За равни права на пушачи и непушачи!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За равни права на пушачи и непушачи!

Митак

#751 Сайта на доносниите - http://bezdim.org/signali/reports

2013-01-21 18:21

Нека ги побъркаме:-) Пускайте доноси за всички заведения които знаете:-) Нека ги проверяват:-), щом им е толкоз интересно:-)
Елиана

#752 ........

2013-01-25 04:31

Ето поредната гавра с народа, след като не са постигнали единодушно съгласие и мнозинството е спечелило... Бяха направили изискване към заведенията да имат специални отделения за пушачите, е направиха го, хиляди заведения вложиха пари в изграждането на тези отделения, но какво се случи, след определено време, това не им допадна и решиха направо да забранят ТОТАЛНО пушенето по заведенията.... Е, не мислите ли, че това е хитро и има задна мисъл ? Че много заведения биха рискували да нарушат тази забрана за да не загубят заведението си, а от тяхна страна те да спечелят отново като Ви глобят и така пак сте на ръба на ножа с двете остриета...Каквото и да се опитваш да направиш, угодия няма и няма... А дефакто, те трябва да угаждат на народа! Независимо от мнозинството, трябва да има равни права за всички и то по начин, по който нито единия, нито другия да си вредят или пречат... Всичко има решение, но няма кой да се заеме с него, защото играят роля на големи ЕВРОПЕЙЦИ...    Сигурна съм, че биха писали всеки ден закон, след закон и биха го променяли, когато си поискат, а не да се допитват до народа, който, трябва да избира тези закони и всички да сме съгласни с тях и тогава няма да има протести за каквото и да било... Но НЕ... Взимат ни като едно стадо овце...

Чудно ми е, защо, след като цигарите, алкохола и наркотиците са забранени, защо СЪЩЕСТВУВАТ ??? Какво целят да постигнат с тези ФАЛШИВИ ЗАБРАНИ, след като могат да СПРАТ производството им ? Но нали все пак се вадят пари от тези ЗАБРАНЕНИ НЕЩА... И за това се намират начини за тяхното съществуване... На кутиите за цигари пише: " ПУШЕНЕТО УБИВА", но въпреки това се продават... Нима си мислят, че ще откажат така сериозните пушачи от цигарите... По-скоро, ако се предостави спокоен начин на живот, хората няма да имат нужда да посягат към тези така наречени " успокоители " на нервите!

Ние си говорим, но няма кой да ни чуе...


Гост

#754 Re:

2013-01-26 22:56

#1: -

Всички предполагам знаем общо приетата от най-дълбока древност максима "ВСЕКИ Е СВОБОДЕн ДА ПРаВИ КаВОТО СИ ИСКА, ПРИ УСЛОВИЕ ,ЧЕ НЕ ПРЕЧИ НА  ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ " ПУШАЧИТЕ ПРЕЧАТ НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ И ЗА ТОВА НЕ ТРЯБВА ДА ИМАТ  ПРАВА ДА ПРЕЧАТ! ИСТИНАТА Е ЯСНА И  ПРОСТА  И Е СТРАННО ,ЧЕ МОЖЕ ТОЛКОВА МНОГО ДА СЕ ОБСЪЖДА .ВМ

anjela

#755 Re: Re:

2013-01-27 07:55

#754: - Re:

кой си ти че да определяш кой какви права има в тази държава.на нас правото ни е дадено от конституцията и се защитава в съда.само той е компетентен да определя права и задължения включително и съдът за правата на човека в Страсбург.

Сдружение на заведенията в България

#756 Re: Re:

2013-01-27 14:39

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/c0.0.403.403/p403x403/252645_32582...

