В метрото с велосипед
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията В метрото с велосипед
Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)
2011-07-02 22:38- Date of removal: 2011-07-02
- Причина за премахване:
|
Гост |
#22011-07-02 22:53Не само в метрото, автобусите по по-далечни линии трябва да имат багажници за велосипеди. |
|
| |
|
Гост |
#32011-07-03 01:08Имали желание ще се намери и начин как да се организира превозването на велосипеди в метрото така че да е безопасно и да не се ощетява никой пътуващ. Определено трябва да се мисли не само за метрото, но и за линиите на градския транспорт, които обслужват периферните села(квартали). Тази петиция е добро начало. Поздрав! |
|
| |
|
Гост |
#52011-07-03 12:14Ако ни приемат някой ден в метрото с колелета (дай боже), може да се направи така че, да речем само последният вагон да е само за велосипедисти. по този начин ще се намалят търканията нас и пешеходците, което би било проблемът в случая. |
|
| |
|
Гост |
#62011-07-03 12:2121 век с мотриси от предишния ... не се вписва с днешният начин на живот.. |
|
| |
|
Гост |
#72011-07-03 12:46Нека не само на приказки да сме европейци, а и по действия да сме такива.Предвижването с велосипед в големите градове и столици в Европа е практика. Нека и тук да става така и нека да се позволи да се влиза в метрото с велосипеди. |
|
| |
|
Гост |
#82011-07-03 13:42Страхотна идея, имайки предвид препятствията, които среща един велопедист в София |
|
| |
|
Гост |
#92011-07-04 11:24трябва да се стимулира ползването на велосипеди в иначе толкова задръстената София! |
|
| |
|
Гост |
#102011-07-05 18:25Това е недопустимо! |
|
| |
|
Гост |
#112011-07-05 19:38Но трябва да има изискване колелата да се разполагат само в последният вагон!!! |
|
| |
|
Гост |
#122011-07-06 18:12Надявам се с пълна сила, да направим промята! Голям проблем е за мен от много години, че не ме пускат с колелото в метрото!!! Нечовешко е от Люлин до центъра :((( Само шофьори-калъфи, два пъти са ме засичали и съм падала на пътното платно, да не споменавам тези, които съм видяла как минават на червено! Помогнете ни, като поне можем да се придвижим с метрото през най-опасните места! |
|
| |
|
Гост |
#132011-07-06 19:59Много добра идея! Във всички Бели държави, в които съм бил, съм се качвал с колелото в метрото! |
|
| |
|
Гост |
#142011-07-07 11:10Ето това: http://goo.gl/PMGu0 е моя коментар! По-добро решение, освен веловагон няма и затова да се поръчва! :) |
|
| |
|
Гост |
#15 Re:2011-07-07 12:52Евала! Но нали всички се сещаме, че 20 такива вагончета са на цената на няколко къщички в Бояна, така че отново задружно ще го духаме :-( |
|
| |
|
Гост |
#162011-07-07 13:17Карам всекидневно велосипед от около 5 години и напълно подкрепям, в метрото да може, да се пътува с велосипед. |
|
| |
|
Гост |
#172011-07-07 15:44В Германия и др. страни има специален вагон за ползващи колел а в метрото и влаковете,може да се почерпи опит |
|
| |
|
Гост |
#182011-07-07 17:22Едва ли ще се намерят пари за цял вагон-струва невероятно много, наистина, и това е достатъчно добър аргумент да ни откажат. Номерът е с малко пари да се постигне целта - примерно с премахване на 1 ред седалки и поставяне на някакъв механизъм за закрепяне на колелата, като на вело паркингите. |
|
| |
|
Гост |
#192011-07-07 17:40Вярвам, че така ще бъде насърчено използването на велосипедния транспорт в нашия град, което ще доведе до по-малко задръствания, замърсяване и повече хора, водещи здравословен начин на живот. |
|
| |
|
Гост |
#202011-07-07 18:29Подкрепям петицията! |
|
| |
|
