Подписка

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка


Гост

#276 Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 15:03

#275: - Re: Re: Re:

Това сигурно ужасно Ви радва.


Гост

#277 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 15:21

#276: - Re: Re: Re: Re:

Чак пък такива силни чувства не мога да ви отделя, съжалявам. :D


Гост

#278 Re: Re: Re:

2012-02-27 15:37

#274: - Re: Re:

За да ви покажа, че и в МГ не бива да се приемат деца без истински талант. А това се случва. В София, Бургас и Варна не, но в останалите МГ е така – личи си по резултатите от изпити, състезания и олимпиади. Ако в град Х има само 4-5 деца от випуск с математически талант, не е ли по-добре те да се обучават по ОДК-та, школи... отколкото да се сформира цяла паралелка с "математици"? Във всеки един град има деца, които не  учат 5-7 клас в МГ и се справят дори по-добре от връстниците си, учещи в МГ. Дори само един пример да има, щом един може, защо да не могат и 4-5, ако наистина имат талант и желание?

Може би само на изброените три МГ трябва да се даде отделен, специален статут, заради многобройните им постижения на национално и международно ниво последните 3-4 години. Когато останалите МГ докажат постижения по математика на тези нива, за този период, нека имат претенции.


Гост

#279 Re: Re: Re:

2012-02-27 15:46

#274: - Re: Re:  

 

Браво! Схвана! Таланта е в изкуствата. Така , че внимателно с портокалите!


Гост

#280

2012-02-27 16:00

#240: - Re

В коя ЕГ открихте прием от 5ти клас и търсите одобрение за закриването му?

гражданка

#281 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 16:10

#242: - Re: Re: Re: Re:

Познавам ученици от МГ, които са ходили и ходят на уроци при своите преподаватели.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-27 16:28


Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-27 16:45



Гост

#284 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 17:01

#257: - Re: Re: Re: Re: Re:

Я споделете колко медала имат математиците от СОУ, завоювани на международни състезания?

Колко? 1,2,5,10?

 

При положение, че в цяла България има около 450 ОУ и още над 1000 толкова най-различни СОУ-та, професионални и ЕГ,  да твърдите, че децата от шепата математически гимназии не показват резултати е смешно!

В страната има само 23 МГ и ПМГ с прием от 5-ти клас, и общо около 30 от 8 ДО 12 КЛАС!!!!!

Учениците на една шепа математически училища присъстват сред победителите на всяко едно състезание, сървновавайки се с деца от 1 500 други училища.

СМЕШНИ СТЕ В ОПИТИТЕ СИ ДА НАРЕЧЕТЕ БЯЛОТО ЧЕРНО!

Горко на децата ни.


Гост

#285 Re: Re: Re:

2012-02-27 17:04

#283: - Re: Re: На илитерати не отговарям!

Преди малко подписах петицията.... Причините нямам желание да оповестявам тук, защото "диалога" тече като махленско мерене на п...и. Искам да помоля съмишлениците ни, които нямат желание за диалог просто да престанат да пишат, защото техните недомислени и злобни коментари са камъни в нашата собствена градина.
Предварително благодаря!


Гост

#286 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 17:06

#284: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

За съжаление математиката и мисленето са чужди на някоиначални учителки, така че не очаквай разбиране по този въпрос.


Гост

#287

2012-02-27 17:19

Учениците, които влизат в МГ след ІV клас не учат повече часове математика в сравнение с ОУ или СОУ. Работата е там, че тези гимназии "обират" труда на колегите и правят голяма пълняемост, а след седми клас същите тези ученици отново кандидатстват и голяма част от тях отиват и в други училища. Ако пък учителите от МГ толкова много искат тези деца, нека си направят прием от първи клас, та да видят как се тръгва от нищото, а не да вземат само цвета.

Гост

#288 Re:

2012-02-27 17:52

#287: -

В кои други училища? Да не отиват пак в СОУ, че е много хубаво там?

От учителите и директора зависи какво ще направят с едно училище, дали ще е желано или не.

А на нас, обществото, ще ни е най-драго всички училища да са хубави, всички учители да са отговорни и грижовни.

Направете го, състезавайте се честно с МГ, при наличието на конкуренция ще печелят най-вече децата ни.

