увеличение на майчинските и детските надбавки.

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията увеличение на майчинските и детските надбавки.

Neli Raleva

#76 Подпис на петиция

2012-10-31 09:16

Никъде при подписването на петицията не пише, че трябва да се потвърди от e-mail. Не може ли някак си да става ясно, че доста хора не го правят.

Гост

#77 Re:

2012-10-31 10:30

Подкрепям исканията за увеличаване на майчинството през втората година от 240лв до приравняването им с МРЗ и увеличение на детските надбавки от 35лв на 50лв, както и отпускането на детските надбавки за всяко дете, родено в България

#1: -

 

Светла Кръстева

#78 Детски надбавки и майчинство

2012-10-31 12:38

Много точно и ясно сте се обосновали,наистина за да отгледаш дете в България със сегашните условия е голямо приключение за майките.Като за начало тези искания са добре,въпреки,че дори 50 лв.месечно за дете са малко,какво по точно човек може да осигури на рожбата си с тях,а колкото се отнася до майчинството то също би било малко,но на фона на сегашното,ако разбира се се отзоват родоначалниците на искането на майките,които искат да създадът поколение на тази държава,определено е малко по добре и пак е под прага на бедноста!
Аз

#79

2012-10-31 15:59

Осъзнайте се малко.
Никъде по света няма 2 години платено майчинство, от които първата - на 80% от заплатата. В Америка майчинството е 6 седмици. След това - или обратно на работа, или те съкращават.
Галя

#80 Re: против

2012-11-01 08:43

#21: - против

Точно това стимулира държавата. Ако майката работи през втората година, тя получава половината сума, заради това че си е оставила детето и подпомага икономиката на "богатата" ни държава- 120лв. Но тук не става въпрос за тези пари, а за това, че сумата е под прага на бедността и под МРЗ. Ние втора ръка хора ли сме, малцинство или някакво майчинско гето?! А детските надбавки са просто смешни - 35 лв. Това е геноцид!!!

И сравнение от сорта "в Германия през първата година получават 66% от нетното си възнаграждение" са просто смешни, защото техните заплати не се равняват на нашите и със сигурност сумата, която ще получат за 6-те месеца майчинство многократно надвишава нашата за 2-те години. Няма място за такова сравнение.

Затова българките ще раждат след 35 годишна възраст, за да се пенсионират бабите и да гледат внуци, защото в нашите "красиви" ясли не вземат непроходили деца, т.е. под годинка, а ромите ще продължават да се множат, защото за тях закони няма, данъци няма, единствено поради факта, че няма желание от страна на управляващите да се справят с този проблем. А решение има!

 


Гост

#81

2012-11-01 11:30

Napravo se prekasali
tresele

#82

2012-11-01 22:44

Подкрепям напълно тази петиция.

Гост

#83 Re: увеличение на майчинските и детските надбавки.

2012-11-02 14:01

geta77

#84

2012-11-04 19:34

nyama koi da ni chue v tazi dirjava zashtoto dirjava nyama

Гост

#85 Re: Re: увеличение на майчинските и детските надбавки.

2012-11-05 13:39

#59: - Re: увеличение на майчинските и детските надбавки.

66% от предходната КАЛЕНДАРНА година, а тук е 90% от дохода за ДВЕ ГОДИНИ назад!!! ти кое предпочиташ - 66% от 1000-1500 евро, или 90% от 200-250 лева?!?!


Гост

#86

2012-11-05 13:49

Само тук може да има майка, която взема детски за дете, което също взема детски!
sinapovaaya

#87 Re: Браво

2012-11-05 17:05

#1: -

Тези с тези искания съм напълно съгласна. Много добре измислено :)

сияние

#88

2012-11-08 16:01

напълно подкрепям исканията аз съм майка на 3 деца и живеем на квартира.Двете са уч-ки с отличен успех но е мн трудно в тази държава с тези оскъдни средства.За да си плащаме сметките таткото ни е в чужбина живеем вечно сами,разделени от всичко мило и ако не се подобри положението в Б-я,и ние ще заминем,то тук не се живее вече...

Гост

#89

2012-11-09 10:55

Дянков на съд !!!! Стига с геноцида срещу Българските деца !!!

Гост

#90 Re: Подпис на петиция

2012-11-10 08:26

#76: Neli Raleva - Подпис на петиция

След подписването, отдолу излиза съобщение да се потвърди на e-mail, но дали пристига там е друг въпрос, аз лично не получих за да потвърдя.Подписвала съм и други,но на тях ми е давало.

