Национална кампания за възраждане на библиотеките

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Национална кампания за възраждане на библиотеките


Гост

#301

2011-11-14 23:06

НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ!

Гост

#302

2011-11-15 19:55

До какво ни доведе липсата на книги?
(Въпросът е риторичен,но...)
Мутри,чалга,неграмотност!
Отделен е въпросът ,как ще се възстанови интересът към книгата,който е загубен(надявам се не безвъзвратно).

Гост

#303

2011-11-21 03:14

мама

#304

2011-11-21 03:16

Re: Браво колега! Спасила си я! И аз бих постъпила по същия начин. Отношението към книгите е като към хората, т.е. с почит, с уважение и най-вече с любов!!!

Гост

#305

2011-11-23 18:59

Голяма част от българското население е неграмотно или не знае как да изписва правилно повечето думи. Това е срамно и позорно. Ако ние не можем да пишем правилно на родният ни език, от кой да очакваме да го направи.
Не смятам, че обогатяването на библиотеките ще окаже голямо въздействие върху грамотността на населението, но сме длъжни да опитаме този вариант.
Подписах тази петиция, защото аз съм от хората, които предпочитат да четат книги на хартиен носител. Всеки път, когато имам свободно време, аз си взимам по някоя книга от библиотеката, тъй като нямам възможност да си купувам нови книги.
Нека всеки, който обича да чете книги да подпише петизията, нищо не губите ;)

Гост

#306

2011-11-28 14:41

Тази петиция е зов за състоянието на библиотеките.
Понеже аз съм библиотекар и с болка установявам,че библиотеките- най- важният фактор за запазване на книжовното богатство на нацията са обречени на смърт.
За това ако има кой да я прочете и откликне ще е хубаво! И дано държавата обърне сериозно внимание на библиотеките, не само в големите градове, но и в малките населени места! Желая успех на петицията!!!

Гост

#307

2011-12-02 11:16


Гост

#308

2011-12-06 16:10

Крайно време е да се направи нещо срещу целенасоченото затъпяване на нацията!

Гост

#309 пари за училищните библиотеки

2011-12-09 08:22

Училищните библиотекари могат да организират купуването на учебници от учениците в училищата и с получените отстъпки да обновяват библиотечните фондове.

Гост

#310

2011-12-09 21:10

Няма по-тъжна картина от празна сграда на библиотека, непосещавана, недооценявана, подигравана, занемарявана, подминавана.

Гост

#311

2011-12-14 19:11

Необходима

Гост

#312

2011-12-28 11:33

Подкрепям я изцяло ,мисля че е малко закъсняла

Гост

#313

2012-01-05 10:02

Всичко е казано много точно, но дали някой от тези господа желае в България да има грамотни и мислещи хора?

Гост

#314

2012-01-08 07:12

Това е закъсняло искане. Търсещияят човек винаги намира начини. Аз макар и трудно намирам и заглавия ,и копувам книги/ все още успявам/. Друг въпрос е също какво се издава.Внякой книги не намирам искрица. Други ги търся или бързо са изчерпани , или тиражите са много малки ,или ги няма на български.

Гост

#315

2012-01-09 19:25

Четенето е основа на интелекта!

Гост

#316

2012-01-09 20:42

Мисля, че Винету не е най-важната книга.

Гост

#317

2012-01-10 21:46

Неграмотните нямат знания и памет за събитията в страната си. Те ще създадат поколения, които ще са неграмотни и необразовани по подобие на родителите си и ще тънат в мрака на невежеството. Това ли искаме за бъдещето на България?

Гост

#318 липса на справедливо заплащане

2012-01-25 12:54

За съжаление в образованието няма диференциране на длъжностите и заплащане според степента на образование. Това дава права на директорите да подценяват труда на библиотекарите под този на служители с ниско образование, но ползващи се с привилегии и големи заплати само защото са хора на директора.

Гост

#319

2012-01-26 03:20

Абе хлапета, вместо да си замарсявате мозаците, просто ги пречистете с книгите :)

Гост

#320

2012-01-27 12:46

Когато бях малка, библиотеката беше на 5 мин. пеш от вкъщи и аз обожавах да стоя там по цял ден и да се ровя в книгите. Обичах атмосферата и тишината там. Сега в града ни има само една библиотека, до която за да стигна, трябва да пътувам с автобус. Искам да мога да хвана детето си за ръка и да го заведа в близка библиотека, която нямам против да е по-малка. Иска ми се децата ни да растат повече в библиотеките и по-малко пред компютрите, но за това трябва да има библиотеки.

Гост

#321

2012-02-13 20:40

Да спасим културата, образованието и науката на България!

Гост

#322

2012-02-14 10:36

Това за обновяване на фонда и подържането на библиотеките е само половината от необходимото. Според моето "скромно мнение" хората се отучиха /а децата изобщо не са се научили /да ползват този вариант на ограмотяване и обогатяване на знанията. Мисля че и тук трябва да помислим за осъвременяване на начина на предлагане. Може да се поместят описи на това, което имат и предлагат библиотеките в сайтове имам и други идеи...
Коко Боко

#323 Библиотеките- огледало на образователния процес

2012-02-24 14:32

По скоро съм "ЗА", но за Пазарен механизъм ! Да отделим средства от Бюджета - и ЗАЩО ? Защото образователната система НЕ Е създала пазарно потребление и култура в потребителя (в случая: читателя). Да: навремето много книги четяхме- но е факт: нямаше интернет, 2 ТВ канала ! А сега: ревем носталгично по "време оно" ! "История" не се създава с имитация на вече познато - не умеем ли да се адаптираме към Прогреса: то Ефективността ни = 0 ! По скоро съм за Иновативно развитие на Библиотеките - големи зали, пножество прашясали книги (кои ценни, кои Не), разходи за данъкоплатците (каквито са всички работещи). "Духовна храна": Ами създайте и СРЕДА ?! Много унивеситети, но: жажда за Дипломи - ако съпоставите (както цитирахте) цифрите във форума: 0.56% посещаемост, а колко % студенти - ще рече, че дори Те не посещават библиотеките(а като добавим и учениците) ! Ако следвате Принципите на Маркетинга: ще се намери Решение (при това ЕФЕКТИВНО) за Библиотеките (а дали ще запазят ТОЗИ си вид, или ще се реформират: когато се намери Баланс между търсене и предлагане - тогава ще разберем) ! Аз съм "ЗА" Библиотечна реформа, но "Против" сляпото разхищение на средства от Бюджета (държавен или общински) ! "Кога ще ги стигнем", или да възхваляваме и завиждаме за стандартите на развитите Държави - а НЕ искаме да си променим мисленето ?! МОН трябва да помисли за изграждане на "ценностна система" в младите, а другото ще дойде от само себе си ! Всичко върви "ръка за ръка" - образование, култура, икономика, технологи, стандарт на живот, здравеопазване - нужни са комуникации и стратегия на национално ниво ! Ето Ви идея: Конкурс с награден фонд: "Програма за развитие на библиотеките и форма за популяризация" ?! (ако и този конкурс не се опорочи на принципа "наши-ваши" - нека Обществото ги оценя ?! Има интернет: популяризирайте чрез ТВ, електронно гласуване и т.н. bTV или NOVA как създават потребителски интерес в разни конкурси ?! За едно може, за друго: НЕ ?!)

Гост

#324

2012-02-29 16:28

Това огнище на българщината опазило език и култура през турско робство и съсипано от комунистите, трябва да изгрее отново!

Гост

#325

2012-03-08 21:33

Naj svqtoto mqsto, bibliotekite!!!