Състезавайте се честно за отличниците, като им предложите това, което те търсят.

 


Гост

#289 Re:

2012-02-27 17:54

#287: -

Изказвате се крайно некомпетентно.В ОМГ Пловдив дъщеря ми учи 9 часа математика на седмица + пожелание може да посещава и школа.И не толкова учителите искат тези деца, по-скоро родителите и децата търсят тези учители.Безкрайно уважавам преподавателите на детето си.Това е колектив граден 41 години , с дух и традиции.

Имам много какво да ви кажа, но не си струва.Вие нямате представа каква отговорност е да работиш с 26 равностойни, питащи и можещи деца.Колко много труд е да достигнеш нивото да "обираш цвета".Пожелавам Ви един ден да изпитате това чувство.


Гост

#290 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 18:32

#281: гражданка - Re: Re: Re: Re: Re:

Преподавателите им са в нарушение на закона. Знаете какви са санкциите за закононарушители, нали?


Гост

#291 Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 18:46

#285: - Re: Re: Re:

Аз също призовавам тези, които са "ЗА" запазване на приема, да престанат да пишат тук. Ако хората в настоящата петиция се ръководеха от това, кое е добро за децата, нямаше да има нужда от махленско "не знам какво". Все щяхме да намерим общ език! Не мога да предположа какви са мотивите ви да няма прием след 4 клас в МГ (защото това, което чета,не са нито мотиви, нито аргументи),  но определено действията ви не се ръководят от желание за по-добро бъдеще на децата.


Гост

#292 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-27 19:15

#291: - Re: Re: Re: Re:

ПЕТИЦИЯТА ВИ Е  СМЕШНА И ЖАЛКА!

Гост

#293 родител

2012-02-27 19:17

Аз лично искам ако има прием в МГ да има и в ЕГ за да няма дискриминация на децата.

Гост

#294 Re: Re:

2012-02-27 19:19

#288: - Re:  

 Отиват я в ГПЧЕ, я във ФСГ и т.н. На всички ни е драго, когато има добри условия за работа и учение, но за съжаление не всички училища са равнопоставени и основното отново пак е бройката ученици. Докато се следва принципа парите следват ученика, ще има тази борба, пък дори и да няма висота на качеството. Но не желая да влизам повече в никакъв спор.

 


Гост

#295 Re: Re:

2012-02-27 19:26

#289: - Re:  

 Не обиждайте без да познавате някого! Достатъчно добра представа имам как се работи с " равностойни, питащи и можещи деца" и с интелигентните им родители и колко много труд се иска да им дадеш знанията, за да стигнат до 5-ти клас.  Но явно Вие не знаете. Изпитала съм това чувство и от деца и от родители. Но виждам и колко трудно се работи с така наречените роми, които никой не иска в "елитните" гимназии и които много трудно се поддават на обучение. Нещо по въпроса?

Не желая да влизам в безсмислени спорове с хора, които "не са в час".


Гост

#296 Re: родител

2012-02-27 19:58

#293: Гост - родител

Аз също бих искала и ЕГ да правят прием от 5-ти клас, но този закон и тази подписка се опитват да направят от всички училища СОУ.

Тази година МГ, догодина може да подпукат езиковите, те са също толкова "безполезни" за учениците, да живее СОУ!


Гост

#297 Жалко...

2012-02-27 19:59

Подписах петицията, въпреки че не споделям мотивите на съставителя. За съжаление обаче, четейки коментарите съм разочарована като родител, разочарована от обстоятелството че използвате децата като състезателни предмети, че се получава нещо като "борба за кокъла".... Би трябвало и мотивите и коментарите да са свързани с интересите на децата, за до получите подкрепа.

Гост

#298 Re: Re: Re:

2012-02-27 20:14

#295: - Re: Re:

Изключително уважавам труда на началните учители.

Изказването ви има леко расистки уклон и аз спирам дискусията тук.


Гост

#299

2012-02-27 20:53

Ако след 7 клас учениците биват принудени да се преместят от родното си място, още стотици села ще се обезлюдат!

Гост

#300 Re:

2012-02-27 21:08

#299: -

Тази подписка касае ученици до 7 клас.Направете си труда поне да прочетете какво подписвате.