Vilitoo

#91

2012-11-17 17:59

35,00 ЛЕВА ДЕТСКИ НЕ СТИГАТ ДОРИ ЗА ТОПЪЛ ОБЯД В УЧИЛИЩЕ!!!УВЕЛИЧИХА И ХРАНАТА В СТОЛОВЕТЕ -2,60 лв ЗА 100 гр ЗЕЛЕВА САЛАТА;150гр ЛЕЩА И 160 мл.КРЕМ !!! 60,00 ЛЕВА ЗА 4 СЕДМИЦИ ПО 5 ДНИ!!!АМИ ЗАКУСКИ,АМИ ОСТАНАЛИТЕ ХРАНЕНИЯ,ТЕТРАДКИ ПОМАГАЛА,ДРЕХИ,ОБУВКИ...ТО 2ОО НЕ СТИГАТ ,А ТЕ СЕ ПОДИГРАВАТ С 35,00..?????? УЖ БЕЗПЛАТНИТЕ УЧЕБНИЦИ- ТА ТЕ СА 3/4 УЧЕБНИКА
БЕЛ;МАТЕМАТИКА ; ОКОЛЕН СВЯТ.../ЗА 1 И 2 ЛКАС/А ПОМАГАЛАТА 1О БРОЯ СРЕДНО ПО 4/5ЛЕВА ЕДНОТО-5О,ОО ЛЕВА ;ЧАСТНА ОХРАНА В ДЪРЖАВНО УЧИЛИЩЕ 5О,ОО ЛЕВА???///
ВСИЧКО ОКОЛО ДЕЦАТА Е ЕДНА ПЕЧАТНИЦА ЗА ПАРИ???
ВСИЧКО ТОВА Е АБСУРДНО !!!
ЗА ВСЯКО ДЕТЕ ХОДЕЩО РЕДОВНО НА УЧИЛИЩЕ -ДЕТСКИТЕ НАДБАВКИ ТРЯБВА ДА СА МИНИМУМ 1ОО ЛЕВА!!!
kamity86

#92

2012-11-21 11:46

Изключително много се надявам повече майки да достигнат до тази петиция защото тя е за бъдещето на нашите деца .Нека малко да се усети нашето правителство че неможе с ТОВА МАЙЧИНСТВО И ТЕЗИ ДЕТСКИ НАДБАВКИ ДА СЕ ОТГЛЕЖДА ДЕТЕ.

Гост

#93 26

2012-11-21 12:31

Това да се гледа дохода на член от семейството е подигравка с нашите деца. Значи тези, които работим, плащаме си осигуровки, данъци и какво ли не, не можем да получим за детето си детски надбавки... а тези, които ги мързи да работят, не са дали 1лв на държавата - раждат по няколко деца и живеят на гърба на данъкоплатеца!!! Това е безумие

Гост

#94 Re:

2012-11-21 12:37

#79: Аз -

Ами ако заплатите и стандарта ни беше като на американците - съгласна съм. Там спокойно можеш да си позволиш детегледачка или ясла за новородени.... тук със 500-600 лв средна заплата (и то за София, в провинцията е доста по малка) кое да си позволиш по напред - храната, разходите, детегледачката или консумативите за детето??? Ние ги гледаме американците, ама ще си останем само с гледането. Докато стигнем цена на горивото 1 и нещо и средна заплата няколко хиляди..... бая правителства ще се изредят!!!


Гост

#95 Re:

2012-11-21 15:07

ГОРД - Пазарджик
Пазарджик

#96 Петиция против правителството на ГЕРБ

2012-11-26 09:23

ГЕРБ е болест, ВАШИЯТ вот е лекарството!
http://www.peticiq.com/gordpz

Да спасим Българя, като подпишем, споделим и разпространим тази петиция!
Ани

#97

2012-12-07 13:30

Замисълът на управляващите е пределно ясен - българите трябва да стават все по-малко и все по-мизерно да съществуват, да свеждат все по-ниско глава и да се управляват все по-лесно. Но, много са сгрешили! И вичко това ще спре, съвсем скоро!
Теодора Тодорова

#98 За увеличаването на майчинските и детските надбавки!

2012-12-12 10:11

Аз предлагам да съдим Дянков,Борисов, Държавата или там който е в даното на тази абсурдия за ДИСКРИМИНАЦИЯ! Защото за мен това си е дискриминация, работещите майки са вкарвали пари, т.е. са се осигурили за този риск (така да се каже)така както пенсионерите са вкарвали цял живот за да взимат пенсия. Нищо против, но защо пенсиите ги дигнаха, а майчинските не? Защо когато дават добавки на тези по майчинство не дават? Някой не го е измислил както трябва!
Теодора Тодорова

#99 Re: Re:

2012-12-12 10:14

#10: ПРИЯТЕЛ - Re:

Да права сте, за близнаците всичко трябва да е двойно! Но го считат за една бремемнност и не дават допълнително пари. Поредния абсурд. Какво да Ви кажа, едното дете няма да го обличате, няма да го храните или ще ги редувате !!!

Теодора Тодорова

#100 Re:

2012-12-12 10:24

#19: Някой -

Не съм съвсем сагласна, за да се отпусне майчинство според мен трябва да се гледа колко трудов стаж има майката, ако е малак защо, например ако е учила и за това не е работила. А не някои решил да има дете, вкарва си 1г. осигуровки върху макс. заплата и накрая да зима майчински колкото майка която има 5-10г трудов стаж, но се е осигурявала на 600лв. или е имала болнични през периода за които се зима дохода или и се засич  с предишно майчинство! И говоря за цялото майчинство. Защото познавам роми (цигани) които девойката като разбрала че е бременна я назначили фиктивно на работа, работила 4-5 месеца и готово...Първата година както и да е, ама втората ще зима майчинство колкото... Мен анпример дето сам на 25 а имам 7г трудов стаж и дори сам учила през това време.Е не е справедливо!!!