Гост |
#212011-07-07 22:10Лееееееко е тъпичко в раздрънканите софийски автобуси да може да се пътува с колело, а в метрото да не може - ПОДПИШЕТЕ ПЕТИЦИЯТА !!! |
|
| |
|
Гост |
#222011-07-08 10:09Подписвам тази петиция, защото вярвам, че ще доближи София до това да се превърне във Виена на Балканския полуостров (където по улиците почти няма коли и има доста велосипедисти). |
|
| |
|
Гост |
#232011-07-08 10:51Смятам че е добре да се разреши превозване на велосипеди в метрото, но само извън пиковите часове. Не всеки велосипедист би се съобразил да не се тъпче с многото хора сутрин и вечер.. поне не и в България, а това би станало още един повод за конфликти в метрото. |
|
| |
|
Гост |
#242011-07-08 11:09Добре е да се осигури такава възможност, но да има ясно ограничение за броя велосипеди във вагон - ако се превиши, да има глоби. Или да бъде в специален вагон. Казвам го, защото понякога се случва, особено в тийнейджърска възраст, да се кара в големи групи и ако такава група се озове извенъж с велосипедите си в метрото, ще е почти равнозначно на хулиганска проява. |
|
| |
|
Гост |
#252011-07-08 12:08В началото дори няма нужда от кой знае какви инвестиции. Определя се един вагон, който може да се ползва от обикновени пътници и от велосипедисти, слага му се една табелка и готово. Когато няма колоездачи вътре, метрото се връща в стария си вид, а когато някой влезе с велосипед вътре, никой не може да спори с него, че се вози на определеното за целта място. |
|
| |
|
Има ли нещо, което искате да промените?
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
НЕ на произволните задържания: Свобода за Стоян Колев до доказване на вината
2 615 подписи
2 615 Подписи / 7 дни
22 Jun 2026
Призив за решителни действия срещу енергийната империя на Христо Ковачки!
940 подписи
452 Подписи / 7 дни
18 Jun 2026
Мальовица има нужда от развитие, а не от ново изоставяне.
672 подписи
446 Подписи / 7 дни
19 Jun 2026
Спрете закриването на Комисията по досиетата от Министерския съвет
346 подписи
346 Подписи / 7 дни
27 Jun 2026
Запазване на условията за дистанционно обучение и прозрачност при промените в Икономически университет – Варна
178 подписи
178 Подписи / 7 дни
25 Jun 2026
Петиция за премахване на бетона и разкриване на античното сърце на Могиланската могила във Враца
350 подписи
172 Подписи / 7 дни
2 Jun 2026
Петиция за запазване на оригиналния вид на бившия концлагер „Белене“ – публична държавна собственост – и отнемане на правото на управление на имота от община Белене поради неизпълнение и подмяна на ре
139 подписи
139 Подписи / 7 дни
20 Jun 2026
За реформа на следобедния сън в детските градини - право на избор и тихи занимания
370 подписи
109 Подписи / 7 дни
15 Jun 2026
Да спасим децата от хазарта! За забрана на рекламата на хазарт
10 900 подписи
89 Подписи / 7 дни
2 Dec 2022
НЕ на поредното увеличение на цената на водата в град Русе!
73 подписи
73 Подписи / 7 дни
20 Jun 2026
В подкрепа на възстановяването на историческото име на парк „Оборище“
70 подписи
70 Подписи / 7 дни
25 Jun 2026
Гражданска петиция в подкрепа на изграждането на магазин Lidl в град Банско!
120 подписи
68 Подписи / 7 дни
17 Jun 2026
За поставяне на камери за контрол на скоростта на ул. „София“ в гр. Банкя
43 подписи
43 Подписи / 7 дни
23 Jun 2026
Подписка за подобряване на обществения ред и сигурността в Ботунец
40 подписи
40 Подписи / 7 дни
24 Jun 2026
ДА СПАСИМ ЯЗОВИР НИКОЛОВО: РЕМОНТ НА ДИГАТА, ОТЧЕТНОСТ И НОРМАЛНО ВОДНО НИВО
327 подписи
39 Подписи / 7 дни
15 Jun 2026
Peticiq.com
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.