Против строежа на 215м небостъргач до мол Парадайс

Против строежа на 215м небостъргач до мол Парадайс / Съобщения / Как да отменим 215м небостъргач до мол Парадайс / Коментари


Гост

#1

2017-04-11 12:17

Аз изпратих мейл с посочения от Вас текст.

Ф. Коларова
Матев
Гост

#2

2017-04-11 12:36

Done.
Ако е възможно и този в Младост на Деница също да влезе в тази графа - ще бъде страхотно!


Гост

#3

2017-04-11 12:46

Пускайте и на сайта на общината, за да получите и официално входящ номер - https://call.sofia.bg/

Гост

#4

2017-04-11 13:20

Пуснах и аз писмо. Пл. Христова

Гост

#5

2017-04-11 13:39

Здравейте,
Изпратих писмото. Със семейството ми живеем от 3 години в м. Кръстова вада в една от новите сгради. Осъзнавам, че избирайки квартала, ставам част от недообмисленото застрояване, но смятам, че данъците са достатъчно високи за да ни бъде осигурено между блоково пространство, училища и детски градини. Ако спадам към частта "собственици на имоти в съседство на одобрения терен." ще съдействам, в случай, че решението не бъде отменено.
Поздрави,
Кристина

Гост

#6

2017-04-11 14:42

София е един от малкото столици, чиято архитектура в центъра не е висока. Този рядък архитектурен фономен датира още от времето на моите прадеди... Като кореняк софиянец от 5-тата генерация, чиито прародители живеят в София още от началото на 19 век. Дядо ми Иван Делчев е сред собствениците с къща на ул. "Велико Търново". Именно тези софиянци от тази улица изграждат със собствени средства ул. "Велико Търново": Посаждат липи, осветление, участват в поставянето на гранитни плочки и т.н. Така тя още от началото на 20 век има своя физиономия, която е в синхрон със строежа на града, за да се превърне час по-бързо в европейска столица.
Ето защо, по тази причина съм категорично против одобряването от Столичната община на небостъргачи в "невралгични" зони от града. Това се отнася с пълна сила за 215 метровия "модерен мастодонт" в кв.. Лозенец, като по такъв начин ще лиши нас, софиянци и гости от изключителната гледа на планината Витоша...
Считам, че е дошло време, общината на града да одобри закон, който да е легална форма на референдум, където софиянци казват своето виждане, мнение, глас по теми, свързани с архитектури и тем подобни инициативи за София.
Иван Хлебаров, кинорежисьор

Гост

#7

2017-04-11 15:30

ПП. При толкова незавършени сгради в града, на които ще се чудим в бъдеще какво приложение да им търсим, няма нужда от такива мегаломански проекти. В същото време стотици прекрасни сгради построени в периода вмежду двете световни войни тънат в разруха. Сегащните стъклобетонни грамади ще остареят - и тях ли ще тръгнем да събаряме след 20-30 г., както се прави с някои сгради паметници на културата.
мариян

#8 Re:

2017-04-11 15:36

#5: -  

 И аз съм от Кръстова вада - Мариян Иванов, 0889 585 500. Ще съдействам с каквото мога, за да се отмени това безумие. Иначе нито ще можем да излезем от квартала си, нито ще можем да се приберем...

Емил,кв Лозенец
Гост

#9 пратих

2017-04-11 15:54

Изпратих го и помолих др 4 да пратят


Гост

#10

2017-04-11 19:18

Здравейте,
Собственик съм на имот в квартала и този проект сериозно би затруднил трафика в района; допълнително не съм сигурна, че в квартала дебита на водата е съобразен с подобен мегаломански проект и си представям до какви последици може да се стигне е по-ниската част на квартала. Ще помогна с каквото мога, за да се противопоставя на този безумен проект.

Гост

#11

2017-04-12 11:04

Един единствен коментар с предполагам добра аргументация: не може да се изсипват като круши небостъргачи по цялата територия на София, най-вече в жилищни квартали. Навсякъде по света това се прави в определена централна част от града, която се нарича "сити" или нещо подобно, където хората работят. Погледнете Ню Йорк, погледнете Токио, погледнете и Париж. Според мен на София изобщо не й трябва високо строителство, но ако все пак някой реши да се прави на "шейх", би било добре това да се направи на място, където няма жилищни сгради.
#12

#12

2017-04-12 11:19

Попълних петицията и я изпратих на възможно най-много хора, които също  я подписаха и надявам се препратили.

Време е да спрат безумията  с презастрояването на София.

А, знаете ли последната "страхотна идея" 20% от южния парк да бъде застроена. Надявм се това да е само слух, но  едва ли.

Лингорова

#13

2017-04-12 12:54

Тъй като не съм специалист по градоустройство, искам тук да попитам - ако в общия градоустройствен план на София за тази местност е записано СМФ2, не следва ли етажността да е "средна" , а не 215 метра?... Доколкото си спомням, за високоетажното строителство зоната трябва да  смф3... и ако е така, не е ли налице още едно неспазване на закона - защото ОГП на София си е със силата на закон...


Гост

#14

2017-04-14 10:26

eee нека имаме и ние небостъргачи, у Америка как имат :)
Елена арх.

#15 Re:

2017-04-15 05:24

#14: -  

 Да, но в Америка си нямат гледки към планини от мегаполисите им. И не можеш да цвъкнеш небостъргач в жилищна зона с преобладаващо ниско строителство. След като целия градски център е с преобладаващо такова, следва да се обособи извънградско пространство, където небостъргачите да си никнат колкото щат като в Париж. Опитват се да направят нещо такова на Цариградско шосе, но пак е глупава недомислица поради близостта със складовите ниски сгради на Метро, Техномаркет и Аутлет центъра - 45 етажа, 2 етажа, 3 ет,  27 етажа. Абсолютно безумие. 


Гост

#16

2017-04-16 14:42

Направете нещо и за другия който се започна тези дни, срещу Японския Хотел, той ще притеснява жителите още повече и от този на Хладилника, улиците около него са тесни, ще има достъп само от Бул. Черни Връх. Смятам, че мястото му не е там!

Гост

#17

2017-04-18 21:03

Здравейте ,
подписах се за петицията и пратих на приложените от Вас адреси писмото.Собственик съм на имот в нова кооперация на улица Ген.Иван Колев .
Николай Иванов

Гост

#18

2017-04-19 11:05

Аз подписах петицията,но защо си мисля,че строежът вече е факт.Аз живея срещу Парадайз Мол и от миналата година има голям строеж до нашата кооперация,точно на Черни Връх и Ибсен.Мисля,че става дума точно за въпросния небостъргач,и ако строежът вече е започнал,не мисля че ще бъде спрян, за жалост.
Истински софиянец

#19 Re:

2019-10-26 06:38

#6: -  

Имам същата съдба като вашата . Пра-пра дядо ми е построил кооперацията, в която живея до момента, но на Граф Игнатиев!!! Боли ме, като виждам безобразията от хора, които нямат никакво отношение и уважение към историята на този някога наричан " Малкият Париж" град.

Категорично съм против застрояването на вече отдавна задъхваща се прекрасна планина Витоша.


Гост

#20

2019-10-29 09:54

Поздравления за гражданската ви позиция!



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...