За една нова Бяла

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За една нова Бяла


Гост

#1

2012-01-19 21:31

В момента не живея в Бяла,но съм съпричастна с този проблем и имам най-искреното желание той да бъде разрешен с добрата воля на всички заинтересовани.

Гост

#2 Re:

2012-01-19 21:40

#1: -

Нищо, какво от това, пак можете да се подпишете щом сте съпричастна и познавате проблема.

 


Гост

#3

2012-01-19 21:49

Да се надяваме, че на местата, на които със ЗАКОН паркирането е забранено , няма да се намери някой "платил" за право на паркиране..... с голям джип.

Гост

#4

2012-01-22 23:04

Ako se obiavi centara za pewexodna zona wte e nai dobre
Тот

#5 Re:

2012-01-25 14:41

#3: -

Относно коментарът по-горе, това каква кола караш не те поставя автоматично в някаква категория хора. Моля "Гост" за вбъдеще да се опита да избягва стереотипизиране на непознати хора - "кара голям джип, значи си плаща рушвети и всичко му се разминава", комшията ти с Ладата не е по-различен, а завистта нищо позитивно не носи, хубаво е човек да впряга цялата си енергия в позитивни за него насоки и дай Боже всеки да е здрав и работи, и да кара голям джип. Бих предложил малко дообразоване в областта на психологията, смятам че стереотипизирането е съществена бариера пред доста хора в България, която им пречи да развият изцяло потенциалът си и да имат успешна и позитивна комуникация с всички останали индивиди, в интернет е пълно с материали в областта на етиката и психология, ето два материала:

http://www.psihologia.net/forum/viewtopic.php?t=2612

http://download.pomagalo.com/209409/temi+po+socialna+psihologiya/?search=312

"По дрехите посрещат, по ума изпращат", но е много важно да не се подхожда с предубеденост (това не е споменато в поговорката)

 

Така, а сега по темата,

аз пък предлагам да се направи "Синя Зона", 1 лв на час, драстично ще намалеят хората, които паркират там, просто съм убеден, а и така управата ще има пари да поддържа площада.

Направата на градският център "Пешеходна зона" само ще затрудни и усложни шофирането в града, докато символичната такса от 1 лев на час ще има превантивна мярка.

Лично аз смятам, че локално не може да бъде решен подобен въпрос какъвто изисквате в петицията, трябва да се направи на национално ниво, наказанията за нарушения на ЗДвП трябва да са затвор, а не парична глоба (поне за по- сериозните нарушения) или както в Гърция - затвор докато не си платиш паричната глоба. А иначе подписката ви е много добра идея, но на глупавия не можеш да му налееш акъл в главата, пълно е с олигофрени по пътищата, това е валидно на национално ниво. Трябва да има държавна политика насочена към спазването на законите, а не гласуване на нови закони даващи възможност на недобросъвестни хора да се измъкват с помоща на адвокати (респективно закони направени самите управляващи да се измъкват безнаказано).

А въпроса с паркиране на места означени за инвалиди - това го оставям на съвестта на всеки един, който го прави, в природата нищо не се губи!

 

Спорен и успешен ден на всички :)

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-01-26 22:45



Гост

#7

2012-01-26 23:00

Като ги гледам кои са подписали 99,9% не карат коли.А това момченце организатора на подписката явно има някакви проблеми със себе си ли,някакви комплекси ли.Нека първо предложи къде да се паркира в града пък тогава да ходи да се вживява в ролята на организатор някакъв измислен!!!
Гост

#8 Re:

2012-01-27 08:55

#7: -  

 И аз точно това щях да напиша,но явно не съм единствения който го мисли!Г-н Ангелов явно избива комплекси и единственната му активност е във виртуалното пространство.Има къде по големи проблеми в града за решаване,а те се  занимават с паркирането..... а кой ще обърне внимание на неизхвърлените боклуци,уличните кучета и т.н.???Г-н Ангелов ако беше по умен щеше да започне такава "акция" а не с паркирането,което не е жизнено важно.Както ти казваш за  г-н Ангелов- Да предложи къде да се паркира,да видим колко е умен и компетентен и дали ще измисли вариант който да се вкара в употреба!!!

Ангел Ангелов

#9 Отговор по 7 и 8

2012-01-27 15:12

#8: Гост - Re:

