Против наредбата на Община Варна за домашни и бездомни животни


Гост

#101

2013-03-29 12:48

Porednoto BEZUMIE na durzavata. Misleh,ce mozem da se narecem zivilizovana strana. Qvno - NE.

Гост

#102

2013-03-29 14:51

ЗЛОТО ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ДА ТЪРЖЕСТВУВА ,АКО ДОБРИТЕ ХОРА НЕ ПРАВЯТ НИЩО!ПРОСТО ПОДОБНИ НАРЕДБИ СЕ ИЗДАВАТ ОТ ХОРА СЪС СЪМНИТЕЛНО ЧОВЕШКО И ЕВРОПЕЙСКО МИСЛЕНЕ!



Гост

#103 Re: ПРАВА СИ-НЯМА ВЕЧЕ ЧОВЕЦИ!НЕ-НА БОЛНИТЕ МОЗЪЦИ

2013-03-29 14:57


Гост

#106

2013-04-01 06:43

ne sam saglasna podpisvam s dve raceeeeeeee.

Гост

#107

2013-04-01 06:45

ne sam saglasen s tezi tapi zakoni

Гост

#108

2013-04-01 20:56

БРАВО НА ВАРНАЛИИ,КОИТО ИЗГОНИХА КИРИЛ ЙОРДАНОВ,ЗАКЛЕТ ВРАГ НА ЖИВОТНИТЕ! ТИЯ НАРЕДБИ ТОЙ СИ ГИ ИЗСМУКА ОТ ПРЪСТИТЕ,НО ДАНО ДА МУ СЕ НАЛОЖИ НЯКОЙ ДЕН ДА СТИГНЕ ДА ТЪРСИ ХРАНА ПО КОНТЕЙНЕРИТЕ,ЗА ДА ВИДИ МОЖЕ ЛИ ЕДНО ЖИВО СЪЩЕСТВО БЕЗ ХРАНА,ВОДА И ПОДСЛОН.ТОВА ВАЖИ И ЗА ХОРА,И ЗА ЖИВОТНИ.ВСИЧКИ СМЕ ЧАСТ ОТ ТАЗИ ПРИРОДА И ТРЯБВА ВЗАИМНО ДА СЕ УВАЖАВАМЕ!

Гост

#109

2013-04-03 06:40

Az se podpisah,a ti?!

Гост

#110

2013-04-05 05:50

=

Гост

#111 Re: добра наредба .

2013-04-05 15:24

#3: варналия - добра наредба .

варналия друг път, не знам от кой свиневъдник на село си излязъл, но е по-добре да се върнеш обратно там :)


Гост

#112

2013-04-07 05:55

Аз съм за оставане в сила на член 25.(1)

Гост

#113

2013-04-11 10:36

Общината трябва да вземе ефективни мерки както направиха в Бургас , хубав прют със мероприятия по осиновяване на улични кучета, места за разходки - тия глупави наредби които само ни превръщат в престъпници че храним бедните животинки са идентични все едно да ни забранят да помагаме на бедни хора протегнали ръка на улицата - гладни и болни.

Гост

#114

2013-04-11 10:38

#112: -

уточнете защо, май нямате особенно ясно мнение по въпроса просто сте един обезверен и безчуствен човек !!!За жалост !!!


Гост

#115

2013-04-21 13:00

s bolka gledam bezpomoshti zhivotni,gladni,raneni,bolni,vinovni sme nie horata,zhelaya vi uspeh a podkrepata e ot nas

Гост

#116

2013-04-29 09:44

ЖИВОТИНКИТЕ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКИ !!!!

Гост

#117

2013-05-04 07:14

Podkrepiam tazi va6a iniciativa!Yspex!
Ael

#118 Re:

2013-05-09 18:54

#1: -

Защо да е малоумна забраната? Аз лично съм алергична към миризми, и животни. (кихам и трудно дишам) Tрябва ли да се чувствам некомфортно само защото на някой му е хрумнало да има 10 котки и кучета в апартамента си? Аз обичам животни, но според мен не могат да живеят в една сграда с хората. Баба ми и дядо ми навремето имаха много животни, плюс котка и куче, но никога не позволиха да влизат в къщата. За мен хигиената е важно нещо, и съм съгласна че не може да се хвърля храна просто така на пътя да се вмирисва и разваля...(в купички, да, и да се стои там докато не се изяде). Сега сигурно ще ме нападнат много хора, но това е моето лично мнение.

Даяна

#119 без помияри по улиците

2013-05-15 08:31

Не на храненето навън на уличните кучета! Който иска да ги храни, да си ги вземе в дома, а не да замрасява терен и пред блокове, кофи, където ходят децата ми. Явно някои помияри в живота, са свикнали да живеят в кочини, или се хранят от "грижата уж за животните". Трябва да се закрият тези организации за защита на животните, а да се открият такива за защита на хората и децата - защото такива няма, а трябва!!!
Даяна

#120 Re: Re: добра наредба .

