Декларация към НС за обсъждане на проектозакона за образованието


Гост

#326

2012-05-03 12:05

Да подкрепим новия закон! Браво на неговите създатели!

Гост

#329

2012-05-14 10:56

Като, че ли забоксува приемането на този закон?
адв Лорета Кинцл Варна

#332 Re: БИХ ЖЕЛАЛА ДА ДАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ да се въведе като предмет ИЗУЧАВАНЕ НА КОНСТИТУЦИЯТА

2012-05-21 02:22

НЕ УСПЯХ ДА ОТКРИЯ КЪДЕ ТОЧНО ДА СТОРЯ ТОВА, ЗАТОВА ПИША ТУК, ДАНО ДА СТИГНЕ ДО КОГОТО ТРЯБВА , КАСАЕ СЕ ЗА СЛЕДНОТО/ ДА СЕ ВЪВЕДЕ В ОБРАЗОВАНИЕТО КАТО ПРЕДМЕТ - ИЗУЧАВАНЕ НА КОНСТИТУЦИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ - ОСНОВНИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ, КОНСТИТУЦИЯТА Е ОСНОВНИЯ ЗАКОН НА РЕПУБЛИКАТА НИ, ЮРИСТ СЪМ НЕ ЗА ДРУГО, А ЗАЩОТО ВСЕКИ ДЕН, ПО ВСЯКО ВРЕМЕ СЕ СБЛЪСКВАМ С ФАКТА, ЧЕ БЪЛГАРИНА НЕ СИ ЗНАЕ ПРАВАТА, НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА СИ СПАЗВА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА  ДА СИ ПЛАЩА ДАНЪЦИТЕ И ТН, ЕТО ВИ ПРЕСЕН ПРИМЕР - ПЕТИЦИЯ ПОДПИСАНА ОТ ХИЛЯДИ ХОРА, СТРАНИЦА ВЪВ ФЕЙСБУК С 17 000 ЧОВЕКА И НИТО ЕДИН ОТ ТЯХ НЕ Е ДАЛ ЗА 20 ДНИ НИТО ЕДНО ПРАВИЛНО НАПЪТСТВИЕ НА МАЙКАТА НА РАДОСЛАВ СТОЯНОВ - ЗАГИНАЛИЯ 29 ГОДИШЕН ВОДОЛАЗ В АЕЦ КОЗЛОДУЙ. ЖЕНАТА Е НЕГОВ НАСЛЕДНИК, НО НЕ СИ ЗНАЕ ПРАВАТА,НЕ Е ЗНАЕЛА КАКВО ДА СТОРИ, ТАКА ЩОТО ИСТИНАТА ЗА СМЪРТТА НА СИНА Й ДА НЕ ОСТАНЕ СКРИТА- А ТО Е ПРОСТО- ТРЯБВАЛО Е ДА ПОИСКА В КАЧЕСТВОТО СИ НА НАСЛЕДНИК НА ПОСТРАДАЛОТО ЛИЦЕ СПИРАНЕ НА ПОГРЕБЕНИЕТО НА СИНА СИ, ДА ИЗВИКА ТРИМА НЕЗАВИСИМИ ПАТОАНАТОМИ ОТ РАЗЛИЧНИ ИНСТИТУЦИИ ИЛИ РАЗЛИЧНИ ГРАДОВЕ, КОИТО ДА ДАДАТ СВОИТЕ ЗАКЛЮЧЕНИЯ В СЪДЕБНО-МЕДИЦИНСКИ ЕКСПЕРТИЗИ, САМО И ЕДИНСТВЕНО ПО ТОЗИ НАЧИН ЩЕШЕ ДА СЕ РАЗБЕРЕ ОТ КАКВО Е ПОЧИНАЛ ИНАЧЕ ЗДРАВИЯ КАТО СКАЛА ВОДОЛАЗ, НЕ ДА ПРОБУТВАТ НА ЖЕНАТА СМЪРТЕН АКТ, В КОЙТО ПИШЕ, ЧЕ ИМАЛ СЪРДЕЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ, СЕГА ПО ОБРАТНИЯ РЕД, ЩЕ СЕ ПРАВИ ЕКСХУМАЦИЯ НА ТРУПА И ТН, АКО МАЙКАТА НА РАДОСЛАВ СИ ЗНАЕШЕ ПРАВАТА, АКО БЕ ГИ НАУЧИЛА ОТ КОНСТИТУЦИЯТА НА РБЪЛГАРИЯ, НЯМАШЕ ДВЕ СЕДМИЦИ ДА Е В НЕВЕДЕНИЕ И ДА ЧЕТЕ СЪБОЛЕЗНОВАТЕЛНИ ПИСАНИЯ ВЪВ ФЕЙСБУК ОТ 17 ХИЛЯДИ БЪЛГАРИ, ДА  НЕ ГОВОРИМ, ЧЕ СРЕД ТЯХ ИМА И АДВОКАТИ , А И ТЕ СИ МЪЛЧАТ, НИЩО НЕ СА Я ПОСЪВЕТВАЛИ, ЩО ЗА ХОРА МЕРКАЛТИЛНИ ТИПОВЕ ЖИВЕЯТ НА ТЕРИТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ, ТОВА МИ Е ЧУДНО, А СЪМ НА 46 ГОДИНИ, БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО адв Лорета Кинцл Варна

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-05-23 23:35


ива

#334 Re: Re:

2012-05-24 00:08

#266: ninela - Re:

