За друг химн на България

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За друг химн на България


Гост

#76

2016-02-09 15:16

Инджов какво направи за премахване на латинските надписи и реклама по цяла София и останалите големи и по-големи градове в България. Или и химна ще се пее на латински...Много дрънкане, а никаква работа..Знае ли той и ''събратята'' му, че вече в България голяма част от населението не говори български, даже слабо знание нямат. Какво направи николчо за ограмотяване на населението,  Моят вуйчо , народен учител след 1944 година е ходил ДОБРОВОЛНО по селата да ограмотява неграмотните, между тях цигани, турци, мохамедани и пр. Поклон пред светлата памет на ИСТИНСКИТЕ БЪЛГАРСКИ ГЕРОИ не на празните дрънкачи като тея тук...избрали лекото...Боже прости им, те дори не знаят колко са зле:(


Anonymous

#77

2016-02-10 19:14

Аз не съм съгласна за сменянето на химна.Върви народе възродени се пее за Кирил и Методий докато в мила родино се пее колко е красива нашата държава.Също така държавата е реките,моретата и природата а не само Кирил и Методий

Гост

#78

2016-03-03 12:31

Чувал съм, че България ще започне да се оправя, когато тази песен стане химн

Гост

#79

2016-03-03 16:23

А ние сме сигурни, че България ще се оправи и стандарта на хората ще се вдигне, когато изхвърлим мръсниците, които безскруполно ни лъжат и грабят и прогонват от Родината последните 26 г. Тогава ще стане рай и едно мн добро място за живеене, защото България е богата страна и може да храни няколко такива Българии..И спрете да се занимавате с глупости. Колко ви платиха за вашето дрънкане и нищоправене или разрушаване???Позорници.


Гост

#80 Re:

2016-03-19 11:43

#2: -  

 Не съм си трила коментара. Това е инсинуация. Затова ще го напиша отново: Няма друга песен, около която да се обедини целият български народ, песен, която възпламенява сърцата ни, насълзява очите ни и пуска душите ни да полетят на воля.Павлина Павлова- поетеса

Само ще добавя, че песента е по-подходяща за химн на учащите се, настоящият български химн си е много хубав.


Гост

#81

2016-03-19 14:45

''Само ще добавя, че песента е по-подходяща за химн на учащите се, настоящият български химн си е много хубав.'' Mnogo tobre kazano:)

Александър

#82

2016-03-25 22:56

Защото мисля, че "Върви, народе възродени" е далеч по-смислен и по-обвързан с българската история и българските ценности от сегашния химн.


Гост

#83

2016-04-06 16:12

Защото идеята ми харесва
Кръстева

#84 За смяната на химна

2016-04-20 09:23

Имаме нужда от химн, чиято мелодия да не звучи тъжно и провлачено, а да стимулира бодрия и оптимистичен дух. Текстът също трябва да не е като урок по география, а по-смислен и свързан с духовността ни.

Аз подкрепям предложението за нов химн да бъде "Върви, народе възродени".

 

Пелин П елинов

#85 Re:

2016-04-28 21:03

#1: -  

 


Гост

#86 Re: Re:

2016-04-28 21:26

#85: Пелин П елинов - Re:  

  Уважаеми колега Инджов, Напълно споделям твоето становище, че „Мила родино” е неподходящ за национален химн. „Върви, народе възродени…” е много по-смислен и качествен… Но тъй като не ползвам компютър и нямам електронен адрес,  изразявам  мнението сн писмено и те моля да присъединиш моя глас към хората, които мислят като тебе…

ПЕЛИН ПЕЛИНОВ – писател.

Върбица, Плевенска област

26 април 2016