„Да предпазим децата от убийците на пътя!”

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията „Да предпазим децата от убийците на пътя!”


Гост

#101

2011-09-16 16:41

Новият правилник за движението по пътищата е съобразен с този на ЕС, но водачите не го познават, не го познават дори властите, които трябва да следят за него. Според този правилник пешеходната пътека на кръстовище е между срещуположните тротоари и не е задължително да бъде означена. Преди нея водачите са длъжни да намалят скоростта независимо дали има хора на тротоара и са ДЛЪЖНИ да спрат, ако дори един пешеходец се кани да пресече. Там където има пешеходни пътеки по средата на пътното платно, те не са задължително означени като "зебри", могат да бъдат белязани само с прекъсната напречна линия. Там водачите задължително намалят скоростта и спират, когато има пешеходци. Така е в цяла Европа, дори в Румъния, където живеят цивилизовани нации. А тук живеят хуни и не случайно българите вече имат славата на най-тъпата нация в Европа. Тъпотата се отнася главно за управниците - кметове (виж Варна) и полиция, на които им дреме на кобура.

Гост

#102

2011-09-18 12:33

Нека има повече деца и по-малко пияни шофьори!

Гост

#103

2011-09-18 17:33

Всеки да си понесе наказанието, да се спре безумието по пътищата!!!

Гост

#104

2011-09-21 14:38

Децата ни са толкова беззащитни... И пред опасността едно щастливо детство да бъде нелепо прекратено от някой неразумен шофьор - твърдо подкрепяме инициативата!

Гост

#105 Re:

2011-09-21 14:43

#83: -

Толкова съжалявам... Не знам какво да ти кажа - едва ли има нещо, което би притъпило болката ти. И аз съм майка. Възхищавам се на куража ти да понесеш болката и да предпазиш другите.


Гост

#106

2011-09-21 19:57

Нека спрем безмислената война по пътищата!

Гост

#107

2011-09-24 21:13

Съчувствам на родителите на загиналите деца и се моля Богу да налее малко разум в празните глави на шофоьорите и най-вече на мотористите (рокери)и в родния ми Плевен, за да съм спокоен за живота и бъдещето на внуците си!

Гост

#108

2011-09-24 21:35

Нека спрем жестоките убийства по пътищата!

Гост

#109

2011-09-27 13:03

аз съм майка на загинало момче на 18години,чиито живот бе отнет от един малоумник,който просто решил да се пошегува и карал срещу детето ми.това стана преди 10 години през които непрекъснато водихме дела и накрая ...нищо при всички доказателства за вината му
той си я откупи и наказанието му беше само една година лишаване от правоуправление.образувахме и дело срещу дзи за гражданската отговорност,при което съдебния състав в софийски апелативен съд чрез адвоката ни поиска сумата от 10000лв.след като отказахме явно дзи са им платили сумата и ни отсъдиха да им платим разходите по делото на стойност към 5000лв,при обжалването във върховен съд иска ни бе отхвърлен.искрено се надявам вие да постигнете някакъв резултат. кирилка петрова от с.арчар обл. видин

Гост

#110

2011-09-29 19:13

За по-сериозни санкции спрямо шофьорите, които не спират на пешеходни пътеки и за такива, които са причинили психическо или физическо разстройство на личността, телесна повреда или смърт върху пешеходна пътека, или зона, определена за пешеходци. Не глоби, а ефективни присъди и фактическо отнемане на шофьорската правоспособност за пет години (даже доживотно отнемане правото за шофиране).

Гост

#111

2011-09-30 19:18

Искам , всеки ,който е причинил катастрофа на пътя и е причинил смърт, да бъде осъден, да лежи в затвора и да му се отнема книжката до живот.А глобите за употребилите алкохол да бъдат много високи!А по-често и в малкия град да проверяват как малки деца стоят на предната седалка.

Гост

#112

2011-10-04 23:10

Трябва да започне в тази държава да има коректно законодателство.

Гост

#113

2011-10-11 07:02

Държавата трябва да се събуди!

Гост

#114

2011-10-19 20:48

Дано да успеем

Гост

#115

2011-10-20 17:02

Подписката е за нещо ,наистина сериозно и би ми се искало, да има съответния положителен отзвук.Защо е нужно винаги да става лошото,тогава да търсим начини да го спрем?!

Гост

#116

2011-10-20 17:12

Време е да се сложи край на безчинствата по улиците на страната.Строги наказания за убийците на пътя,за шофиране в нетрезво състояние,за неспазване на правилата.Време е да има закони и те да се спазват.

Гост

#117

2011-10-20 22:34

nadqvam se tozi pat narodnite predstaviteli da ne spqt kakto obiknovenno i da vzemat adekvatno re6enie,az sa6to sam 6ofior no vi umolqvam skapi kolegi ako moga taka da nare4a vsi4ki pritejava6ti svidetelstva za upravlenie na mps karaite vnimatelno,badete predpazlivi utre moje da se slu4i na vseki ot nas tazi tajna sadba spohodila tezi semeistva.gospod da ni pazi

Гост

#118

2011-10-20 23:39

Не се нуждае от коментар.....

Гост

#119

2011-10-23 01:01

В момента карам курсове за шофьор, на 18 години съм, вече минах на движение в града(Бургас). Вярвайте ми, че няма случай, в който като минаваме покрай мола с учебната кола, инструктурът ми с огромна мъка да не ми казва "Знам, че я виждаш, но все пак внимавай - има пешеходна пътека." Предполагам се сещате за коя пешеходна пътека говоря...тази, на която една дама реши, че няма да спре, вследствие на което бе отнет детски живот. До болка съм запозната с правилника за движение по пътищата, че наскоро и в ДАИ се явявах. Аз искам да има справедливост за всички, защото ако аз като млад водач предизвикам ПТП с жертви, жална ми майка. Вземете за сравнение, обаче, случаят с Максим Стависки! Силно се надявам и вярвам, че тази подписка ще доведе до радикални промени, защото днес сме водачи, но утре сме пешеходци...а така като гледам вече много малко хора са на моето мнение, а именно - че пешеходецът е най-важен на пътя! Успех!

Гост

#120 Re:

2011-10-23 01:05

#101: -

Да, междудругото. Аз скоро бях на изпит в ДАИ и това ми беше един от въпросите в листовката, а именно: За пешеходни пътеки се смятат продълженията(мислените линии) от тротоар до тротоар, като не е задължително да са обозначени! Това ми го пише в правилника, срещала съм го в листовките и на теорията ни го повтаряха милион пъти!


Гост

#121

2011-11-02 12:57

Ще направя така , че мои близки и познати да подпишат петицията :))

Гост

#122

2011-11-04 10:01

Умишлено убийство!
Adelon

#123

2011-11-11 09:46

Дано това начинаниe има успех !


Гост

#124

2011-11-16 16:55

Neka zapazim nashite malki slanza!

Гост

#125

2011-12-06 23:53

Нямам думи какво просто да кажа каквото и да кажа ще е малко.В ужас съм в ставащото в страната че никой не си понася отговорнаста че се измъква виновника с връзки и остава ненаказан.Крайно време е тези закони да влязат в действие и да се спазват строго.Крайно време е да има правосъдие нелепо е все повече млади хора да умират по такива нелепи начини.Трябва да се спре това да се предотвати следваща трагедия държавата трябва да направи нещо по въпроса а не да си кършат въпроса и да си измислят оправдание.Но да ви кажа честно ние трябва да се обединим за да постигнем нещо в тази държавища и да излезем от този порочен кръг.