Създаване на мемориално място за жертви на болшевизма в Пловдив


Гост

#101 Re: Жертви на...

2012-11-03 14:57

#4: Биохимик -

СДС бяха на власт и какво направиха ? Включиха се активно в разграбването на народното имущество чрез приватизацията на важни за страната отрасли. Не разградиха ченгесарската пасмина,Нагушиха се яко и загубиха доверието на народа.

Даная

#102 Re: Re: Жертви на...

2012-11-04 02:58

Абсолютна глупост е тази инициатива.........къде дремахте 23 години.., ся се сетихте,когато се вижда, че хората тогава в оня мрачен строй живееха мн по-добре от сега

Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#103 Re: Re: Re: Жертви на...

2012-11-04 09:00

#102: Даная - Re: Re: Жертви на...

Всеки отговаря за себе си. Аз няма как да съм го направил тогава, защото съм на 24 години. Преди 23 години съм бил на 1. Така, че недейте да говорите общи приказки, а се замислете за същината на нещата. Всички задавате еднотипен въпрос. На този въпрос съм отговорил по-горе. Вие ако ще си играете на развален телефон и ще питате едно и също всеки път, аз няма да отговарям едно и също всеки път. Явно на такива като вас не ви е писано да бъдете свободни този живот. Няма да ви карам насила, но поне не пречете на другите, които искат.

Пасков

#104

2012-11-04 18:28

Абе момче двадесет и четири годишно я ходи гони мадамите по дискотеките,какво се занимаваш с глупости.Аз се казвам Стоян Пасков и съм на 60 години, пловдивчанин ен-то поколение.Добре помня социализмас негативите и позитивите му.Имам роднини ,които са репресирани и от фашистите и от комунистите след това, абе въобще българи са избивали българи....какъв народ само...ужасен.Така, че стигате с тия жертви на комунизма на незнам си какво, не ни е виновен на нас държавния социализъм до 1989 г, виновни сме си самите ние.Така че вместо да правите ненужни и раделящи обществото панметници ,вземете по-добнре ги дарете на някое сираче, то повече има нужда от тях от колкото да издигаме поредната глупост в нашия разнебитен от демокрацията град, не от комунистите, ти си малък нямаш представа колко чист и подреден беше навремето Пловдив и особено чист.Така че стига с тези безмислени и разделящи народа ни кампании. Поздрави
Манол Глишев

#105 Да!

2012-11-04 20:16

Разбира се! Има действащ български закон, според който комунистическият режим е престъпен, а пострадалите от него са невинни жертви.
Любен Васев

#106 Re: Да!

2012-11-04 23:10

т.е. да разбирам, че ако си убил човек по време на социализма(комунистическия режим) и си осъден на смърт(според тогавашния НК) или на доживотен затвор(т.е. пострадал си) трябва да бъдеш обявен за невинна жертва само защото си извършил престъплението през този период ,така ли???

Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#107 Re: Re: Да!

2012-11-05 07:34

#106: Любен Васев - Re: Да!

Все още се опитвам да разбера дали сте малоумни или се правите на малоумни, но май е първото. За всеки един от случаите в Пловдив има история, документи, защо са задържани, защо са измъчвани и защо са убити. И това не е защото са убийци. Ако освен да плещите глупости по форумите си бяхте направили труда и да прочетете информацията в подписката и да кликнете на един линк, можеше да видите повече информация... Но не, промитите мозъци трудно се лекуват...

Василев

#108

2012-11-05 22:01

хехе май г-н Пашев тук е промитият мозък........, а какво ще каже той за убитите преди 9-ти комунисти в Пловдив...дядо ми е един от тях, да бил е комунист и то с наистина леви убеждения , а не кариеристични.Така че аман с тези жертви на комунизма,забравихте нещо за жертвите на фашизма след 1923 г. май, а???

Гост

#109 Re:

2012-11-06 05:57

#108: Василев -

Ами какво да ви кажа Василев... Моят дядо пък е бил от другите. Бил е в Белене, защото баща му е бил търговец на мебели. За комунистите като дядо ви, най-голяма заплаха са били СПОСОБНИТЕ хора, защото именно те се издигат над другите в реалния живот, който такива като дядо ви мрази. Прочее, за такива като дядо ви има една сурия паметници, построени през комунизма, а за такива като моя дядо, почти няма.

Василев

#110 Re: Re:

2012-11-06 22:44

#109: - Re:

Сега какъв е бил моят или вашият дядо...всеки и вашият и моят си е имал своите кривички и добродетели.М/у другото родителите на дядо ми са имали шивашка работилница и мелница в Сливен и не са били бедни за ония години в никакъв случай.Така че не правете прибързани заключения кои са неспособни и кои не!Но просто той дядо ми Васил е бил с такива убеждения, през 1942 г. излиза в балкана ,където е и убит от жандармерията в началото на 1944 г.А м/у другото след 9-ти бизнеса им е отнет в полза на държавата,но това е др.тема.

Така че защо не вземем да направим един паметник на помирението и да престанем да се делим на фашисти и комунисти.какво мислите по въпроса?

НА

#111

2012-11-07 13:04

Не е коректно само за жертви на "болшевизма".