ДО ВСИЧКИ В ПЛОВДИВ

СДРУЖЕНИЕ НА ЗАВЕДЕНИЯТА В БЪЛГАРИЯ, АСОЦИАЦИЯ НА СОБСТВЕНИЦИТЕ НА ЗАВЕДЕНИЯ В ПЛОВДИВ, НАС - СВОБОДЕН ИЗБОР

КАНИМ ВСИЧКИ НА ПРОТЕСТА, ЗА ЦЕЛТА СМЕ ОСИГУРИЛИ АВТОБУСИ ОТ ПЛОВДИВ ДО СОФИЯ И ОБРАТНО, НА 01 02 2013, ЧАС НА ТРЪГВАНЕ - 11:00, НА ПАРКИНГА ПРЕД БАР ПЛАЗМА, СТОЧНА ГАРА, ПЛОВДИВ.
НИЕ НЕ ОЧАКВАМЕ, ЧЕ ТОТАЛНТА ЗАБРАНА ЩЕ ПАДНЕ ОЩЕ НА 01 ФЕВРУАРИ, НО ГАРАНТИРАМЕ, ЧЕ ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ БОРБАТА СРЕЩУ БЕЗУМНИТЕ ЗАКОНИ, КОИТО ПРЕДСТАВЛЯВАТ ГРУБА НАМЕСА В ИКОНОМИКАТА НА СТРАНАТА, НАНАСЯТ НЕПОПРАВИМИ ЩЕТИ НА БИЗНЕСА, ДИСКРИМИНИРАТ И НАРУШАВАТ ЧОВЕШКИ ПРАВА! ОТНОВО АПЕЛИРАМЕ ЗА ВАШАТА ПОДКРЕПА! ОЧАКВАМЕ ОТНОВО ВСИЧКИ СЕРИОЗНИ ХОРА ОТ ПЛОВДИВ ДА ЗАЯВЯТ ПРИСЪСТВИЕТО СИ ТУК ИЛИ НА ТЕЛ 0895749682. ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ ДА ПРАВИМ ПРОТЕСТИ И СЪБИТИЯ, ДОКАТО НАЙ-НАКРАЯ НЕ НИ ОТРАЗЯТ, ДОКАТО НЕ СВАЛИМ ТОТАЛНАТА ЗАБРАНА! А НИЕ СМЕ МНОГО И СТАВАМЕ ВСЕ ПОВЕЧЕ! НЕКА ДА НЕ ОСТАВЯМЕ ШЕПА МАРУЛИ ДА НИ РЪКОВОДЯТ! НОСЕТЕ СИ ВСЯКАКВИ СВЕТЕЩИ ПРЕДМЕТИ - ЗАПАЛКИ, ФЕНЕРЧЕТА И ТН, ЗА ДА ПРЕБОРИМ МЕДИЙНОТО ЗАТЪМНЕНИЕ ЗА НАШИТЕ СЪБИТИЯ...ТОТАЛНАТА ЦЕНЗУРА ПО-СКОРО! ДА СВАЛИМ ТОТАЛНАТА ЗАБРАНА!
ПРАВИМ ГО ЗА ВАС!

krasimir kasabov

#757 Re: Re:

2013-01-27 14:45

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/c17.0.403.403/p403x403/533652_4174...


Няма да гласувам докато не падне забраната.След като се отнасят с мен като с уличен помиар,и аз ще се държа като такъв.Чао,чао моя несподелена любов!!!!

ел команданте

#758 Re: Re:

2013-01-27 14:56

това ще бъде нашата воля на изборите през юли т.г.
http://desmond.imageshack.us/Himg809/scaled.php?server=809&filename=373246.jpg&res=landing
христо ковачев

#759 Re: Re:

2013-01-27 15:02

Подадох сигнал в сайта за сигнали на без дим. За пушач, който пуши в колата си в подземен паркинг в Мол и говори нередни неща за премиера. Ще видя как ще реагират:))))

Гост

#760 Re: Re:

2013-01-27 19:33

#754: - Re:  

 

Излишно е да обесняваш на зависими хора със стериотипно мислене, че пушенето им пречи на останалите, включително и персонала на заведенията. От сто кладенеца вода ще донесат за да те оубеждават в противното. Явно, че пушачите са най-голямата жертва в тази държава и са готови и гласа си да продадат на изборите,срещу фалшивото обещание, че ще си пушат на "топло" през зимата.

ването

#761 Re: Re: Re:

2013-01-29 14:51

#760: - Re: Re:

и без да се отмени закона през следващата зима ще пушим на топло при това в най луксозните заведения,за вас остават само кварталните кафенета.


