Прокламация на софтуерната индустрия за оставка

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Прокламация на софтуерната индустрия за оставка

Иво

#76

2013-11-18 14:19

Много хубаво, но къде бяха тези фирми по времето на Борисов? Нима тогава образованието процъфтяваше? И за какъв нов обществен договор ми говорят? Стига с тези клишета! Нима изобщо някога е имало някакъв обществен договор в тази държава? Аз поне не съм нито виждал нито чувал за такъв. Само празни приказки на политиците по време на избори. Сега и шефовете на неизвестни фирми взеха да се правят на политици и действат с техните похвати! Защо ли? Кой им плаща и кой има полза от това? Дали някой ще ми отговори на тези въпроси или за по-лесно и остроумно ще ме обявят за комунист? ;)


Гост

#77 Re:

2013-11-18 14:22

#76: Иво -

Неизвестните фирми, за които говорите са едни от най-големите и уважавани в България и региона.

.

#78 Re:

2013-11-18 14:24

#2: питащ -

Странния си ти. Това са шефовете на въпросните фирми. Можем сам да провериш кой на коя е, ако наистина те интересува или от централата на Позитано са ти казали просто да плюеш.


Гост

#79 Re:

2013-11-18 14:27

#76: Иво -

Шефовете на въпросните "неизвесни фирми"  не им пука за българския пазар. Те много отдавна не разчитат на него. държавата може адски много да изгуби ако въпросните управители на "неизвесни фирми" просто си преместят дийността извън България. Това, че някой не иска или не разбира за какво става въпрос е само в него минус.

Иво

#80 Re: Re:

2013-11-18 14:28

#77: - Re: Как разбра? Аз никъде не виждам имената на фирмите? Да не говорим, че случайно и аз работя като фрилансер и добре знам, че в нашия бизнес изобщо не ни пречи правителството - ние работим по поръчки на чужди хора и компании. Така, че ми е все едно кой е на власт.

 


Гост

#81 Re:

2013-11-18 14:28

#76: Иво - Защо ли? Кой им плаща и кой има полза от това?

Нима смяташ че тези фирми имат нужда от допълнително заплащане. Те изкарват повече пари отколкото който и да е друг бранш и са крайно независими от държавата. Парите които се печелят са с честен труд и са главно от проекти за чужбина.
Именно затова тези фирми са крайно независими и не трябва някой да им плаща за да протестират.
А в момента причините за протест са прекалено много, за да ти ги изредя. И да по времето на което и да е правителство на България нещата не са били толкова зле...


Гост

#82

2013-11-18 14:32

дано успее поне петицията
Ирелия

#83 Re: Re:

2013-11-18 14:32

#81: - Re:

Няма смисъл на му обясняваш на Иво :) той си знае неговото и само това ще повтаря [: ignore и толкова...


Гост

#84

2013-11-18 14:33

Някой да не е загубил държавни поръчки при това правителство ...

Гост

#85 Re: Re: Re:

2013-11-18 14:33

#80: Иво - Re: Re: И фриилансерите би трябвало да имат достъп до google. А добрите freelance, често биват контактвани от рекрутери по линктин за позиции в някои от тези фирми.

Иво

#86 Re: Re:

2013-11-18 14:34

#79: - Re: И какво ще загуби държавата? Искаш ли да ти дам имената на няколко софтуерни фирми, които изцяло работят за чужди страни и правят луда печалба и само част от нея влиза в България и то основно като данъци към заплатите на персонала. Да плащат по 5 - 10 бона на тукашните програмисти, но за същата работа тези хора биха взимали по 15 - 25 хил. евро на Запад и не случайно редовно търсят хора, защото които се обучат тук после заминават в САЩ, Европа и дори ЮАР. Така че тези фирми са само трамплин и никой кадърен техен служител не се кани да живее тук до гроб. Известно време се обучават и при първа възможност възират в чужбина. Тези, които остават са най-некадърните и мързеливите и роднините на шефовете. Това го знаеш нали?

 


Гост

#87

2013-11-18 14:35

Време беше!
Ку

#88

2013-11-18 14:35

И аз съм за ОСТАВКА!, но колко от софтуерните фирми, не прочетох имената им са на държавната софра?

Гост

#89 Re: Re:

2013-11-18 14:38

#4: - Re:

Прокламация на изпълнителни директори и специалисти в софтуерни компании

18.11.2013 г.

Ние, долуподписаните изпълнителни директори и специалисти в български софтуерни компании, подкрепяме действията и мотивите на Ранобудните студенти за възстановяване на морала в политиката и съграждане на нов обществен договор.

