Поезията на Ивайло Балабанов - в училище!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Поезията на Ивайло Балабанов - в училище!


Гост

#51

2011-08-26 21:16

Децата имат нужда от поезията на Ивайло Балабанов, Ивайло Балабанов заслужава всеобщото признание!

Гост

#52

2011-08-28 23:08

Успех!

Гост

#53

2011-08-29 22:14

Успех!

Гост

#54

2011-08-30 18:42

Bih iskal da kaza samo , che e krajno speshno , ne samo neobhodimo decatani da stanat BYLGARI !!! Ot den na den TE nashata gordost i bydeshte se otdalechavat ot BYLGARSHTINATA , KOJATO E PRISYSHTA NA NAZ BYLGARITE !!! Molja se i se nadjavam TE njakoj den kato porasnat da bydat gordi da kazat ,che sa BYLGARI !!!

Гост

#55

2011-09-02 12:16

Стоя с цялото си сърце зад идеята на тая петиция,но се опасявам,че малко късничко се подема спрямо началото на настоящата учебна година.За съжаление,сегашните ни учители са една от най-консервативните прослойки на обществото и не вярвам прекрасните стихове на Ивайло Балабанов да докоснат закостенелите им души!Те не са и чували името му,потънали в сивото си ежедневие и тежка борба за насъщния!Дано да не съм права!
От своя страна ще се опитам да направя единственото нещо ,което зависи почти само от мен:Ще предложа на внучката си да научи това стихотворение на Ивайло Балабанов,което аз си мечтая да видя един ден в читанките на нашите деца и да я помоля да го каже пред съучениците си в първия им час по литература!

Гост

#56

2011-09-02 18:56

Познавам поезията на Ивайло Балабанов и това той да бъде изучаван в българските училища бе и моя идея, която възникна след прочита на стихотворението "Принос към европейската история":Един широк, всеобхватен поглед върху българската история,преведен през светоусещането за нашата национална значимост, през
тегобите на народа ни с най-героичния патос!Поклон!

Гост

#57

2011-09-15 18:21

Мисля че още много български поети трябва да "влязат" в училище

Гост

#58

2011-09-15 18:27

Който познава писаното от поета - няма как да не рзбере смисъла на тази петиция!А който няма представа - да се образова и наистина честно да реши: -ТРЯБВА ЛИ ДЕЦАТА НИ ДА СЕ УЧАТ НА ПАТРИОТИЗЪМ!? -ТРЯБВА ЛИ ДА СА В КРАК С ПРОБЛЕМИТЕ НА НАШЕТО ВРЕМЕ?! -ТРЯБВА ЛИ ДА ИМАТ СВОЙ ПОГЛЕД И РАЗБИРАНЕ ЗА БЪЛГАРИЯ?

Гост

#59

2011-09-15 21:07

Много бих,желала тази инициатива да се реализира!Българското училище определено има нужда от нови автори,поети и писатели - а ние имаме истински такива,с огромен заряд,чиито произведения ще възпитат младото поколение в духа на новото време!Дерзайте!

Гост

#60

2011-09-16 04:37

Възхищавам се на майсторството и таланта на Ивайло Балабанов ! Мисля, че ще е голям приносът му в осъзнаване на българското самочувствие от поколенията !

Гост

#61

2011-09-18 10:46

Прекрасна инициатива!Дано се чуе и изпълни!
Стефка

#62 Re:

2011-09-18 18:21

#15: -

Напълно съгласна! Когато попаднах на "Похвално слово за българката" из дебрите на нета - от тогава съм влюбена в поезията на големия българин - Ивайло Балабанов! Поклон, поете!


Гост

#63 Re:

2011-09-18 22:30

#55: -  

 Госпожо, точно това стихотворение - Принос към европейската история - е пълен исторически гаф! Турците са стигнали до Виена, ние ни най-малко не сме ги спряли и е грехота да учите децата на лъжи. Още повече, че по история те ще учат този всеизвестен факт. Интересно само защо Вие не го знаете. :)))


Гост

#64 Re:

2011-09-18 22:36

#56: -  

 А случайно да знаете нещо и за европейската история? Сърцето Ви сърце, ама турците са стигнали до Виена и едва те са ги спрели. Така че не се отдавайте на несбъднати мечти и исторически лъжи!