Гост

#762 Re: Re: Re: Re:

2013-01-29 19:38

#761:

 Вервай си!

ването

#763 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-01-30 07:20

#762: - Re: Re: Re: Re:

не само си вервам някои заведения вече ги преустроиха оъ затворен на отворен тип.ако правителството ви изпълнявяа капризите то едрия бизнес няма да се церемони с вас и да трупа загуби защото вие искате така. много сте наивни ако мислите че в закона няма вратички.


Гост

#764 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-01-30 10:05

#763: ването - Re: Re: Re: Re: Re:  

 

Пределно ми е ясно за вратичките в Закона. Съвсем друг е въпроса, кога се използват тези вратички, и кога се нарушава забраната..

толерантен бивш пушач

#765 Re: ..За равни права на пушачи и непушачи! / #752 ........ 2013-01-25 04:31......

2013-01-30 12:50

#752: Елиана - ........ Елиана по повод на твоето изказване, много заслужава да се замислим.

Според мен забраната е хвърляне на прах в очите, политиката има за цел да отвлече мислещите хора от истинските големи проблеми. И успя - получи се масивна конфронтация между пушачи и непушачи. При това те не са врагове - често са бащи и синове.  Втози абсурд кой има интерес!?

Цигарените индустриалци купуват политиците, а те налагат неефективно решение на проблема и предварително знаята че няма да функционира.  Пушачи, непушачите не са Вашите врагове, а цигарените магнати, на които не им пука за никого а само прибират парите от продажбата на цигари, тънат в лукс и излишък и потриват доволно ръце, че са задържали клиентелата - кокошката, която снася златни яйца, да им пълни касичката. Самите те  не ги пушат тези говна, те само ги продават. Правото да ги пушат е запазено за бедните, негрите и глупавите - цитат на тютюневата индустрия 1989г. http://legacy.library.ucsf.edu/tid/pvt37b00

Цигарените индустриалци знаят още от 1963г. че пушенето е основният фактор за ключови заболявания със смъртен изход като рак, емфизем, и сърдечен и мозъчен инфаркт и че пушачите умират средностатистически 10-14 г  по-рано. Какво пък - няма да има много пенсионери - политиците хем си касират подкупа, хем си решават проблема с пенсиите. Ако има интерес мога да изнеса и други документи и факти за замисляне.

 

ел команданте

#766 Re: Re: ..За равни права на пушачи и непушачи! / #752 ........ 2013-01-25 04:31......

2013-01-31 16:59

#765: толерантен бивш пушач - Re: ..За равни права на пушачи и непушачи! / #752 ........ 2013-01-25 04:31......

ГЕРБ е символ на разрухата, загубеното достойнство, апатията, победилата носталгия по социализма и милиционерщината…


Гост

#767

2013-02-01 13:26

Аз ще се повторя,както се подписах в една друга подписка ,аз смятам, че сегашният закон напълно нарушава моите права все пак живеем в 21 век в демократична държава ,но г-н Борисов смята да ни върне в средновековието. До сега действащия закон беше най-приемлив отделно място за пушачи и отделно място за непушачи това е решението според мен ,а не бате бойко да ми се прави на велик с това си поведение аз му гарантирам ,че той и герп няма да управляват втори мандат в България над 70% са пушачи никой няма да гласува за него сам да си направи сметката .
Miroslava

#768

2013-02-02 02:48

Вече е пределно ясно, че дори в чужбина има заведения ЗА и НЕпушачи. Като започваме нещо да го правим като хората и да сме справедливи към всички. Нека всеки има право на избор.

