В метрото с велосипед

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията В метрото с велосипед


Гост

#26

2011-07-08 13:13

Твърдо за!

Гост

#27

2011-07-08 14:07

много добра идея. разбира се ще е трудно с броя хора които пътуват в метрото, но идеята е много добра.

Гост

#28

2011-07-08 14:08

Хората с велосипеди трябва да могат да се предвижват от точка А до точка Б с обществен транспорт!

Гост

#29

2011-07-08 14:30

Мисля, че е много по-европейско не само с колело, но и с куче в Метрото. Тези ограничения са ни останали от Турското робство. С удоволствие ще си ходя на село с колелото, ако можеш да стигна до Сливница с метро и колело. Иначе трябва да паля колата и да харча бензин.

Гост

#30

2011-07-08 14:31

Чудесна идея! Надявам се най-накрая да успеем!

Гост

#31

2011-07-08 14:40

Stiga da ne v rush hour!

Гост

#32

2011-07-08 15:34

Идеята е страхотна, смятам че щом може мръсен, некъпан, миришещ на цигари и алкохол индивид да използва градския транспорт (в частност метрото) то и здравословно живеещите велосипедисти не трябва да срещат пречки!

Гост

#33

2011-07-08 19:49

Крайно време е!

Гост

#34

2011-07-08 22:35

Съгласен съм с нещата написани в нея - дискриминация е да не се допуска велосипед в метрото

Гост

#35

2011-07-08 23:25

V dosta drugi strani poslednata motrisa e svobodna,to4no za tazi cel.

Гост

#36

2011-07-09 00:34

Няма друга страна в Европа, където да ти ЗАБРАНЯВАТ да си превозваш колело в метро или да те ГЛОБЯВАТ за обемист багаж... Абсурд! http://www.ted.com/talks/steve_keil_a_manifesto_for_play_for_bulgaria_and_beyond.html

Гост

#37

2011-07-10 17:48

От това, което се говори по телевизия и радио и се пише по вестниците, оставам с впечатление, че общинските и държавните власти желаят повече хора да се придвижват с велосипеди из града. Но колко от велосипедистите са готови да пътуват на колело от единия до другия край на София? Още повече, че велосипедните пътеки са като островчета: ако целта ти е да стигнеш от едно място до друго, а не непременно да се возиш по велосипедна пътека, няма как да не попаднеш в най-усиленото автомобилно движение. Смятам, че тези, които са готови да изминат 15-ина или повече километра на колело до работното място са малцинство дори сред велосипедистите.
От друга страна, струва си човек доста да се отбие от пътя си, за да пътува с метро, защото придвижването под земята много ускорява пътуването. А отиването с колело до най-близката станция на метрото много съкращава времето за това и може да се очаква, че това ще направи по-привлекателни едновременно и двете превозни средства.
Тези две неща означават, че ако има възможност да се комбинира метро с велосипед, това ще отклони още много хора от използването на моторни превозни средства.
Остава тези, от които зависи това, да са искрени, че желаят повече хора да пътуват с метро или велосипед.

Гост

#38

2011-07-11 14:30

Би било много удобно, ако може да се пътува с колело в метрото. Да има допълнително разширение към последния вагон примерно би било достатъчно. Немислимо е да си оставиш колелото пред метростанцията дори и да има велопаркинг! Вече ми откраднаха 1 колело!

Гост

#39

2011-07-11 16:45

използувайки метрото ще се разтоварват най-задръстените улици на града.
Много повече хора ще използуват велосипеди, доти и аз.

Гост

#40

2011-07-12 09:46

Дано се чуе гласът ни.

Гост

#41

2011-07-12 18:00

Страхотно, някой вече ме е изпреварил!!

Гост

#42

2011-07-13 09:51

Нямам нищо против да си карам велосипеда без да го качвам в метрото, но няма условия, време е и да се помисли за кучетата, които са доста зле настроени към велосипедистите, това си е техен инстинкт, но и аз имам право да си ползвам велосипеда спокойно.

Гост

#43

2011-07-13 15:51

Освен в метрото, би било чудесно да бъде наистина позволено да се качват велосипеди и във влаковете. В момента уж е позволено, но в БДЖ помежду си се карат дали да е на предния вагон или на задния... А какво става ако са повече колела?
защитник на метрото

#44

2011-07-14 09:25

Щом искате да си карате колела, си ги карайте по улиците!
По вашата логика всеки ще почне да си вкарва превозните средства в метрото :)))

Гост

#45

2011-07-14 12:36

Един път, когато ми се развали велосипеда, се оказа, че нито едно преминаващо такси не се съгласи да ме вземе, а евентуално ако някой се съгласи сигурно сумата ще бъде баснословна. Ето още една причина за ползване на обществения транспорт, каквото е и метрото!

Гост

#46

2011-07-14 13:24

Има начин това да стане: например в определени часови зони, в определени вагони... решение трябва да се намери
защо не

#47 Re:

2011-07-14 13:29

#44: защитник на метрото -

Просто трябва да се намери подхдящо решение така че метрото да се ползва максимално ефективно от хората - това включва и велосипедисти - естествено без те да имат по какъвто и да е начин преоритет и без да се компрометира работата на метрото като цяло. Такова решение би направило София по-хубаво място за живеене.


Гост

#48

2011-07-14 13:59

Крайно време е да станем нормална държава с нормални неща като велоалей и условия за транспортиране и съхранение на колелата.

Гост

#49

2011-07-15 12:28

От практиката ми в по- големите световни градове ще ви кажа , че това се постига или със специално отделена за целта мутриса, или когато това е неуместно затваряне на една две централни станции за велосипедистите в пиковите часове. Така примерно от 8:00 до 9:00 и 18:00 до 20:00 са забранени Сердика и Софийски Университет. Нещо което ми е напълно достатъчно, при положение че съм с колелото и в същото време съм си спестил прашните шосета от Младост (скоро и Дружба,) или Обеля.
bikerider_

#50

2011-07-15 13:22

В метрото не ни пускат с велосипеди, просто защото вагоните са с безобразно тъп интериор и не по-малко важно пътуват нон стоп пълни. Нали не си представяте как ще се обърнете в препъленото метро без да забършете някой с гумите и без да ви напсуват. А че си е дискриминация, дискриминация си е - от къде на къде майки с колички да могат да се качват, а велосипедисти не?! Да не би да са направили охраняеми велопаркинги на всяка метростанция, че ще ни принуждават да си оставяме колелата около метрото, дето го считат за мана небесна на проблемите с трафика в София?!