Петиция за закупуване на медицински хеликоптери

Петиция за закупуване на медицински хеликоптери / Съобщения / Пак за хеликоптерите / Коментари


Гост

#1

2021-01-06 15:41

Благодарим за усулията Ви!

Гост

#2

2021-01-06 16:16

ЧНГ 2021! Успех в начинанието!!!

Гост

#3

2021-01-06 16:30

Мислех че идеята на Петицията е създаване на работеща система за HEMS и затова  я подкрепих. Намесването на армията е неадекватно. Всички сме били свидетели колко е дълга веригата за вземане на решение при ползване на хеликоптери от БА. Къде отива правилото за " златния час"? Има още много детайли, които са в противовес на тази идея. Например застраховките на цивилни граждани на борда на военен хеликоптер. Нека да се огледаме и да видим дали има държава,коята да ползва военни хеликоптери за граждански цели. Единствено при нуждите за търсене и спасяване /SAR/ по света се ползват военни хеликоптери. Но поради специфичната терминология се бъркат някои понятия. SAR е дейност която може да се изпълнява от всякакви структури, включително армията. Докато HEMS е строго регламентирана дейност при която се изисква покритието на определени условия като лиценз например. Мисля, че тази идея е неработища и в скоро време ще се убедим в това. 

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2021-01-06 16:41



Гост

#5 Re: Да не говорим за техническите характеристики. Това са 9t машини, прекалено скъпи за тази дейност

2021-01-06 16:43

#3: -  

 


Гост

#6

2021-01-06 16:58

Силно се надявам да се създаде адекватна хеликоптерна бърза помощ. Без участието на военните, защото според мен и самата петиция е именно това целта! А не да се преправят неща! И да се замазва положението! В този случай не мисля, че трябва да се прави какъвто и да било компромис!

Гост

#7 Re:

2021-01-06 16:58

Аз, като пилот на хеликоптер мога да кажа, че това с кугерите е лоша идея по много, много причини. Иначе браво за решението за закупуване на поне един хеликоптер(ако въобще го вземат)макар и да е малко все е нещо


Гост

#8

2021-01-06 19:45

Great news. Aren't the kugers way too huge?

Гост

#9

2021-01-06 20:05

Браво! Трябва да се случи!

Гост

#10

2021-01-06 20:13

Напълно съм съгласна!!!!Но се оказа, че Кугър е обемен и тежък и няма да бъде функционален за медицински цели.Моля за мнение от експерти в областта.

Гост

#11

2021-01-06 20:14

Нека през 2021 г. страната ни да се сдобие поне с едан въздушна линейка.

Гост

#12

2021-01-06 20:28

Успех!

Гост

#13

2021-01-06 22:43

По принцип, това оборудване се поддържа от автоклубовете и застраховките. Всеки полет на хеликоптера с цел спасяване на лице без внесени клубни такси или застраховка стружа между 5 и 10 хиляди евро. Не разбирам на кой му хрумна че това е работа на правителството. Ама вие си знаете, явно се гонят други цели. Ще се однася до армията е добре да имат оборудване в случай на бедствие, нот ова не означава че те трябва да се занимават с размазали се алкохолици каращи БМВ-та с превишена скорост. И тъй... от ме толкоз. Успех.

Гост

#14

2021-01-07 06:49

За много години ! Живи и здрави ! Благодарим за информацията !

Гост

#15

2021-01-07 07:58

Здравейте, не съм сигурна до колко предложението на Каракачанов е приемливо. Военните хеликоптери са с тонове над медицинските, поне по материали, които четох. Да се ,, пригодява" едно нещо за друго...не ми звучи нормално. Закупуват се нови, подходящи и оборудвани. Поне два.

Гост

#16

2021-01-07 09:35

До кога ще чакаме

Гост

#17

2021-01-07 12:35

Нали преди няколко месеца беше одобрен проект за закупуване на ДВА медицински хеликоптера? Само на мен ли ми се струва, че всичко започва отначало и тепърва нови проекти, одобрения и т.н. май и тази година ще си останем единствената страна в света без спасителни хеликоптери.


Гост

#18

2021-01-07 20:05

Слава Богу. Много се радвам. Дай Боже да е скоро!
Георги Христов

#19 Добра новина, но наистина ли е така !.......

2021-01-08 22:50

Вярно е че рано или късно ще имаме тези хеликоптери, това което не е наред обаче е че както при много от случайте правителството се размърдва чак когато забележи реален, а не потенциален проблем. Решението за нови въздушни линейки започна да излиза на преден план едва след проблеми със спасителна операция в Стара Планина преди няколко дни....... Интересен факт е че в много случай хората с право на решения са с нисък коефициент на интелигентност, а хората които имат наистина какво да кажат често са безгласна буква.  Да се надяваме че в бъдеще властови позиции ще оглавяват хора които имат достатъчно интелект за да си представят проблемите и да ги разрешават още преди те да са възникнали. При болшинството на днешната управа висшата ментална способност в света на приматите наречена въображение често отсъства , което се доказва от липсата на каквато и да е стратегическа позиция по който и да е въпрос.


Гост

#20

2021-01-11 07:30

Благодаря, че работите за тази кауза!

Гост

#21

2021-06-21 11:29

Ще се радвам много, мечтата на всички прогресивно мислещи българи стане реалност!



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...