ДА СПАСИМ ТЕАТЪР "ЛЮБОМИР КАБАКЧИЕВ" Казанлък

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ДА СПАСИМ ТЕАТЪР "ЛЮБОМИР КАБАКЧИЕВ" Казанлък


Гост

#26

2012-05-02 10:19

Не мисля, че избора за директор е удачен. "Всеки камък тежи на мястото си". Учителите трябва да бъдат в училищата, театралите в театрите. Другото е виц.

Гост

#27 lubomir kabakchev, teatar

2012-05-02 11:09

ne si vijdam podpisa, a vetche dva pati potvarjdavam

Гост

#28

2012-05-02 12:29

Здравейте,
Преди няколко дена си бях в Казанлък и разбрах за случващото се покрай театъра. Не е за вярване това което се извършва и Ви подкрепям напълно в протеста срещу поредното безобразие което става в страната ни .

Гост

#29 Re:

2012-05-02 23:27


Гост

#30

2012-05-03 09:47

Защо в тази безумна и объркана страна се подкрепят само идиотщините!Защо искат всичко красиво да унищожат !Ще се изнесем оттук и накрая ще останат само циганите и управляващите идиоти!Аз не искам моето дете да живее в България!Не зная какво не е унищожено -икономика ,култура ,изкуство ,всичко красиво и естетично!Ботев е написал:"А,вий,вий сте идиоти!"Кретени -управляващи спрете да унищожавате ,а създавайте!
Светозар Кнезовски

#31 Re: Re: Цветомир Цанков

2012-05-03 16:37

#17: - Re: Цветомир Цанков

Жив да сте, за тези думи Цветомир !!! Подкрепям ви напълно !!!


Гост

#32 Re: Състав на комисията

2012-05-04 09:11

#4: -

Състава на комисията  е определен не от МК, а от кмета на града г-жа Галина Стоянова. В неа учавстват - зам. кмета по финансите, двама юристи и зам . кмета по култура и образование, един човек от министерството, директорът на театъра в Сливен и на Куклен театър Стара Загора. Четирима са на работа в Община Казанлък и са подчинени на кмета. Съжалявам, но един месец преди датата 27 април/провеждането на конкурса/, от три възлови културни института ми казаха кой ще е новия директор. Така и стана. Против съм такъв вид конкурси, това е манипулиране на Обществото!


Гост

#33

2012-05-05 22:00

Tova koeto se sluchva v Balgarskata kultura, niama precedent. Dokato smiatahme vremeto na Poliakov za ubiistveno, doide drug koito dokazva, che moje poveche!

Гост

#34

2012-05-06 21:51

сложих подписа си и по неизвестни причини името ми не се появява в списъка. моля администраторите да направят името ми видимо. казвам се Валентин Ганев

Гост

#35

2012-05-07 23:05

Точно така и само напред,трябва да си отстояваме позициите, защото с тези непрекъснати своеволия и манипулации страната затъва! Някои хора вече прекаляват достатъчно с "властта"!

Гост

#36

2012-05-08 21:50

Нека запазим българското :)

Гост

#37

2012-05-08 23:20

Колеги, с вас сме! Не спирайте да се борите за това, което обичате и в което вярвате!

Гост

#38

2012-05-08 23:24

Колеги, само напред! Подкрепяме ви!

Гост

#39

2012-05-09 17:51

Не мога да подкрепя петицията. Старият директор е загубил законно проведен конкурс и за мен, новия директор е легитимно назначен. Още повече, това е общински а не държавен театър и принципала е община Казанлък, на чийто бюджет разчита театъра. Така че, това си е вътрешна, общинска проблема, това си е своего рода семеен проблем и не намирам за правилно, хора от цяла България да се бъркат в семейни взаимоотношения. Не подкрепям петицията!
Баба Вуна

#40 Re:

2012-05-09 17:57

#26: -

И стария директор, доколкото знам е филолог!


Гост

#41

2012-05-10 22:23

...............

Гост

#42

2012-05-12 23:28

На 03.04.2012 Министерство на Културата постанови да се запази музейния статут на историческата църква-костница гр.Батак и да се преустановят богослуженията в нея,тъй като с това се руши културно-историческото наследство.

Въпреки това,като проява на незaчитане на върховенството на закона, богослуженията не са преустановени, паленето на свещи в историческата църква-костница продължава и автентичния вид не е възстановен.

На метри от костницата, през 1913г.е изграден нов  Катедрален храм за нуждите на богослужението, който стои и днес и може да покрие нуждите на миряните, а културната ценност-костницата да се запази в автентичния вид за поколенията.


ДА СЪХРАНИМ БЪЛГАРСКАТА КУЛТУРА!

ПОДКРЕПИ ПЕТИЦИЯ ЗА ОПАЗВАНЕ НА ИСТОРИЧЕСКАТА ЦЪРКВА-КОСТНИЦА В ГР.БАТАК в същия сайт
НА АДРЕС:

http://www.peticiq.com/kostnica_batak


Гост

#43 БЪЛГАРИ, СЪБУДЕТЕ СЕ !!!

