За свободно колекциониране и свободна нумизматика

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За свободно колекциониране и свободна нумизматика


Гост

#51

2016-07-06 10:29

Да бъде колекционер би трябвало да е реална възможност на всеки български гражданин който е и европейски гражданин, а там колекционерите не се преследват от закона. Плюс за нашата страна ще е и тези паметници да не излизат навън а да остават при наши колекционери сиреч в България.

Гост

#52

2016-07-10 12:59

Напълно справедливи искания на хора, колекциониращи миналото като хоби или по-основно занимание.

Гост

#53

2016-07-10 16:36

Трябва градеж на гражданско общество в България. Трябва някой да даде отпор на всяка тъпота и насилие върху гражданите на страната ни, независимо откъде идват те пък било то от президент, министър или от друг самозабравил се велможа. Ние българите сме силни когато сме обединени. За това непрекъснато през годините ни разделят и насъскват един срещу друг по всякакви признаци на резделение, каквито историята познава.

Гост

#54

2016-07-11 09:21

След като 240 капацитета имат право да правят каквото пожелаят , защо да се ограничават правата на хората да упражняват и развиват нещо което ги влече без да нарушават закони
Стефан Краев
Гост

#55

2016-07-12 13:23

Всяка демократична държава в света стимулира и насърчава колекционерската страст. По този начин различни ценности остават в родни ръце.
Обратно, реструктивните закони са в основата на престъпното злоупотребяване от хора, които при нормални условия, нямаше да са чули за тези колекционерски влечения.
Всяка забрана на нещо, води до криминализирането му и привлича престъпния контингент.


Гост

#56

2016-07-14 06:01

Истина е, че "Днес старите връзки и добра комуникация между музейните работници–уредници, археолози и колекционерите на монети са напълно прекъснати, липсват."

Гост

#57

2016-07-15 15:51

Не съм съгласен с ограниченията които се замислят! Имам колекция от старини, които са наследство,и не съм съгласен някои да ме ограничава дори с закон!

Гост

#58

2016-07-17 06:35

Напълно съм съгласен с доводите изложени в петицията.
Въпреки, че моята дейност(търговия със съвременни монети) не е обект на запрещение от страна на ЗКН, подкрепям изцяло колегите колекционери на антични и средновековни монети.
М.Иванова

#59

2016-07-18 20:02

Успех!


Гост

#60

2016-07-19 05:49

щото рашидов е тъпанар...

Гост

#61

2016-07-19 20:04

Защото безумието в България във всяка област е време да приключи, защото крадците правят закони за себе си, защото въпреки скептицизма ми към подобни инициативи е добре да се пуска китайската капка! Мисля, че след капката трябва да дойде тоягата!

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2016-07-22 01:03



Гост

#63

2016-07-25 12:15

Досегашната наредба,която подлежи на промяна е изгодна САМО на богатите колекционери- само те могат сега да имат колекции,никой друг не може! Богатите си имаха колекции и преди и сега,а бедните сега вече само гледат и подсмърчат отстрани. Нумизматиката не е търговия,а хоби като шиенето на гоблени,ходенето на лов и риболов,събирането на футболни плакати,туристически походи в планината,посещаването на футболни срещи и т.н. Тя на никой не вреди освен на едрите търговци,които искат да изкупят "под масата" всички богатства на България и тихомълком да ги изнесат. Обикновения нумизмат е като филателиста- проявява не търговски,а колекционерски интерес но едрите търговци нямат интерес Българските ценности да попадат в ръцете на нумизмати,понеже те по дефиниция не желаят да ги продават и изнасят от страната.
Младши

#64

2016-07-25 12:21

Досегашната наредба,която подлежи на промяна е изгодна САМО на богатите колекционери- само те могат сега да имат колекции,никой друг не може! Богатите си имаха колекции и преди и сега,а бедните сега вече само гледат и подсмърчат отстрани. Нумизматиката не е търговия,а хоби като шиенето на гоблени,ходенето на лов и риболов,събирането на футболни плакати,туристически походи в планината,посещаването на футболни срещи и т.н. Тя на никой не вреди освен на едрите търговци,които искат да изкупят "под масата" всички богатства на България и тихомълком да ги изнесат. Обикновеният нумизмат е като филателиста- проявява не търговски интерес а колекционерска страст,но едрите търговци нямат интерес Българските ценности да попадат в ръцете на нумизмати,понеже нумизматите по правило не желаят да ги продават,нито да ги изнасят от страната. Досегашния закон бе въведен от лобисти на едрите търговци точно с тази цел- да принуди масовите колекционери да се откажат от колекциите си,за да попаднат те в ръцете на търговците и да захранят пазарите на Запада.


Гост

#65

2016-07-25 14:30

zashtoto sam saglasen s iskaniata v neia

Гост

#66

2016-07-25 15:19

Някога, когато бях колекционер, активен, организиран и ангажиран, участвах в няколко нумизматични изложби на крайдунавските градове: Видин, Козлудуй, Оряхово, Русе, Силистра...
Сега съм държател, прикрит, таен, несигурен, престъпен тип!
Нямам монети. Но знам десетки аукциони в Европа. Не и в България. Отварям страниците им и с мъка разбирам колко много монети от Балканите и България се продават на цени, които са достъпни. А тук, у нас, няма аукциони, търгове... и няма да има. Но има закон - необяснимо защо смазал завинаги колекционерството...

Гост

#67

2016-07-26 01:54

mnogo polezna.!

пито

#68

2016-07-30 10:22

защото сегашния закон за културното наследство е абсурден както за държавата ,така и за хората ,искащи да се занимават свободно с колекциониране ,търсене и свободно предлагане на артефакти


Гост

#69

2016-08-01 07:13

Аз съм филателист и нумизмат и ценя

Гост

#70 Re:

2016-08-01 07:16

#51: -  

 И аз също мисля като вас


Гост

#71

2017-11-03 15:39

Защото забраната,която ограничава тези неща не съществува в нито една свободна бяла държава,не съществуваше дори при комунизма. Тя насърчава разрушаването на Български културни паметници и изнасянето им в чужбина,от което страната ни губи!