 

.....КАКВО НЕ Е ЯСНО ??? ... или четем само заглавията в пресата?

 


Гост

#90 Re:

2013-11-18 14:40

#76: Иво -

Може би не е добре да разводняваш темата в комунистически стил. Опитваш се да решаваш много сложни казуси с въпроси от рода: "Кой има полза...кои плаща и т.н." Опитай се да помислиш ( като погледнеш фактите и историята ) дали това правителство може и дали иска да направи нещо за България и се позиционирай. Толкова е просто!


Гост

#91 Re:

2013-11-18 14:40

#76: Иво -

На такива като вас като ви плащат да подкрепяте управляващите,и си мислите че на всички им плащат. Има и чисти хора на този свят, които обичат страната си и искат да направят нещо за нея. Най–лесно е да се каже че всичките са маскари за да продължат с безобразията си. Моите уважения за всички, които са подписали!

олга

#92 Оставка

2013-11-18 14:40

Абе хора само с петиции и седене пред стола на екрана не става трябват действия ,ако зад всеки този подпис седи истинско действие тогава може да се постигне нещо. Това си остават само празни приказки и подписи без никакви последствия. Това са просто факти, ама трябва да излезете с нас навън на улицата, за да Ви види народът и да последват стъпките Ви. Дреме му на Орешарски и ДЕПЕСАРСКИ, че някъде имало подписка срещу тях, ама я да излязат всички компютърни сепциалисти на улицата,всички доктори,всички адвокати и т.н. ,тогава ще им запука и да видим дали ще предлагат тези народни предатели в ЕС отделянето на цяла Тракия като отделен адмимистративен район от България, за да козируваме на Турция в мига в който влезе тя в ЕС или ще прикрива Бисеров за пране на фундаменталистки пари. Национални предатели!!!!
Developer

#93

2013-11-18 14:41

Предлагам достъпът до форума да става с отговор на малък професионален въпрос, за да се филтрират стандартните тролове и орки.
Иво

#94 Re: Re: Re:

2013-11-18 14:43

#89: - Re: Re: Няма го списъка на фирмите. Тези имена нищо не ми говорят. Второ - за какъв обществен договор говорим? Някой да е виждал такъв договор? Стига с тези евтини Пиар клишета.

 

гост

#95 26

2013-11-18 14:44

А каде ще бъде ДПС в тази игра

Гост

#96 Re: Re: Re:

2013-11-18 14:45

Na teb ne ti puka, no kato se zalichi Balgaria ot kartata na sveta shte ti zapuka.#80: Иво - Re: Re:

 


Гост

#97

2013-11-18 14:46

Бъдеще за нас и нашите деца, ОСТАВКА СЕГА !!!
Ванката

#98 Re: Re:

2013-11-18 14:48

#4: - Re:

Добре, но при това положение, това не е прокламация на софтуерната индустрия... а 'лично мнение' на 36 души, плюс тези, които подкрепят петицията. Нюансов оттенък, но все пак променя картинката...


Гост

#99

2013-11-18 14:52

#оставка!
Иво

#100 Re: Re:

2013-11-18 14:57

#90: - Re:

Бях сигурен , че някой ще ме обяви за комунист. Колко удобно, но и доста невярно. А въпроса "Дали това правителство може да направи нещо за България" си го задавах преди 4 години, когато с безумната си политика "великия финансист" Симон Дянков беше причина да се съсипе печеливш бизнес, в който бяха вложени милиони. Така останах без работа и сега работя на парче и не по образованието си и не за това, което бях учил и специализирал 20 години. Ама кой му пука? Нали строяхме магистрали! После хора около една мутра изкупиха бившата ми служба за жълти стотинки ( а там има техника за милиони ) и сега чакат удобен момент, за да я продадат на сметка. Така, че за мен предишното правителство беше абсолютно МАЛОУМНО по отношение на икономиката и финасиите и дори бих казал ПРЕСТЪПНО. За сегашното ми е все едно, но ако предишното се върне на власт, то тогва ще е АБСОЛЮТНА СВИНЩИНА. Къде са съда и прокуратурата? Толкова хора вече трябваше да са в затвора за съсипване на българската икономика. Така че тези подписки ми звучат като вопли на девственици на фона на драмата, която лично аз изживях по времето на тъпите Герберасти. Изобщо не харесвам комунистите и затова сега съм се позиционирал в ниша, която ми носи малко доходи, но съм напълно незвисим от всякакви власти. Дори Дявола да дойде пак не ми дреме вече. Обичам България като Родина, но Държавата смятам, че отдавна е загробена от мутрите и Борисов й сложи надгробния знак...със своя лик разбира се. ;)