За КАМЕРИ В ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ И ГРАДИНИ! Да спрем насилието!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За КАМЕРИ В ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ И ГРАДИНИ! Да спрем насилието!


Гост

#126

2015-09-24 19:14

Моето дете беше обект на насилие от страна на преподавател!Аз съм твърдо за поставяне на средства за видеонаблюдение дори и в училищата!


Гост

#127

2015-09-24 20:16

Аз също съм ЗА тази инициатива, знам че повечето "лелки" се държат грубо с дечицата ни, но знам че има и наистина отдадени на работата си възпитателки. И смятам че това е работа на директорката да не позволява подобно насилие. Дано дечицата ни спрат да се стряскат на сън ( защото моето дете се стряска доста пъти а сутрин плаче и неиска да ходи на ясла)

Гост

#128

2015-09-24 20:57

Защото, когато запиша сина си на ясла или детска градина, искам да знам, че ще се грижат добре за него и няма да бъде упражнявано насилие към него или другите деца. И при съмнение във възпитателите ще мога да прегледам записите, за да се уверя, че всичко е наред. С две ръце съм ЗА поставяне на камери.

Гост

#129

2015-09-24 21:53

Дано да има гласност, защото с нашата държава........

Гост

#130

2015-09-25 07:44

Няма нужда от коментар. Всеки, който има дете знае защо. Смятам, че ще са от полза и за ограничаване на насилието (в различни форми) между самите деца.

Гост

#131

2015-09-25 08:26

Скоро си мислех, че би било чудесно, ако може да видим как гледат децата ни! Дано идеята стане реалност!

Гост

#132

2015-09-25 10:10

Искам отговорност от всички, които се грижат за нашите деца, за нашето бъдеще!

Гост

#133

2015-09-25 10:45

Решението е повече от удачно и не само за наблюдение на агресивни прояви, но и за следене на целия процес в реално време. Представете си, стоите на работа и можете да влезете в нет-а и да видите детето си в реално време как рисува, примерно ! Такива неща трябваше да има отдавна, пак сме изостанали и по този критерий! 

ПиснаМи

#134 Re:

2015-09-25 10:45

#7: -  

 Като гледам как пишете, проблемът при Вашето дете няма да дойде от градините ...

Think twice

#135

2015-09-25 12:15

Колко наивно и безсмислено....
Така ли ще спирате насилието?
Параноите и страховете хорски малко по малко затягат примката около основните човешки права и свободи.
Съвременният човек е сляп да види как сам се вкарва в капана да бъде навсякъде следен и наблюдаван.
Толкова ли не можете по детето си да усетите щастливо ли е или не в градината, ами ще слагате камери?
№ 1

#136

2015-09-25 12:21

Аз пък искам да се поставят камери и в къщите, защото децата са колкото на родителите, толкова и на държавата, а в някои случаи са повече на държавата, отколското на тези, които фигурират в актовете за раждане като родители! Да не би да има родител, който поне веднъж да не е посегнал на детето си? Ако каже "да" или няма дете, или лъже!!! Хайде сега, да сложим камери в къщите! Създателите на това жалко подобие на петиция да отидат първо на психиатър! Я да вземат да изнесат една статистика колко деца са малтретирани, колко медицински свидетелства са издадени и колко дела са заведени, пък после да хукват да правят предизборни провокации и експерименти колко идиотоподобни ще им се вържат!

№1

#137 Re:

2015-09-25 12:26

#132: -  Гледайте си вие децата, защо ги оставяте в ръцете на другите? Луди ле сте или на луд дрехите носите? Сами ги захвърляте по ясли и градини, после в училище, вечер се връщате ядосани на колеги и ги натупвате яко, после виновни другите! Абе, като искате децата да са ваши, носете си личната отговорност за тях, не да ги оставите на държавата! Какво бъдеще, какви пет лева? Я, да сложим по една камера във всяка стая на всеки сложил името си в тази пародия на петиция и да видим живото шоу тогава!!! Нещо като "право на лично пространство" и "личен живот" да сте чували? Съвсем го обърнахте на Биг Брадър!

