За друг химн на България

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За друг химн на България


Гост

#51 Re: Re:

2016-01-27 21:46

#20: - Re:  

 И аз съм на същото мнение! Политиците вън!


Гост

#52 Re: Re: Re:

2016-01-27 21:50

#35: възмутен - Re: Re:  

 Продажници, какво да ги коментираме!


Гост

#53

2016-01-27 21:53

''И аз съм на същото мнение! Политиците вън!'' Напълно СЪГЛАСНА! Много са слаби и продажни. Нямат морал, уважение към традициите, Родината си, сънародниците си..Докарали са ги до просешка тояга. Хората гладуват, спят по улици, тавани и мазета, ядат каквото им падне, а тоя красаввец николчо седнал да ги агитира да сменяли химнаааа??? Боже пази сляпо да прогледне...Алеко, Алеко:( Добре че не си тук да ни погледаш:((( 

нети

#54 Re: НЕ

2016-01-28 00:44

АЗ СЪМ ПРОТИВ СМЯНАТА НА ХИМНА.

 


Гост

#55 Re: За друг химн на България

2016-01-30 16:39

марин георгиев

#56

2016-01-30 18:04

Текстът и идеята ми харесват. Но не съм достътъчно компетентен да преценя дали да бъде химн, макар  идеята на това стихотворение да е единствения обединителен знак за всички българи. 

Смятам, че 24 май трябва да е националиня ни празник, а не 3-ти март, който отново показва нашата зависимост.

Марин Георгиев

пьисхдэ

#57

2016-01-30 18:18

Текстът и идеята ми харесват. Но не съм достатъчно компетентен да преценя дали да бъде химн, макар  идеята на това стихотворение да е единствения обединителен знак за всички българи. 

Смятам, че 24 май трябва да е националния ни празник, а не 3-ти март, който отново показва нашата зависимост.

Марин Георгиев


Гост

#58

2016-01-31 01:29

Време е за промяна на мисленето ни в посока към духовност, истинска просвета и високо национално самочувствие.
Вярвам, че с това може да започне процесът на замяна на всички фалшиви ценности с истинските.

Гост

#59

2016-01-31 19:16

''Време е за промяна на мисленето ни в посока към духовност, истинска просвета и високо национално самочувствие.'' А нека първо си върнем родните надписи. Навсякъде се виждат надписи, реклами и пр на латински, не на български/кирилица. Българската Трапезица срамежливо е отстъпила място на джони уокър или слим хахахах така е по цяла колониална България..Първо се работи върху базата после се мисли за надстройката или химна.Това поет николчо не го ли е учил в училище, а и разни други пишман-интелихенти:))


Гост

#60

2016-02-02 17:09

Това може да го измисли само либерален евроатлантик с неразпознаваем пол, т.е. малоумник


Гост

#61

2016-02-02 17:53

''Това може да го измисли само либерален евроатлантик с неразпознаваем пол, т.е. малоумник'' Плаща им се:) Или с пари или с нещо друго:))) Гуууууд кидс:)))


Гост

#62

2016-02-02 19:09

Защото ми харесва този текст да е текст за химна.

Гост

#63

2016-02-03 04:08

Внушението на "Върви народе възродени" е за движение напред и нагоре, то е внушение за самоусъвършенстване и духовно извисяване. Той е процес на идентификация  с древна култура и изискване за непрекъснато самоусувършенстване и образование.
Текстът на "Горда Стара планина. . . " внушава приемане на даденостите, спокойствие и наслаждение. Което не е лошо, ама не върви за химн.
Ако искаме да вървим напред и нагоре.
Това е на пръв прочит.

ИИ

#64 Re:

2016-02-03 04:17

#12: Оня с брадвата -  

 Значи според мен г-н Инджов има нужда от психиатрична помощ щом иска да смени нашия химн кой те е един от най хубавите в целия свят и когато и да го чуя настръхвам целия ето това е химн .Г-н Инджов аз пък ви предлагам да сменим химна с "Радка пиратка" недейте да се излагате пред цяла България защото звучите изключително несериозно гледайте си пенсията и недейте да говорите простотии неможе една ученическа песен да бъде химн .


Гост

#65 Re: За друг химн на България

2016-02-03 04:34

#5: Никола Инджов - За друг химн на България 

 "Върви, народе възродени!" - химнът се е срастнал с празника. Да не ги разделяме.

