Да спасим кв. ЛАГЕРА! НЕ на застрояването на зелените площи, детските и спортни площадки в квартала


Гост

#1

2016-09-19 17:11

Подкрепям от цялото си сърце тази кауза. Писна ми от без очието на властта. Нашия квартал до сега е имал малко въздух, а с алчността си управляващи искат да ни спрат този въздух. Опомнете са, ваши деца са в чужбина. Позволете наши деца да живеят в България и не им отнемайте въздух, зелени площи и детски площадки.

Гост

#2

2016-09-20 09:03

Живея в "Лагера" и не искам малкото терени без сгради и паркирали коли да намалеят!


Гост

#3

2016-09-20 09:07

Не съм против стоежа на училище на игрище ,,Кореняка ,, но сто против стоежи върху градинките!!!!!

Гост

#4

2016-09-20 09:15

Не искам квартала ми да се превърне в бетонов ад.

Гост

#5

2016-09-20 10:19

Стига с тези сторежи! Направете паркове, направете велоалеи, тротоари. Няма вече къде да се ходи пеша, няма достатъчно широки улици, няма въздух! Само блокове и блокове! Това не е град вече!


Гост

#6

2016-09-20 11:22

От един прекрасен тих квартал Лагера започна да се превръща в кочина. Презастрояване, пренаселване, лоша инфраструктура, разбити улици, липса на тротоари.

Гост

#7

2016-09-20 14:17

''От един прекрасен тих квартал Лагера започна да се превръща в кочина. Презастрояване, пренаселване, лоша инфраструктура, разбити улици, липса на тротоари.''

Такова е и моето мнение и наблюдения. Живяла съм около този квартал. Подобна участ имат кварталите Мотопистата, Красно село, Княжево, центъра на София, около женския пазар е заприличал на тоалетна. Вече няма, хора, които да чистят по улиците, няма хигиена на хранене, хвърлят се мазни хартии, бутилки и пр по улици, градинки, детски площадки. Един прекрасен град с чудесни квартали, нашият град София, се унищожава пред очите ни от шепа алчни, продажни престъпници, подкрепяни от правителствените администрации..Срам


Гост

#8

2016-09-20 15:23

Защото съм Гражданин на град София. Съдбата на публичните пространства не може да се решава без обществени обсъждания с гражданите, особено с тези, които са най-пряко засегнати от решенията за застрояване, респективно - загрозяване на града и неговите знакови квартали.

Гост

#9

2016-09-20 15:33

Живея там

Гост

#10

2016-09-20 21:20

Ох, нямам слова за коментар! Не искам да ни бъдат отнети и малките глътки въздух, които са ни останали!

Гост

#11

2016-09-20 21:20

Не успяхме да опазим градинката, за която ни лъгаха,че ще се оформи като спортна площадка,надявахме се дори детска градина и въпреки протестите ни построиха блок 57. И се нагмежихме хора и автомобили.Изчезна зеленото ни оазисче, а за децата от тази част на квартала има крещяща нужда от детска градина.Нека общината се съобрази с актуалните ни потребности !!

Гост

#12 Re:

2016-09-21 07:11

#7: -  

 Браво!!!!


Гост

#13

2016-09-21 07:14

Подкрепяммммм !!!!

Гост

#14

2016-09-22 09:35

Не желая нашите деца и внуци да са лишени от зелените площи в квартала и местата за спорт и игра. Лагера остана един от малкото зелени и просторни квартали в София, добър за живеене и за отглеждане на деца. Нека да го запазим без да допуснем презастрояване.

Гост

#15

2016-09-22 10:25

Подкрепям напълно това !

Гост

#16

2016-09-22 17:21

Подписах тази петиция,защото живея в кв.Лагера от 46 години,и ме боли за това,което се случва.Моето детство премина точно на това място,което трябва да бъде унищожено!Призовавам хората,които живеят тук и имат деца,да реагират по начин,който ще защити тяхното бъдеще,защото това е бъдещето и на техните деца!
Честит празник на независимостта на България!

Гост

#17

2016-09-25 17:38

za6toto iskam prostranstvo za horata...ne ostana vuzduh v tazi durjava...stiga betoni ve4e...

Гост

#18

2016-09-25 19:13

Защото живея в квартала, харесвам го заради многото зеленина, детето ми може да играе спокойно, има широки междублокови пространства за разлика от много други квартали и не желая това да се променя. Нека застрояват назад, в ниското между ОМВ и ул. "Житница"

Гост

#19

2016-09-25 19:20

Подписах тази петиция, защото смятам, че когато става въпрос за застрояване на междублокови пространства, зелени площи, градинки, детски и спортни площадки трябва да се вземе под внимание и мнението на живущите в съответните квартали. Трябва да има публичност на подобни "общински решения". Какво означава: "обявен от публична общинска собственост в частна"? Когато дойде време за избори агитацията е повсеместна, а подобни "общински" решения пряко касаещи живущите стават известни "пост фактум".

GeorgiKirilov1987

#20 Не съм гледал картите и за застрояване, но ако има такова съм против.

2016-09-27 07:55

Не съм гледал картите и за застрояване, но ако има такова съм против.


Гост

#21

2016-09-27 10:00

Никой няма право да решава вместо нас, живеещите в кв. Лагера! Възстановете градинките, създайте повече места за спорт и отдих, направете още един изход за трафика от квартала, а не го натоварвайте излишно с частно училище.

Гост

#22

2016-10-01 10:00

Примципно съм за строителството на училища, детски градини и т.н. Но съм против безразборното застрояване на жилищни блокове на всяка цена, без абсолютно никаква инфраструктурна визия.

Anonymous

#23

2016-10-02 12:18

Зелените и паркови площи на София, в частност кв. Лагера, са наше богатство! Не бива да допускаме лични материални интереси да ни го отнемат!
Готов съм да участвувам във всички законови действия на организацията.

Гост

#24

2016-10-04 19:42

неморално е в България в съвремието да се застроява каквото и да е , като се усвояват НОВИ площи или да се трансформират последните живи местенца в бетон. Проблемът е в цялата страна и е онзи проблем, който ще избухне в болести и пълнъ морална деградация, затова бих искала да участвам в промяната на мисленето

Гост

#25

2016-10-08 06:08

Основните ми основания за подкрепа на тази петиция са: 1.Запазването на зелените площи в старите квартали на София е наложително.
2. Улиците край училищата в тях се превърнаха в паркинги за приходящи, а замърсяването е извън контрол.