Гост

#65

2011-09-19 17:38

Стиховете на Ивайло Балабанов вълнуват,провокират, питат, предизвикват... Защо ли, само Бог знае....

Гост

#66

2011-10-02 23:58

Поезията на Ивайло Балабанов - в училище!

Гост

#67

2012-04-16 09:53

Нека всички онези, които за едните пари само пишат учебниците за нашите деца, се научат да ги пишат със сърцата си!
Не само учебниците по български език и литература, а и учебниците по История!!! Стига само суха статистика и факти - нашата история е емоционална и драматична. Вземете пример от Росен Петров и рубриката му Операция "Слава"! Къде са българските учители днес??? Нямат ли глас в подкрепата на достойните автори или го чуваме само по повод увличението на заплатите им?

Гост

#68

2012-05-17 19:40

Подкрепям петицията, защото съм убедена, че поезията на Ивайло Балабановзаслужава да бъде познавана от младите хора и ще ги учи на родолюбие и високи еститически критерии, на хуманност и очарова с изящен Български език!

Гост

#69

2012-05-17 19:45

МОЛЯ ПРОЯВЕТЕ ОТГОВОРНОСТ В ИМЕТО НА ПОКОЛЕНИЯТА:
http://www.causes.com/causes/664730-
МЛАДА ПОЕТЕСА

#70 СЪВРЕМЕННИ АВТОРИ

2012-09-25 01:40

КАКВО ЛИ БИХ МОГЛА ДА КАЖА/ДАЛИ ДА СЕ ПОМЪЧА ДА ДОКАЖА/ЧЕ ДНЕС ВСЕ ОЩЕ СЪЩЕСТВУВАТ/ТВОРЦИТЕ НОВИ-А ДАЛИ НИ ЧУВАТ?/ И ПИТАМ СЕ КОГА ЛИ ЩЕ СЕ СЕТЯТ/ЧЕ ИМАЛО НИ Е ВЕСДЕН ПРЕЗ ВЕКОВЕТЕ/ЧЕ НИЕ СЪЩО СМЕ ДУШИ РАНИМИ/ПОНЯКОГА ГОВОРЕЩИ ВЪВ РИМИ/ ДАЛИ УМЕСТНО Е-НЕЗНАЯ ДАЖЕ/А И НЕ МОЖЕ И ДА СЕ ДОКАЖЕ/ЧЕ ПОВЕЧЕТО НАШИ СТИХОТВОРЦИ-РОМАНИСТИ/ЗАГИНАХА В ЗАБВЕНИЕ ОТ НАЦИОНАЛИСТИ/ И КАК ДА ПИШЕМ И КАК ДА ЖИВЕЕМ/И КАК ДА СЕ С ДЪРЖАВАТА ГОРДЕЕМ/С ДЪРЖАВАТА,С КОЯТО 'ДЯДО ВАЗОВ'/НАПРАЗНО СЕ ГОРДЕЕШЕ ОТРАНО/ КОЙТО ИСКА-ДА МЕ СЪДИ/АЗ ГОВОРЯ С ДУМИ ТВЪРДИ/И КОИТО КАТО КРЕМЪК/ЩЕ ПРЕРЕЖАТ ТОЯ РЕМЪК/

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-09-25 02:06


ГОРД - Пазарджик
Пазарджик

#72 Петиция против правителството на ГЕРБ

2012-11-26 12:38

ГЕРБ е болест, ВАШИЯТ вот е лекарството!
http://www.peticiq.com/gordpz

Да спасим Българя, като подпишем, споделим и разпространим тази петиция!

Гост

#73 Re:

2012-11-29 13:31


Гост

#74

2013-09-07 10:09

Ивайло Балабанов е невероятен поет и родолюбец. Неговата поезия трябва да стигне до всички българи в това жестоко за нашия народ време.С такива поети сме оцелявали и ще оцелеем. За това неговото творчество трябва да влезе в българското училище.
Проф. Боян Лалов, педагог.

Гост

#75

2016-02-29 09:46

Ивайло Балабанов е не само име - той е знаме в българската ни поезия!



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...