Защо да не ги закрият Ресурсните центрове? То има и задълж. общообразователен предмет труд и техника, но води ли се както трябва. Закриват Междуучилищните центрове с добра база и квалифицирани учители, за да си поделят господата от общините машини, уреди и т.н.. Кой ги нарече тези у-ща звена, информацията се губи в далечната 1982 г.- това да не е място за безплатни услуги, а у-ще с нормален уч. процес, но с 200 ч. повече от тези на българика напр.. Е, децата си пишат имената с малка буква или слагат точка м/у тях, но нали като се видят се разпознават.. Сега карат д-рите на у-щата да си вземат часовете, но те няма да харчат от бюджета си за кабинети и така децате ще гледат тъпо още  1 час, който у-ля ще си пише, че е провел, защото почти вс. у-ли имат 3 сп. трудово и ще си допълват норматива с него или ще имат още лекторски. И чак в странство или мизерлък тези наши деца ще се научат да си зашия копчето, гащите и ще забиват пирони по строежите....А, МУЦ са /бяха/ единственото място, където учениците поне за час получават житейския урок - да се трудим, да направим нещо сами, да си помагаме....Къде е мястото на тези звена  и този предмет в проектозакона? Ако някой е прочел нещо да каже къде да погледна. Благодаря!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-05-24 09:44



Гост

#336

2012-05-24 11:39

Приеха ли го закона?

Гост

#340

2012-06-10 12:14

Учителите не работят на 8 часов работен ден и имат 56 дни годишен отпуск за да работят на още 2-3 работил Ще бъде ли допуснато това да продължи и то на фона на крещящата неграмотност и икономическа криза?
вера

#341 Re:

2012-06-12 21:15

#340: -

С ангажиментите на учителя извън кл. стая часовете дори са над 8 ч. труд - той не си яде закуската в час, нито си лакира ноктите, както на повечето раб. места. Вие не понасяте собствените си деца като поведение, а твърдите, че това не е псих. тормоз за учителя. Като се канят родители да придружават деца на екскурзия никой не си рискува спокойствието, но да нагрубите учител в присъствие на дете не Ви е проблем. Явно нямате представа за работата на съвестния учител. А, ако говорим за безхаберие, то е навсякъде. 56 дни откъде ги изкарахте, че и аз като учител да си ги потърся? Що не се сетите за тези, които и не работят и се пенсионират с 700лв. по на 45 г., а после заемат раб. места за да не се чувствали отхвърлени от обществото.Така, че ако отиде да работи другаде у-ля, той мете или мие чинии. Не плюйте учителите - те се кланят на много некадърници от МОМН.


Гост

#342 Re: Re:

2012-06-16 19:08

#341: вера - Re:

56 дни ги каза г-н Игнатов. Предполагам, че не лъже......


Гост

#344

2012-06-17 16:25

И пенсионирайте със закон старите даскали. Комбинацията баби в критическа възраст и тийнейджъри е ужасаваща.

Гост

#345

2012-06-20 18:20

Учителите са най-неработещото съсловие в България, но затова пък вземат високи заплати и диференцирано заплащане, имат големи отпуски като никой друг и си докарват доходи от допълнителна работа и частни уроци. Не работят и 8 часа на ден. Старите учители не се пенсионират заради високите доходи стават за посмешище с допотопните си методи на преподаване. 50% от учителите трябва да се пенсионират в близките няколко години.

Гост

#346 Re:

2012-06-20 19:05

#345: -

С удоволствие бих се пенсионирала веднага - на 51г. съм с 30 г. трудов стаж /образование висше магистратура/. Завършила съм редовно. Изглеждам прилично и с прилична пенсия ще се слея със  с др. пенсионери в България. Отпуската е 56 дни ако си синдикален член, а това не е задължително. А и пенсията сигурно ще ми е по-голяма, ако след факта, че ми удържат задължителна втора пенсия взема да си внасям някой лев и за трета. М/у другото делегираните бюджети са от голяма полза само на големите у-ща. Вс. търсим голямото, но то е за малкото.


Гост

#347

2012-06-21 18:01

Време е държавата да не разхищава пари за фантомни училища и да присгъпи към обединяване на училища за да се спестят милиони левове. Новата структура от 1-10 клас е много удачна и трябва да стане повсеместна в страната.

Гост

#348

2012-06-23 23:19

Мария Димитрова
Варна

#349 да спасим Морската градина!

2012-06-25 15:25

Чудесно лято е - само за плаж - но защо ме стяга сърцето? Като си помисля за плажа, пред очите ми изскача оголения , грозно обезлисен склон между Делфинариума и Карин дом.... Най-красивия ми и любим плаж е осакатен.... Какво мога да направя?:

1. http://www.peticiq.com/signatures/borisov_morskata_gradina_varna/ - моля, подпишете петицията - отворено писмо до премиера за Морската градина.

2. Утре, 14:00 часа в Общината ще има заседание на Комисията по архитектура при Общински съвет - Варна , където ще се гледа за последно ОУП на Варна ( с Моркста градина). Можете да присъствате и изразите позицията си!

3. На 04.07.12 г. ще се проведе сесията на Общински съвет - Варна, на която ще се приема ОУП на Варна (заедно със съдбата на Морската градина). Можете да присъствате - защитете градината си! Тя е на ДЕЦАТА ни и трябва да им я предадем като ПАРК, за да я предадат те като ПАРК на своите деца и внуци!!!

ЗАЕДНО МОЖЕМ ДА СПАСИМ ГРАДИНАТА!

Дължим го на Новак, на децата и на внуците си!

Варна, ДИШАЙ!

Гост

#350

2012-06-25 18:05

Всички учители над 55 години да се пенсионират със закон без право да работят като такива. Въпреки, че имат право на по-ранно пенсиониране никой не го прави заради голямата заплата и тлъстите бонуси.