ел команданте

#769 Re:

2013-02-02 14:26

#768: Miroslava -

сегашните доносници са хора, които някога биха станали “блокварт” (събирателно име за редови членове на Националсоциалистическата партия) и от които преди 70 години би трябвало да се страхуваш, ако слушаш вражески станции. Те са обикаляли (и все още обикалят) всички заведения, за да наклеветят всеки гостилничар. Донасяли са за всеки, който не е спазвал тогавашните нови закони, които регулирали пушенето в ресторантите и заведенията.иначе казано в България "Вермахта" се завръща но не задълго само до 7 юли.тогава ще пратим в историята гербаджииската паплач заедно с всичките им доносници

николай иванов

#770 Re:

2013-02-03 08:37

Стига с тази Европа.Там се пуши-запомнете го.Пуши се дори в сградата на европарламента.Дори в малкото държави с пълна забрана има редица изключения като клубове и т.н. . И този закон ще се нарушава,докато съществува в този вид.Ще се нарушават и вашите права,защото вече се пуши навсякъде.Няма ви ги стерилните и вечно празни зали без тютюнев дим..А относно доносничеството(да оставим на страна,че е мерзка постъпка)вашите сигнали показват едно ,че закона не работи .А неработещ закон изисква промяна.
мариана

#771 Re:

2013-02-03 08:41

Ние се държим като европейци, не приемаме налагането на забрана от малцинството над мнозинството. Не навеждаме покорно глави когато някой се опитва да ни прилага геноцид и да ни дискриминира.
Не насилваме никой да прави това което не иска, да живее по нашите норми и разбирания. Ние смятаме че всеки сам има право да избира и не принуждаваме със сила различните да живеят по нашите изисквания и разбирания.
В Европейските демократични страни хората отстояват правата си дори и като нарушават законите потискащи човешките права и свободи и по този начин принуждават правителствата да ги отменят или преработят.
Това важи и за закона за забрана на тютюнопушенето.
Така че нарушаването на правата на околните не е от пушачите, а здравето на гражданите не страда от нас – страда от здравната система и съсипаната екология.
Лошо е че уж интелигентни хора не разбират тези неща.

Гост

#772

2013-02-03 10:15

Много ми е интересно, защо за пушачите е унижение да пушат пред заведенията? Мен например не ми пречи ако съм с пушач на заведение да стоя с него отпред докато си изпуши цигарата. За мен това не е унижение, нищо, че и аз съм пред заведението, за пушача обче е... къде е логиката? Явно пушачите се срамуват от собствената си зависимост и се чувстват двойно прецакани. заради навика и заради забраната. Така е нали? Не, не очаквам да си го признаете, вие имате нужда да защитавате "пушаческата" чест, защото в противен случай бихте изглеждали още по жалко на фона на цялата картинка
катя

#773 Re:

2013-02-03 10:42

#772: -

тогава защо пушачите от цяла Европа принудиха своите правителства да коригират закона така че да си имат своите заведения където да се чустват спокойно и уютно без да бъдат считани едва ли не като престъпници и да бъдат пращани в ъгъла.защо според отменения вече закон в Е.С.  ресторантьорите бяха задължени да им осигурят помещения за пушене не по малки от 20 кв .м. които да бъдат почиствани и проветрявани на всеки 4 часа защо?

иван василев

#774 Re

2013-02-03 15:26

това е вашия премиер:
http://afera.bg/razsledvania/36209.html


Гост

#775 Re: Re:

2013-02-03 19:50

#773: катя - Re:  

 Ти кои страни по-точно визираш? В нашата страна пушачите са много повече от европейските и тук въпреки балканския манталитет трябва да има драконови мерки срещу пушенето, съответно да ползваме примера на държави, като Великобритения, Финландия, Белгия например. В последната има специално обособени места за пушене, нещо като стаи където не се сервира храна. Да не говорим, че в някои европейски страни намаляват заплатите на пушачите, а иначе си имат стая за пушене.....това се нарича дискриминация, а не пушенето пред заведението. А за Германия от първа ръка имам информация, че ако кажеш че си гей не биха се възмутили толкова, колкото да кажеш че си пушач. Със или без пълна забрана общественото мнение към тютюнопушенето е  съвсем различно отколкото е тук. А у нас как беше по времето на частичната забрана- залата за пушачи е отворена към залата за непушачи, вентилацията спряна за да се пести от ток и целият дим се разпространява на всякъде. Да не говорим, че в долнопробните заведения слагаха табели "маса за непушачи" и въпросните маси бяха на най неприятното място в заведението често и до тоалетната. Сега да ви направят и навас такива с вентилация до VC-то, да ви видим дали ще ви е "комфортно"?