепсия и това ми пречило да вземам детето. Доказах, че това не е проблем и не съм това за което тя описва в лъжливите си обяснения по делото. Загуби дело за 2,000 лв. Беше назначена медицинска експертиза, която доказа правотата ми.
Всичко това се прави за да ме отчужди от детето.

Аз не бях на първия, втория Рожден ден на дъщеря ми. Не бях и на кръщенето и. Не бях и на прохождането и.
Защото лудата ми жена и родителите и така са решили.

Много пъти ме е лъгала, че детето е било болно и затова не мога да го взема, когато съда ми е определил.
Но, викам си полиция и искам да видя детето дали е болно. И в повечето случаи не е болно.
Никои не ме зачита за родител на това дете. Даже и докторите не искат да ми дават информация за здравословното състояние на детето ми. Ужас.

Ще я изчакам да направи още няколко негативни грешки и я давам на прокурор.

Така, че пожелавам на истинските бащи да се борят за децата си и да не се отказват от тях. Те имат нужда от вас.
Когато са малки те не разбират нищо. Но ако ги изоставите точно заради това отчуждаване самите деца ще се чувстват отритнати от обществото без майка или баща.

Децата не са куфар или багаж, които се предава през  една седмица на другия родител. Те имат нужда да бъдат предразположени. Да им бъде обяснено с кои ще се срещат къде ще отиват в деня на срещата  за да се избегне стреса за самите деца. В повечето случаи никога това нещо не се прави.

- мойта жена това не го прави. С удоволствие стои и гледа как реве дъщеря ми когато отивам да я взема.
Няма как да се избегне това нещо. Трябва  майката да има интерес (желание) да предразположи детето за да не плаче.

Ако някои който е в моето положение може да ми даде някакъв съвет ще се радвам да го обсъдим или да обменим опит срещу такива психически деградирали майки, за които трябва да има затвор поради това, че извършват престъпление спрямо детето.

за контакти: galinelos@abv.bg

баб
Гост

#4

2014-04-25 20:23

Трябва да има равнопоставеност при отглеждането.Детето се нуждае от любовта на двамата родители.За да расте щастливо и спокойно се нуждае от грижите на всички роднини.

 

 


Гост

#5

2014-04-26 06:06

Безумието трябва да спре

Гост

#6

2014-04-27 08:11

Ето, че и аз отскоро станах жертва на родителско отчуждаване. И то от бившата ми съпруга, с която се разделих доброволно, защото тя се пишеше на голяма привърженичка на равните родителски права след развод! В началото всички идеи за мръсотиите идваха от баща ѝ, поне на мен ми се искаше да вярвам в това. Очевидно е имал пълната ѝ подкрепа. Убедих се, че обичта в семейството се превръща в абсолютна омраза след развод и това не беше изключение, а 100%-ова истина при всички мои познати с подобен проблем. Нека това е едно предупреждение към всички, които се чудят дали тази петиция трябва да бъде прокарана.

Гост

#7

2014-04-30 09:47

Крайно време е да се случи, подписано

Гост

#8

2014-04-30 09:55

Подписах

Гост

#9

2014-05-14 19:33

Харесва ми

Гост

#10

2014-06-30 13:31

Докога служителите от ДАЗД, РДСП, ДСП, ОЗД ще се правят, че незнаят за какво става дума и ще ни държат далеч от децата ни в продължение на години. България е страна по конвенцията за правата на детето, където в ял. 9 са гарантирани правата ни да общуваме с децата си. Вече 10 месеца ОЗД Варна ме разиграва и възпрепятства активно среща с детето ми и служителите активно подпомагат майката на детето - колежка, социален работник да отчуждава сина ми.

Гост

#11

2015-03-02 06:44

Родителското отчуждение е агресия, спрямо правата на детето и родителя жертва. Трябва да бъде криминализирано!

Гост

#12

2015-03-03 05:41

Да, много е лошо при живи родители да се чувстваш сирак;( На никого не го пожелавам. Успех на тези, които се борят и защитават правата си да бъдат Родители!


Гост

#13

2015-04-24 09:37

Дъщеря ми, на 6 години не съм я виждал около година и половина и българските институции не правят нищо въпреки многобройните ми жалби, молби и дела....

Гост

#14

2015-04-27 16:34

Аз съм един баща ,чието дете е подложено на отчуждаване към мен и близките ми. От две години се боря срещу синдрома на отчуждение и се занимавам с институциите,които засега повече задълбочават конфликта,отколкото да го решават.

Гост

#15 Re:

2015-05-28 13:29

#14: -  

 Аз съм майка на дете с увреждане/100%ЧП/ вече 9г.бащата не желае да  вижда  детето.Не съм единственната в тази ситуация.Моля Ви да подкрепите майките на деца с увреждания.


Гост

#16

2015-11-27 23:26

Аз съм в положението на родителят, от когото отчуждават детето. Въпреки, че след развода родителските права бяха предоставени на мен, бащата не върна децата ни след приключване на летния режим на контакти с децата, укри ги и заведе слещу мен иск за промяна на родителски права. В нашата държава е абсолютно реално да се толерира това поведение на родител, като до момента не срещам разбиране от сезираните от мен служби - прокуратура, полиция, социални служби. В резултат на манипулативното поведение на бащата детето забравя, че има майка, отказва всякакъв контакт с мен и проектира в съзнанието си легенди за това, как майка му е абсолютно лошия родител, а бащата е единствения добър. В нашият случай бащата се изявява като родителят, спасил детето си от майка, която във времето му е представена като лоша и неморална.
Lili Ivanova

#17 Re:

2018-05-10 11:02

#11: -  

Да,така е,но никой имащ власт и правомощия в тази държава не си помръдва и пръста,за да промени тази агония на страдащия родител,и дете........бавен ,но сигурен Геноцид над потърпевшите


Гост

#18 Re: Да но как?

2019-10-01 10:49

#5: -  

 

Христиан Радков

#19 ??

2020-04-19 16:06

Според мен трябва да има закон,който задължава Споделеното родителство и майката и бащата са важни не трябва никой да е лишен .. Вече при различните ситуации да се водят дела и т.н ако някой от тях отчуждава или не се грижи както трябва .. да се правят проверки от специалисти в областта в такива случаи... В момента бащите почти винаги са губещите и дори в повечето случай адвокатите съветват да не водят дела..