Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#3201 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-02 14:58

#3190: - Re: Re: Re: Re:

в колата ми не се качват моите деца те карат свои коли.вози се само жена ли а и тя пуши.сорри не обобщавайте нещата във всяка кола се возят различни хора.


Гост

#3202

2013-06-02 15:02

Скъпи съмишленици,нека не позволяваме корпоративните интереси на шепа политици защитаващи ЕДИНСТВЕНО интереса на част от собствениците на заведения, да поставят на карта здравето на милиони българи,както активни ,така и пасивни пушачи. С манипулативните си изявления за "защита на съкратените работни места от сферата на туризма" те искат само да заблудят електората в "благородните" си намерения!Всъщност коя е действителната причина за намалената заетост в сферата на туризма: дали забраната за тютюнопушене на закрити обществени места или световната икономическа криза....? Всеки трезво мислещ българин може да си даде сметка кое е по-важното. Дали да дадем правото на пушача да трови освен себе си и всички около него,или да защитим неоспоримото право на всеки да диша чист въздух и да има неувредено от катрана и никотина здраве! Подкрепете Петицията в името на Вашето собствено и здравето на нашите потомци,които дори не могат да защитят това си право! Благодаря Ви!

Гост

#3203 Re:

2013-06-02 15:42

#6: йордан дичев -

Много точно казано!


Гост

#3204 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-02 16:02

#3201: - Re: Re: Re: Re: Re:

Често срещана картинка тук е родители да пушат в присъствието на децата си, поради това държавата трява да работи и в тази посока за закрила здравето на детето.

Безотговорност и ниска култура, за съжаление често срещани в България.


Гост

#3205

2013-06-02 17:05

#4: Пушач -

Кой пък ви ограничава правата, като искате да се тровите - тровете се! Само че вие ограничавате нашите, защото на всички е известно, каква пародия е отделните зали - пълна измислица. Така че излизайте навън и си пушете!

 


Гост

#3206

2013-06-02 17:11

Това е поредното безумие на Господа управляващите!

Гост

#3207

2013-06-02 17:14

Не знам, защо всички говорят за правата на пушачите, колко хора ще се откажат от пушенето, колко загуби щели да понесат накои хора (на които все някой им е виновен) и др. такива. Закона е да ЗАЩИТИ НЕПУШАЧИТЕ!!!!! А пък който иска да пуши да пуши. Само да си плаща осигуровките, че лечението ще му излезе скъпо (доста повече отколкото загубите на някои оплаквачи, ако въобще има такива, в което дълбоко се съмнявам)
катя

#3208 Re:

2013-06-02 17:36

#3207: -

дали закона ще си остане в този вид или ще се промени вече няма никакво значение.ще има ли заведения за пушачи или не също не е толкова важно.по жалкото е че тази кампания срещу пушачите която се води вече една година създаде такива отношения между познати и приятели вече не са тези.от близки приятели хората са вече обикновенни познати а даже и непознати.в моето семейство е същото на семейни празници идват само тези ни приятели които пушат или поне единия от семейството пуши.на никого нищо лошо не сме направили напротив помагахме с каквото можем.всичко това вече е минало забрави се сега и ние не ходим на гости на някогашните си приятели нали те не пушат а ние да.и за всичко това е виновна така добре раздуханата кампания срещу нас която ни постави на една плоскост с престъпниците.не искам да съм лош пророк но очаквам и още по лошото ще има и разводи и раздяли при тези двойки в които единия е пушач.не зная на чия съвест тежи всичко това но не на моята.моето семейство и това ще го преживее а може и да е за добро.свестните приятели никога не те продават.


Гост

#3209 Re:

2013-06-02 17:39

#39: -

Глупости! В Швейцария, Германия и Испания има заведения и хотелски стаи за пушачи и непушачи.

михаил найденов

#3210 Re: Re:

2013-06-02 18:04

#3209: - Re:

а в Австрия такава забрана никога не е имало скоро се върнах от Виена там има заведения за пушачи и за непушачи.в хотела където бяхме отседнали се пуши не само в стаите а и в барчето във фоаето.

влади икономов.

#3211 Re: Re: Re:

2013-06-02 18:32

#3210: михаил найденов - Re: Re:

в Швейцария се проведе референдум и населението с каза тежката дума с 61% против швейцарците изхвърлиха закона на боклука.това се казва демокрация а не диктатура.


Гост

#3212

2013-06-02 18:34

vipreki 4e sim ot pusha4ite az sim protiv pusheneto na zakrito,ima dostati4no mesta za pushene na vin
анелия

#3213 Re:

2013-06-02 18:39

#3207: -

тук някой спомена за осигуровки.аз ги плащам вече 20 години а съм ходила на лекар само 5-6 пъти и то за простуди.пуша повече от 23 години.нищо против нямам здравната каса да ми върне всичките осигуровки пък аз от своя страна ще се откажа от нейните услуги.има досатъчно частни болници и клиники плащам и получавам навременно и качествено лечение.без направления ,пътечки, магистралки и разни други глупости.