2013-05-15 08:34

#111: - Re: добра наредба .

Подкрепям наредбата! А ти, които пращаш свободомислещите в свинарник, си явно СВИНАРЯ, заврян при свинете!


Гост

#121

2013-05-30 08:29

Пълно безумие... Все едно да забранят невъзпитаните деца в градинките...
Изберете псевдоним

#122 Тема

2013-05-30 08:53

Даяна с коментар 112. Първо - пише се замърсява. Второ - децата ти ще израстнат гадняри като теб, вместо да се учат да се грижат за беззащитните същества. Трето - заради хора като теб има улични животни. Че кой нормален човек, който обича животинки би изхвърлил на улицата. Само злобарите, които мразят животни ги изхвърлят... На такива хора трябва да им вземат децата от закрила на детето, така че по-добре, че тези институции не си вършат работата. Защото в крайна сметка животните са беззащитни и трябва някой да се застъпи за тях и да ги храни, когато са изхвърлени на улицата, а хората доста добре се защитават, като нападат беззащитните същества, защото някой все трябва да им е виновен. И расата ни явно се забавлява да изхвърля животинките на произвола на съдбата, на умирачка и след това да измисля закони против добрите хора, които имат сърце. Типично в човешки стил. Ето за това се ядосвам, когато някой оприличи човек с животно. Ми те животните са по-добри от нас. Не крадат, не лъжат, не се карат за пари и имущество, всичко при тях е просто. И дайте сега за забавление да ги избиваме след като сме си ги взели и изхвърлили на улицата. Що не си избивате децата, защито за някои хора, които не могат да имат деца, животинките са всичко, както за някои са чедата им. И бъди сигурна - институциите за закрила на детето - там където трябва - работят. Трябва обаче да има и закон за защита срещу злобарите...

Гост

#123

2013-06-07 08:11

Не съм от Варна, но абсолютно подкрепям петиция против абсурдни закони!
amynka

#124 Re: Тема

2013-06-07 08:15

#122: Изберете псевдоним - Тема

Тези, аз няма да ги наричам хора - ЧОВЕКОПОДОБНИ, не че мразят животните, те мразят живота, мразят собственото си съществуване и за това най-доброто разрешение на техния проблем е да бъдат ликвидирани и да почиват в мир извън тази планета.

amynka

#125 Re: Re:

2013-06-07 08:45

#118: Ael - Re:

Аз няма да те нападам, аз ще ти отговоря обективно.

1. На никой не му "хрумва" да гледа 10 котки в апартамента си. Още повече, че ако му "хрумне" този човек трябва да е милионер или поне мазохист и да лишава себе си, за да храни толкова животинки. Ако някой гледа 10 котки в апартамента си, то защото сигурно "до всяко добро същество не е застанало поне още едно" - не е успял да намери кой друг да се грижи за тези животинки. Човекът в неговата същност, която го различава от животните, а именно ХУМАННОСТ и РАЗУМ, е ДЛЪЖЕН да се грижи за животните, а не да ги обрича на гибел, заради собственото си его.

2. Алергията е кофти - и аз имам. Но в крайна сметка минаваш покрай вратата на комшията 2-3 пъти на ден, покихваш, покашляш и си гледаш животеца безгрижен, а никога не си си задавала въпроса "как живее този човек, дето храни 10 котки в апартамента си?". Дали му е лесно, дали му е трудно, и все пак има ли някакъв избор?

3. Хигиената наистина е важно. Аз смея да кажа, че обичам да ми е чисто, да се храня на чисто и да спя на чисто. Ама я си представи... Тоя човек трябва да работи за да ги гледа тия животни. Работния ден в България е 8 часа и му трябват минимум 7 часа сън на тоя човек за да може да работи всеки божи ден и да изхранва котешкото си семейство. Кога да чисти след 10 котки, преди или след двата часа свободно време с които разполага между работа и сън? Ами тоя човек нали трябва да храни и себе си? Хигиена може да се постигне, кастрирайки вскички животни и привиквайки котките към човешката тоалетна. Те котките не миришат. Мирише котешката тоалетна, която стои цял ден непочистена, докато човекът работи.

4. Храната на пътя: и в купички да им се слага пак ще се вмирисва, ама във Варна май имате разделителни системи. Ела да видиш в малките градове на кого (най-малко на кмета или спечелилата конкурс фирма за извозване на отпадъци) им пука за вмирисани контейнери и площите около тези. Но щом има храна, която е необходима за живота на едно невиновно същество, и излишна за човека, защо да не я предоставим? Защо да сме егоисти? Защото ще ни мирише ли? Ми, няма да минавам покрай контейнера и няма да ми мирише.

Заключение: безгрижния, ако щеш - волния, човек е винаги с много претенции да бъде още по-безгрижен. Ако си добре, не се оплаквай, не издребнявай. Ако не те е жал за животинките, нека те е жал за човека, който си прави труда да им помага с каквото има. Той си е прежалил апартамента - не ти.