Господа или дами под коментар 7 и 8 с името ГОСТ. Ако бяхте чели добре заглавието на ПЕТИЦИЯТА щяхте да разберете, че тя е организирана с цел проблемът да се разгледа на среща между Общината и РПУ Бяла. Те са тези, които могат да решат проблема. Все пак хората в общински съвет са избрани именно от гражданите за да решават проблемите им. Полицията също е в услуга на гражданите, най - малко това, че заплатите им се получават от удръжка на данъци от другите сектори. Аз не искам да налагам мнение, нито да вземам решение, а изразявам възмущение относно случващото се. Друго ще отбележа, до вземане на решение за подписката се стигна след обсъждане на среща, на която присъстваха граждани на общината. Срещата бе обявена в страницата на град Бяла днес. Така, че аз не съм взел сам това решение и това възмущение е общо на подписалите се на подписката. Заключвам - тук не става въпрос кой колко е умен, тъй като намеквате, че не съм, а въпрос на изразяване на обществено несъгласие и ще си изразя мнението ако ме пита кмета а не вие. Та вие на себе си не можете да си помогнете та на вас ли да отговарям. Второ мили съграждани: Аз нямам комплекси, нито пък избивам такива и не витая в пространството. Доказвам: През 2010 година чрез тогавашния общински съветник г-н Лъчезар Лунчев отправих искане към съвета да се разгледа въпроса за бездомните кучета. Има го протоколирано - за справка идете и проверете. Беше ми отговорено, че единственото което могат да направят е да ги упоят, но тъй като приюта в Бяла е затворен и докато ги закарат в Русе ще се събудят - тоест нищо не можели да направят. Казаха още и, че не мога да ги убия защото ще бъда наказуем. Толкова за кучетата. За боклуците ще кажа, че моите ги изхвърлят редовно, ако вашите не ги изхвърлят то се оплачете вие, а не искайте аз да го правя. Аз не съм ви Омбудсман. Да се върнем на това за паркирането. Истина е, че няма къде да се паркира. Аз затова и изразявам несъгласието си, защото няма къде. Но като няма не нарушавам закона и не спирам на забранени места. Ако спра това не ме оправдава, аз ще бъда нарушител. Ако един човек е гладен и няма пари и убие друг за да се нахрани то той убиец ли е или не? Затова и петицията призовава към диалог между полиция и община за да се разреши проблема. Лично аз имам жалба в полицията по въпроса от дата 11.02.2011 г с вх. номер 1281. За справка проверете в РПУ Бяла. Отделно съм внесъл в общината и подписка за изграждане на мръсен канал по ул. "Гео Милев", като подчертавам подписката е колективна, а не само от мое име. За справка - деловодтството на общината. Отделно имам не една или две срещи с управници на общината по наболели въпроси. Обаждал съм се много пъти до полицията (тогава 161) за нарушители на отбивката за Сищов до магазина Далия срещу Лук Ойл. Много от пътите никой не е идвал, а оставах излъган. След като премина телефона през спешния 112 всеки път когато съм се обаждал са идвали. С всичко това ви доказвам, че активността ми не е във виртуалното пространство, а вие ГОСТ под номер 8 сте клеветник. Та умолявам ви първо проучете как стоят нещата и тогава коментирайте. Недейте и само да упреквате а кажете какво вие сте направили по тези важни за вас въпроси. То е много лесно отстрани да четете и да упреквате. И накрая ще кажа, моля ви следващият път като коментирате си напишете и името, защото само така ще докажете, че не сте виртуални и измислени за какъвто ме определяте. P.S. Имам и един въпрос към вас: Защо не пишете и дискутирате в страницата на град Бяла днес? Ще ви кажа какво мисля, може и да греша, но за всичко ще трябва да се защитите и да се легитимирате: В страницата на град Бяла днес във Фейсбук се изискват имена и по този начин ще се знае кои сте. Оттук идва и мисълта ми, че вие сте служители на МВР, които естествено са засегнати от нападките, че по центъра не се глобяват нарушители. Но такава е действителността. Мисля, че отговорих конкретно на въпросите и нападките ви. Дерзайте.

 


Гост

#10 Re: Re:

2012-01-27 15:17

#8: Гост - Re:

Опитайте се да пресечете платното от книжарницата на Иринка към площада, но от височината, от която вижда едно дете до 4ти клас. Това виждат децата от Славейковото училище като се прибират.

 

Г.Георгиев

#11 Re:

2012-01-27 15:55

#7: -

Като гледам този гост и той е от тези проценти на не каращите коли!Предложения Госте бяха направени но явно не четете публикациите а относно комплексираността явно е че сте комплексиран дори име нямате какво повече Гстенито БЕЗИМЕНЕН И БЕЗДУШЕН НАВЯРНО И БЕЗДИХАНЕН!

Г.Георгиев

#12 Re: Re:

2012-01-27 15:58

#8: Гост - Re:

А на госта къде му е активността!!!Не виждаме как да определим колко е активен и умен този гост но явно подлиде душички само така могат да говорят инкогнито!!!Ако се обявите ще ви покажа 5 места г-н ГОСТ!!!

анонимен или просто ГРАЖДАНИН

#13

2012-01-28 15:24

относно изказването на г-н Георгиев за гост 7 за подлите душички г-не всички знаем за вашите предишни изпълнения в града така че едва ли точно вие сте човекът който да съди всички граждани!Няма как да знаете кой е човека примирете се според мен всички имат право да запазят личното си пространство и никой не заслужава тези злобни коментари от ваша страна само защото е изказал мнение!!!Аз не видях нищо лошо в поста на номер 7 и не виждам причина да обиждате човека с думите цитирам БЕЗИМЕНЕН И БЕЗДУШЕН НАВЯРНО И БЕЗДИХАНЕН