божидар иванов.

#3214 Re: Re:

2013-06-02 18:50

#3213: анелия - Re:

не ми говорете изобщо за този закон много добре помня как го приеха на тъмно в края на работния ден и без кворум.срам и позор за парламентарната демокрация.трябва да не се връща за преразглеждане а да бъде отменен защото го приеха в разрез с правилника на парламента.вдигна Цецка Цачева зеления флумастер и гербаджиите като послушни кученца си изпотрошиха пръстите да натискат бутоните.те какво си мислеха че сме слепи и нищо не виждаме.един ден всичките им мърсотии ще излезнат наяве и не само с този закон а и с доста други закони.


Гост

#3215

2013-06-02 19:11

Пушач съм от 45 години,връщането на пуше на обществени места ще ми дойде много в по вече.Популизма на новите управляващи прехвърли всички граници,ответния удар на обществото ще бъде жесток.

Гост

#3216

2013-06-02 19:23

ха ха хах ааах.и какво ще им направиш на управляващите ще им накривиш капата.че кой си ти за тях та да се занимават с тебе.хайде да ви видим ответния удар.един вече видяхме 30 души на протеста ви цифром и словом.жестоко ще стане когато ни принудите нас да излезем на улицата.10-ти февруари ще ви се види като детска игра.полицейските палки и арестите не ни уплашиха та вие ли?ние сме тези които свалят правителства.

Гост

#3217

2013-06-02 19:35

Защо пушачите смятат, че не вредят на непушачите, които стоят на сантиметри от тях? В повечето заведения няма добра вентилация и си беше цяло геройство да се издържа в такова помещение преди забраната. Много се надявам да не се върне тютюнопушенето в заведенията. Достатъчно дишахме замърсен въздух.

Гост

#3218

2013-06-02 19:38

надеждата умира последна.:))))))
anjela

#3219 Re: Re:

2013-06-02 19:54

#3208: катя - Re:

катя не си струва да се косиш те не го заслужават.плюй, отмини и забрави.искаш ли ние да ви станем приятели доста добра компания сме имаме си и домашно барче и си прекарваме добре.през лятото се събираме на вилата а там стават най щурите купони.предлагам ти своята приятелска ръка и знаеш ние не сме егоисти като непушачите.пусни ми е- маил на anjela@dir.bg ще чакам.

Владислав
Гост

#3220

2013-06-02 20:12

Аз съм пушач, но твърдо подкрепям забраната! Здравето на хората е по важно !!


Гост

#3221

2013-06-02 22:17

Аз съм пушач и НЕ искам да се пуши в заведенията! Не считам, че всички трябва да се съобразяват с моя вреден навик, по- скоро аз трябва да го направя. Единствено фактът, че много хора пушат не означава, че трябва всички останали трябва да се съобразяват с тях.
Това че е вредно за здравето при вдишване е достатъчен довод да не се прави на обществени места. Честно казано аз, както и всички пушачи сме си наркомани и такова нещо не трябва да се толерира.
Втори довод е това, че ние като наркомани, пълним гушката на тютюневата индурстрия и точно затова, понеже се изкарват много пари от нея, правителството си позволява да лобира там.
ОЩЕ ЕДНА ПРИЧИНА да се накарам да спра цигарите! Аз лично ще се постарая със всички сили, въпреки че пуша от доста време и няма да ми е лесно.

Гост

#3222

2013-06-02 22:20

България е първа в Европа и втора в света, след Куба, по брой пушачи, на глава от населението. У нас, броят на пушачите надвишава 3 000 000 души.Изобщо пука ли ни?

Гост

#3223

2013-06-02 22:29

Нека запазим живота!Да кажем "не" на цигарения дим!Твърдо дълго търпяхме!Стига вече!Докога непушачите ще са жертва на агресията на пушачите!Не проумявате ли, че тютюнът е отрова,която отнема милиони човешки живота.Тъкмо се тръгна плахо в правилната посока с ограничението за тютюнопушене на обществени места, не бива да правим крачка назад.В името на живота, на бъдещето и здравето на нашите приятели и близки, на нашите деца и идните поколения, нека направим нещо добро и спрем пасивното тютюнопушене! Д-р Розалина Балабанска
Меги

#3224 Re:

2013-06-02 22:37

#3220: Владислав -

Браво на пушачите, които са солидарни с общото здраве. Благородни мисли и действия  на хора, преборили собственото си его. Поклон !

Меги

#3225 Re:

2013-06-02 22:48

#3153: Данко -

Данко, днес също чух това мнение от журналист по БНТ и съм склонна да вярвам, че има истина в това предположение. Но не ни пречи да следим всичко - не само проблема с цигарите и да реагираме на всичко, както и да подписваме различни петиции. Стъпка по стъпка трябва да отстояваме интересите си по различни въпроси. В пространството интернет е добре, че може да се прочетат задълбочени мнения като Вашето.