Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година
Възвание към българските учители!
Там сме!
Със съпруга ми сме на площада!
Това съобщение трябва да стигне до всички директори и учители в цялата страна!!!
Родителите, които искаме да защитим децата си, сме впрегнали всички усилия, но непрестанно ни извиват ръцете. Не желаем да подписваме декларации за обучение в ОРЕС, защото по закон, децата трябва да са в училище!
На 12.01 ще бъдем в София!!
Браво! Нито крачка назад повече. Този парламент и правителство нито са легитимни нито изразяват мнението на българските граждани.
"Вярвам, че всеки от вас, дори и несигурен в ситуацията, с душата си чувства колко не са наред нещата."
Чувстваме-да!
Виждам как ме правят всеки ден на пълен идиот и за съжаление ,понеже има някакви хора,които наистина са умрели и всеки вече има такъв познат,това им е най-силния коз и само га размахват ,колко ги е грижа за мен и как искат да ме спасят от смърт.Да ,сигурна съм ,че умрат точно мен да спасят и много им дреме.
Знам за протеста,мисля да присъствам,въпреки,че последната година и половина само това правя-ходя по протести и вече съм безкрайно уморена.
Благодаря Ви за борбеността и инициативността!!!
Там сме с мъжът ми, не сме спирали да ходим когато се е касаело за интереса на децата....за жалост обаче бяхме по 50ина човека все едни и същи. На този съм убедена , че ще са повече..., поради политическия привкус и организация. Повечето от родителите се предадоха и се съгласиха с условията. Сега мотивът им за поредното затваряне на децата е, че те пренасят заразата..., а не боледуват....Много удобно нали...? По-нагоре имаше един пост в , който се споменава, че учителите ще са малко на протеста...защото ще си пазят работните места, напълно съм съгласна с това мнение, защото разговарях с моя позната учителка в столично училище на начален клас. Сподели, че е много притеснена да не остане без работа.., няколко деца от класа и са напуснали и са останали само 17 деца. При напускане на още едно дете класа и ще бъде разсформирован и тя ще е освободена. Та това е действителноста някъде, агонията се отлага за малко по-късно. Няма предаване, продължаваме, дано сме достатъчни тези, които отстояхме до днес! Бог да пази България!
Отпаднали от системата учители
В Пловдив търсим отпаднали от системата учители, които, да се свободни и искат, да работят с нашите деца в живо училище.
С Уважение,
Елена Демирева
Подкрепям !