Българския език да стане задължителен и единствен в България!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2014-03-07 20:38


Гад

#27

2014-03-07 20:40

Патриотично, ако не всичко е пари...

Гост

#28

2014-03-11 09:35

Официален език в православна България трябва да бъде единствено и само българският !!!

Гост

#29 Re: Re:

2014-03-11 16:39

#3: ГОШО - Re:

Много интересен коментар. Аз също съм живяла до циганска махала около 11 год, разбира се това беше преди 89 год.  В класа имахме 8 цигането от 36 деца. Те бвха заставяни да идват на училище до 4 клас. Нямаше мръсни и крадливи цигането. Родителите предимно бащите работеха и в семействата нямаше повече от 3,4 деца. Просто трябва да им се наложи - да учат до 4 клас, да работят поне мъжете. Не е невъзможно да се променят и да заживеят един по-нормален живот. Просто системата и правителствата последните 25 год изобщо не се грижат за хората. Да погледнем колко клошари българи имаме, това е страшно и непознато за нас или беше до 1989.


Гост

#30

2014-03-11 16:42

Да добавя, че всички трябва да учат български език, а като втори, или трети, тения майчин както е по цял свят. Официален език в България е БЪЛГАРСКИ!!!
Минавам от тук

#31

2014-03-12 14:35

Това е едно от най-грозните писания на български език, които съм чела. Грозни, ксенофобски мисли, написани неграмотно! Петицията Ви е изпълнена с граматически и пунктоационни грешки, още от самото заглавие. Не знаех, че е престъпление да ходиш с галоши. Първо пуснете петиция за това. Да се забрани ходенето с галоши. Тестът по български език за децата е пикът в глупостта на това творение. Това, че словообразуваш на нещо, което звучи като български език, тук говоря за авторката на петицията, изобщо не те прави правилно говорещ и владеещ въпросния. Да не се окаже, че точно нейното дете няма да успее да стигне заветните 70%.

Гост

#32

2014-03-12 22:28

България на българите!!!
Авторката на петицията

#33 Re:

2014-03-13 14:43

#31: Минавам от тук -

Минавай от тук и изчезвай. Като си много пунктуационно издържана си направи своя петиция и там избивай комплекси. Българският ми, както и този на децата ми е просто перфектен :), а вие си минавайте и заминавайте, както повечето българи, които са незаинтересовани със случващото се в собствената им държава. Минете и заминете в някоя западна държава и закачете българското знаме, после си направете снимка за "Фейсбук" и напишете под нея, колко ви липсва България. Благодая, че се обръщате към мен на "Вие", но няма нужда, чак от толкова много формалности.

Вероятно сте педагог или психолог, щом имате мнение по въпроса с тестовете по нивото на владеене на български език и разбирате от деца....???

А, да не би госпожата да не е с българска кръв? Ще ме извинявате за любопитството :)

Правдива

#34 Re:

2014-03-14 02:55

#31: Минавам от тук -

Ние прочетохме петицията и не намираме да е написана неграмотно, Напротив, доста правдива и отразяваща жалката действителност на език, култура, възпитание, морал, която имаме в момента в България. Също така не я намираме и ''ксенофобска''. Щом циганетата са се родили в България те ТРЯБВА да говорят български. Нашите деца, които живеят в други страни, даже родени в България, задължително учат и говорят местния език. Възрастните също. Даже се избягва, в присъствието на небългарски говорящи, да се говори български... не е учтиво... В България - Български!!!


Гост

#35

2014-04-17 18:06

Не можем да им забраним да говорят помежду си на майчин език, но на обществени места трябва да употребяват само български! Да, трябва да има тест и специална подготовка на правилен български език в детските градини! Задължително да посещават детски заведения поне от 3г.възраст - иначе без детски и помощи!