Да се създаде мемориален комплекс на всички пострадали от т.н. "комунизъм" и неговата мимикрилала форма социализма.
Тони

#112

2012-11-07 17:27

Според мен е излишно да се харчат пари за глупости във времена на криза!!!
Мариика

#113 искаме мемориал на жертвите след комунизма, те са много повече и справедлив съд за разпродалите Бълг

2012-11-08 10:31

Мариика

#114 какво искаме ли?

2012-11-08 10:40

Искаме мемориал на жертвите след комунизма, които са много повече.... Загиналите от стрес, недохранване, невъзможност да се лекуват, лошо здравеопазване... И справедлив процес с изземване на имуществото за тези, които разпродадоха България и изнесаха и продължават да изнасят богатствата и природните й изкопаеми извън страната, за тези които разпродадоха заводите за по един долар, оставиха народа без препитание и прокудиха децата ни в чужбина... Ограбихте България, сега и мемориал да ви строим.... Да вземем да ви извезаме и на националния трибагреник!?!?!?
Дяков

#115

2012-11-08 22:58

Ами права е Мариика ,каквото ида си говорим по времето на социализма се строеше и жилища и заводи и училища и болници и какво ли още не.А след 1989 се разграбва ,какво се е построило.Бизнес сгради и молове, за да се изперат ограбените народни пари! Така ,че каквито и да бяха комунистите- при тях се изграждаше България, а след тях се разграждаше.Така, че има основание искането за мемориал на жертвите след комунизма! То се видя след 23 години кой кой е!!!
Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#116

2012-11-09 06:28

Правете каквото искате. Сега поне имате ПРАВО на нещо, за разлика от тогава. Щом искате да живеете на държавни подаяния, така да бъде. Но има хора, които се борят в живота. Заради тях, недейте да тровите темата с глупости. Василев, ако дядо ви наистина е имал фабрика и ви чуе какво глупости плещите сега, едва ли ще остане много доволен. Както казах: комунистическата репресивна машина е имала силна пропаганда, достатъчно силна, за да ви изпере мозъците, да построи паметници на разни "борци срещу фашизма" и всякакви други такива. Сега е ред да се признаят и борците срещу комунизма. Един ден това неизбежно ще стане. Ние само се опитваме да ускорим едно неизбежно добро. След 50 години такива, които са живяли в безбожния комунистически репресивен режим едва ли ще са живи. Тогава ще може историците да си свършат работата и да признаят най-официално жертвите на безбожния репресивен комунистически режим и да им се направят не само паметници, но и улици и булеварди на тяхно име, както и специален ден в годината за честването им. БПЦ вече дава заявка за канонизирането им. Което е добро, рано или късно СЕ СЛУЧВА.
Теньо

#117

2012-11-14 17:49

ххихихиих Пашев къде ги тези борци срещу комунизма....Костов ли, Филип Димитров ли,.кой.....вие сте промит мозък бе Пашев, булеварди ,паметници.......разсъждавате точно като партиен секретар от едно време:)
Георги Пашев
Авторът на тази петиция

#118 Re:

2012-11-17 06:02

#117: Теньо -

Другарьо Теньо,

Интересно, когато стане въпрос за жертви на комунизма, защо комунистите изкарвате от торбата Костов или Филип Димитров. Те са всичко друго, но не и жертви на комунизма. Костов дори е бил доста издигнат в БКП по време на комунизма. Той е комунистически продукт. Истинските жертви не успяха в последствие да вземат управлението, а го взеха такива комунистически продукти като Костов... Това е истината. Повърхностно разсъждавате вие, а не аз, защото вие приемате Костов за СДСар и жертва на комунизма едва ли не, а това е нелепо...


Гост

#119 Re: Re:

2012-11-20 23:47

а кои са истинските жертви тогава...избройте ги, ако въобще е имало такива, защото повечето са си били чисти престъпници.А и през комунизма се изградиха две Българии!!!

ГОРД - Пазарджик
Пазарджик

#120 Петиция против правителството на ГЕРБ

2012-11-26 09:19

ГЕРБ е болест, ВАШИЯТ вот е лекарството!
http://www.peticiq.com/gordpz

Да спасим Българя, като подпишем, споделим и разпространим тази петиция!
майна

#121 Re: паметник на убийци

2012-12-01 10:04

#9: ultras_cska - паметник на убийци

Така си е. А няма ли да направим паметник на жертвите на "демокрацията"? Май ще са повече!

майна

#122 Re: какво искаме ли?

2012-12-01 10:09

#114: Мариика - какво искаме ли?

Браво, Марийке! Само истини, затова не им са удобни!

майна

#123 Re:

2012-12-01 10:12

#104: Пасков -

Това "момче 24-годишно" и поздрави не заслужава.

майна

#124 Re: Re: Re: Жертви на...

2012-12-01 10:13

#102: Даная - Re: Re: Жертви на...

Браво, Даная! Верно е.


Гост

#125 Re:

2012-12-01 10:19

#115: Дяков -

Добре тръгна тая петиция, че да се види истината. Да се разбере, че не всички са доволни от "новото време".Доволни са тия, дето се накрадоха, щото това чакаха и за това се бориха. Е, и някои от по-младите, дето не са живяли тогава и нямат база за сравнение. Но и те вече се ориентират и почнаха да ни вярват.