 


Гост

#138 Re:

2015-09-25 12:32

#3: -  

 Осъзнайте се, бре хора! Гледайте си децата вскъщи, като ви е страх! Какво подписвате, идея си нямате! Нека има камери и във всяка къща с дете, да видим тогава колко родители ще са агресори! Вие сте за психиатрия, не за родители! Захвърляте си децата по ясли, градини и училища, възпитание - никакво у вас, щото видите ли нямате време, а после щото видиш ли някоя изперкала кокошка, решила, че може да ражда, чела някъде си, нещо си, че имало бито дете създава нещо, което нарича петиция, и то съвсем тенденциозно - предизборно! Аз пък искам да закрият всички ясли, градини и училища, да сложат камери във всяка къща и да гледам сеирите!


Гост

#139

2015-09-25 14:13

Защото имам малко дете и смятам,че никак не е прозрачен начина на възпитание в детските заведения.Както и защото не ми харесва липсата на развитие при педагозите и старите им методи на възпитание.

Гост

#140 А кога ще ви остане време да си вършите работата?Re:

2015-09-25 14:21

#9: -  

 


Гост

#141 Re:

2015-09-25 14:58

#6: -  

 Подкрепям ви изцяло. 

 


Гост

#142

2015-09-25 18:40

#26: -  

 За съм! Да сложат камери и в домовете на всеки родител, чието дете е прието в детско заведение. Има и не малко родители, които си тормозят децата.

 


Гост

#143 Re:

2015-09-25 18:43

#38: -  

 ... само това ли?


Гост

#144 Re:

2015-09-25 18:46

#44: -  

 Аз пък не искам моето дете да го гледа Сульо и Пульо.


Гост

#145 Re:

2015-09-25 19:05

#106: -  

 И без камери "знаете", че лели и готвачки папката. Защо са Ви камери?

Илейн

#146

2015-09-26 06:08

Аз съм против и не съм съгласна, че едно пошляпване може да повлияе лошо на детето! Има деца ,които са страшно нагли, нахални и невъзпитани и няма как да се справиш с тях по друг начин. На мен също са ми удряли шамар в детската градина и в училище също, но майка ми не е скочила да роптае срещу учителите както е модерно сега. Те затова и учениците са станали такива гамени! Едно време имаше уважение към учителя, сега малките гамени си позволяват всякакви волности и учителя копче не може да им каже. Е аз съм против това!


Гост

#147 Re: Re:

2015-09-26 06:14

#138: - Re:  

 Съгласна съм! На всички дето подспиват петицията да им се сложат камери в къщите да ги видим какво аджеба правят с децата си! Защото съм убедена, че поне 70% от тях ги бият, ако не и повече!


Гост

#148

2015-09-26 06:29

Не подкрепям,защото излиза,че учителите са побойници и насилници, а не възпитатели.Първо възпитайте децата си и после имайте претенции към учителя,горкия учител!!!Подложен на ежедневен стрес от родители и деца,че и камери навсякъде...Долна пропаганда и неуважение към бедния учител е тази петиция!!!

Гост

#149

2015-09-26 11:16

Moeto mnenie che tryabva da ima kontrol varhu vazpitanieto i otnoshenieto kam decata v detskite yasli.!!! Az sa m za postavyaneto na zvukozapisni kameri. Mnogo ot lelkite i vazpitatelkite v nashata rodna strana , se otnasyat bezobrazno ,kam nevinnite dechica.!!!

Гост

#150

2015-09-26 12:38

Защото искам да знам какво се случва с моето дете и до колко си позволяват служителите в яслите и детските градини,просто как се отнасят с нашите деца,сигурна съм,че има доста неща ,които незнаем и няма да ни харесат!