2012-05-15 01:55

МУЗЕЙ,,ЦЪРКВА-КОСТНИЦА,,гр.Батак-НЕЗАКОНЕН ХРАМ-ПЕТИЦИЯ до UNESCO
http://marica.bg/show.php?id=82159 Батак: Мухъл плъзна по костите на мъчениците 14 Май 2012; 12:21 Видяна 155 пъти, 4 коментара
2012-05-14 20:15

http://marica.bg/show.php?id=82159
Батак: Мухъл плъзна по костите на мъчениците

14 Май 2012; 12:21 Видяна 155 пъти, 4 коментара

ПОДКРЕПИ ПЕТИЦИЯ ЗА ОПАЗВАНЕ НА ИСТОРИЧЕСКАТА ЦЪРКВА-КОСТНИЦА В ГР.БАТАК в същия сайт
НА АДРЕС:

http://www.peticiq.com/kostnica_batak

Гост

#44

2012-05-16 01:21

КЪРВАВО ПИСМО ДО ПРЕМИЕР, ПРЕЗИДЕНТ, ГЛАВЕН ПРОКУРОР ПО КАЗУСА ЗА КОСТНИЦАТА В ГР.БАТАК
http://podtepeto.com/article.php?id=8777

НАРОД БЕЗ ИСТОРИЯ Е КАТО ДЪРВО БЕЗ КОРЕН-БУРЯТА ГО ПОВАЛЯ !

Гост

#45

2012-05-18 11:05

http://www.ekipnews.com/news/bulgaria/bylgariq/grajdanski_sdrujenie_ot_batak_moshtite_na_mychenicite_sa_pokriti_s_muhyl/132044/
Граждански сдружение от Батак: Мощите на мъчениците са покрити с мухъл
18 май 2012 / 09:04


Гост

#46

2012-05-19 14:22

Животът е кратък- изкуството вечно! Просвета и култура,народни будители,какво е живота без вас?Да се пукат душманите, без култура и знание, ние сме с вас!Кой ще бъде новия Паисий,не е този,дето влязъл в театъра с полиция?!Надеждата и силна вяра,за култура жаждата крепи ни,сега от тоз ярем освободи ни!
Borislav Prangov

#47

2012-05-22 15:08

Браво на артистите от Театъра на Казанлък !
Tези храбри и борбени, млади хора, които се осмеляват да се оплълчат на Сиситемата, макар и по-този начин само! Това е наистина един превъзходен пример как трябва да се действа. Ако управниците от общината и представителите на целия спектър от политическите партии представени в Общинския Съвет действително претендират, че защитават демократичните ценности и уважават мнението на народа който ги е избрал, то би трябвало да направят необходимото, за да се допитат до, и се съобразят с мнението на този народ, в случая гражданите на Казанлък, които са основния фактор заради който съществува този театър, а не да се правят опити да се назначават и натрапват, удобни за конкретната властимщa клика кадри, макар и под камуфлажа на "конкурси", чийто прозрачност и цели лесно могат да бъдат поставени под въпрос. Друг е въпроса, какви и кои кръгове, клубове, ложи, лобита и прочие "носители на светлина" с аспирации за влияние и контрол над Културата и Oбразованието в Казанлък, и изобщо в България, стоят действително зад целия този конкурсен маскарад? Нека всички свободолюбиви хора на Казанлък покажат, че не е заличена от гените ни родовата памет и чувство за справедливост, оставена от предедите ни, хайдути и борци против какъвто и да е било насилствено натрапван ред от управляващата система. Подкрепям напълно каузата на артистите и призовавам за повече смелост и активно и включване на всички които милеят за спазването и упражняването на фундаменталните права на гражданите в една Европейска държава за каквато се има България днес. Точно така се действа и се постигат победите за гражданите в едно автентично, цивилизовано, европейско, гражданско общество каквото е тук във Франция, от където пиша тези редове.
P.S. и един скромен съвет, ако ми позволят артистите, използвайте "Празника на Розата", за да огласите още по-силно и ефикасно каузата си! Пожелавам ви победа!
Borislav Prangov.

Гост

#48

2012-05-23 13:41

Името на Диана Рамналиева е свързано с дискредетирането на утвърдени творчески личности и институций.Да си зададем въпроса и кой дърпа конците на госпожата и финансира инстинкта и на кърлеж.Наблюдавях как провали и финансово изсмука общински вестник. Наглост,некадърност липса на профисионализъм.Завършила е политическа иономика на социализма?! Та какъв журналист е тя или кандидат цирков артист?

Гост

#49

2012-05-27 14:08

нима можем да посегнем на своята култура?толкова ли сме апатични към това което се случва в нашата скъпа държава?нима тази държава е само на политиците и депутатите???аз подкрепям тази петиция,защото не съм съгласен с политиката на нашите "скъпи" депутати...

Гост

#50

2012-05-28 16:53

Управляващите ни систематично рушат българщината и малките културни центрове в България, нека не им позволим този път!