НЯМА ДА СЕ РАЗДЕЛЯТ: 24 май автоматично ще стане национален празник, какъвто е и сега неофициално. Ще с се променят нагласите на нацията, ще се тръгне към възраждане на истинските ценности на българите. . .  "Върви народе възродени" е песен, която те кара сам да се хванеш за косите и да се измъкнеш от всякакво блато.


Гост

#66 Re: Re: За друг химн на България

2016-02-03 04:39


Гост

#67 Re: Защо не гласувате и за смяна на името на държавата? УЖАС

2016-02-04 18:50

#1: -  

 

Българин

#68 За друг химн на България

2016-02-05 08:12

Не мога да разбера в какво е проблема? Не искаме да променим системата, да изгоним глупавите и тъпи политици, а да сменяме химна. И какво ще сменим? Системата ли? Хората, които 25 години се гаврят с нас и ние им ръкопляскаме за поредната "изборна победа" ли?  А не - който иска да сменя и химна, след него името, а после и езика. Така изцяло ще сме "Евроатлантици"?! Може и потупване по рамото да получим.  Боже, боже .................................


Гост

#69

2016-02-05 14:00

''Не мога да разбера в какво е проблема? Не искаме да променим системата, да изгоним глупавите и тъпи политици, а да сменяме химна. И какво ще сменим? Системата ли? Хората, които 25 години се гаврят с нас и ние им ръкопляскаме за поредната "изборна победа" ли?  А не - който иска да сменя и химна, след него името, а после и езика. Така изцяло ще сме "Евроатлантици"?! Може и потупване по рамото да получим.  Боже, боже .................................''  Ако още съществуваме. Бързината, с която се топи населението на България е ужасяваща, но, някак много странно, никой не иска да го забележи и да се направи НЕЩО в тази насока... Да, системата и продажните политиханци ПЪРВО се сменят, а после се мисли за химна и др подобни надстройки. Нали къща се строи от мазето, а тук се опиват да започнат от таванчето:)))))

 

Leonid Pit

#70

2016-02-06 16:33

Аз съм за. И то "с две ръце и два крака". Сегашният химн е написан при военен поход към сръбската граница. Той има за цел да сътвори във войниците дух, необходим за военна победа. Може да е свършил работата си, но днес времената не са военни. Всъщност мисля, че този химн е довел до създаването на разврата, който е разрушил и затънал държавата, въздигнал е любовно-мафиотски култове и е наложил ценностите такива, каквито стратегически са необходими при военни действия. Само че, когато не сме във война с друга държава, ни остава единствено да бъдем във вътрешна такава. И това е факт: разделението на населението на умиращи нещастници и живеещи от това смели герои недвусмислено изразява военни стратегии.

Грубо казано в този елементарен химн се възвисяват красотата на любовта и геройското шибане на "прелестната" в едно опиянение. Това е и днешната реалност, нали? Формиращата духовност, която носи днешният химн е престъпна спрямо съществуването на народа и държавата като цяло.

Благодаря за разбирането!

***

А пък хора като "оня с брадвата" са олигофрени, които трябва такъв бой да ядат, че да не могат да се освестят няколко поколения.


Гост

#71

2016-02-06 20:15

Настоящият химн е изкуствен, патетичен и не изразява духа на българина, а се плъзга по повърхността да прослявя природни красоти като в рекламна брошура по Евронюз.

Гост

#72

2016-02-06 23:03

Taka li 71?? Ami za padnalite borzi bezchet za naroda nash lubim i to li e patetika??? Smartta na moya dyado e patetika:((( Bravo i Merci..


Anonymous

#73

2016-02-07 00:18

Вярвам в Господ Бог и съм убеден в Неговата любов към нашата нация. По специален духовен начин бях упътен към новият химн на България и когато видях по новините на БТВ за предлагането на тази смяна, знаех че трябва да се подпиша. Сравнени текстовете на двата химна, стария и предложеният нов, двата текста водят в различни посоки. Време е да се премине от земното към небесното, да се върнат изгубените души при своят създател и Спасител.

Гост

#74

2016-02-08 15:25

Подкрепям родолюбивия повик на поета Никола Инджов!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Гост

#75

2016-02-09 12:29

Подписах от името на Марин Кадиев - литературен критик, Председател на Съюза на независимите писатели, бивш университетски преподавател