Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#2526

2013-05-29 20:10

Живея 8ма година в Канада, но съм свързан с България и съм минимум по два месеца всяка година.
В Канада отдавна е забранено пушенето в обществени сгради от всякакъв тип. Дори се глобяват родители, които пушат в колите си в присъствие на деца.
Катя от Варна

#2527

2013-05-29 20:11

Министърката вместо да изпълнява послушно поръчките на кръчмарите, да прочете статистиката,че България е на първо място в Европа по инфаркти и инсулти. Нали е ЛЕКАР?


Гост

#2528

2013-05-29 20:14

Продажна министърка


Гост

#2529

2013-05-29 20:14

Разбира се, че съм против връщането на цигарения дим в заведенията! Това бе една трудна за пушачите и собствениците на заведения, но положителна стъпка напред.

Гост

#2530

2013-05-29 20:16

г-н Станишев .! Ьз гласувах за вашата партия не защото съм ви фен , а защото си мислех че ще стане по добре за всички нас ! Малко съм разочарован още от първия ден от вашата здравна министърка а и от факта че с изявлението си че, ще преразгледа закона за пушенето тя лично заявява че сте подръжници на простотиите на В Волен Сидеров . Много внимавайте какво правите защото този път няма да имате втори шанс ! Голам процент от гласовете за вас са от отвратените от герберските глупости за три и половина години . Ако това се случи и с Вас няма да изкарате и три и половина месеца ! Има нмого по истински проблеми за решаване и не разваляйте добрите закони !

Гост

#2531

2013-05-29 20:16

Аз съм пушач и не мисля да откажа цигарите ,но съм против цигарения дим в заведенията .

Гост

#2532

2013-05-29 20:17

Гледайте напред! Това е евтина пропаганда. Ние все пак сме мислещи хора и не чакаме да ни поучават кандидат величия!
Пушач

#2533 Re:

2013-05-29 20:18

#4: Пушач -

Аз също мисля, че мога сама да определям дали да умра от тютюнев дим или от моногото Е-та, които са канцерогенни и вредни, но са вложени в уж здравословните храни и които всички нежни непушачески души поемат всеки ден. Да си стоят в салона за непушачи и да не ме дискриминират. Да си мрат от вредните храни, а аз да определя как искам да живея или умра..


Гост

#2534

2013-05-29 20:21

Ако възтановяването на пушенето е първата работа на новото правителство, то тогава много жалко за тези, които не пушат! А според мен е необходимо да мислим нашите Деца!!!

Гост

#2535

2013-05-29 20:21

Бих искала като отида в ресторант с децата си да се чувствам спокойна че не дишат цигарен дим!

Гост

#2536

2013-05-29 20:25

Намирам за възмутително точно министърът на здравеопазването да прави стъпки в посока, обратна на задълженията на министерството си. Чии интереси обслужвате, госпожо?

Гост

#2537

2013-05-29 20:26

Пушач съм от 25 години и не желая моя порок да бъде повод и цел за връщане към нещо, което е все пак вредно. Ще се съобразявам с установените правила, независимо дали ми е удобно или не. Мисля, че примерът е важен, а спазването на вече приети правила е задължително. Надявам се да не се променя и това "дребно правило", защото ми омръзна да гледам промени според ситуацията, без прагматична мисъл за ползите или загубите за поне вяколко години напред. Мразя ограниченията, но не забраната ми пречи, а ниските доходи, които не ми позволяват да ходя на заведение или почивка поне веднъж годишно според предпочитанията ми.

Гост

#2538 Re: Re:

2013-05-29 20:27

#2533: Пушач - Re:

Този, който ще ти сервира, е дискриминирания, защото няма избор ако не желае да го тровиш.

 


Гост

#2539

2013-05-29 20:28

Това е връщане назад!!!!! в миналото!

Гост

#2540

2013-05-29 20:29

Нека да направят референдум за това! А не за други глупости!

Гост

#2541

2013-05-29 20:29

Поздрави за всички които подкрепят петицията.Само гражданското общество може да спаси България и най вече свободните хора.

Гост

#2542

2013-05-29 20:31

Пушачите са най-големите егоисти

Гост

#2543

2013-05-29 20:33

Нали се забрани тютюнопушенето, заради здравето на хората, сега не е ли важно здравето им?! Или приоритет е печалбата?

Гост

#2544

2013-05-29 20:33

Един хубав закон беше приет и запазен въпреки лобистиката на някои ДРУГАРИ .И едно измислено правителство водено от един измислен премиер още не влязъл в ролята си на такъв иска да върне не до там но почти задължително предавания по въздушен път рак на белия дроб .Какво мнение да имам за такъв човек които ,воден от интересите на шепа хора в това число и г-н Слабаков ,защото ние всички знаем кой напъваше най много за това ,мнението ми е че той е мумия кукла на конци дърпана от лобистите и собствената си наркозависимост защото именно тютюнопушенето е точно това .В целия бял свят ,да не говориме че големите държави като русия и америка даже и турция това нещо се забрани и даже не се коментира ,а ние тук сме тръгнали да се бориме с корупция и престъпност пък не може да се пребориме с собствената си наркомания , никотино-зависимост .Всеки има право да унищожава собствения си живот стига това да не засяга живота и на останалите хора .Демокрацията е не това всеки да прави каквото си ще това е анархия ,демокрацията е това всеки да живее свободно но да се съобразява с законите .

Гост

#2545

2013-05-29 20:35

Интересно как ще отговорят радетелите за пушене в заведенията на аргумента, че по този начин принуждават персонала на тези заведения да работи в опасна за здравето среда.
Къде са смешните „СИНДИКАТИ”, които би трябвало да защитават правото на персонала да работи в безопасна работна среда, а вместо това те са едни от ярките поддръжници на на премахването на забраната за пушене.
А Вие госпожо министър на здравеопазването, какъв строг контрол да се наложи в горепосочената работна среда, персонала да работи с противогази ли.
Ако наистина тези думи са Ваши, то веднага трябва да си подадете оставката.
Мария

#2546 Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2013-05-29 20:41

Предлагам да отвърнем на ударът и просто да не им плащаме данъците и лицензите... представете си само колко милионна хазната ще изгуби от това да спрат да пушат 50 000 човека... насърчават се цигарите за да измират хората по млади за да не се плащат пенсии а пък и данъци да плащат на цигарите... хайде да изчислим колко данък се плаща на всяка кутия цигари и така да видим колко милиони няма влязат в хазната затова че не пушим... помислете само добро здраве и никакви данъци на държавата...

Гост

#2547 Re:

2013-05-29 20:41

#2545: -

Браво! Оставка.


Гост

#2548

2013-05-29 20:42

По голяма дивотия не мога да си представя , здравния министър да работи за връщането на цигарите по заведенията . Според мен тя трябва веднага да си подаде оставката .

Гост

#2549 Re:

2013-05-29 20:46

#2488: ПУШАЧ -

...А когато излизате с приятели-непушачи или с жена-непушач всеки да си ходи в неговото си заведение, ясно. Преди да класифицирате петицията като "тъпа" е добре да помислите малко. И да понаучите малко правописа.

--------

#2550

2013-05-29 20:48

Големи наглеци са непушачите - хем не плащат данък - известен като акциз, хем с претенции.
Като почнат да плащат акциз "чист въздух" - да претендират ко
лкото си искат.