Заедно против закриването на културните ни наследства-гр.Сливен


Гост

#201

2016-01-08 23:15

Коментарът е излишен, когато се чувстваш българин и си завършил музикално училище и Музикална академия. А у нас се шири такава бездуховност! Лесно се унищожава, трудно се гради! И то изкуство, създавано с десетилетия! Защото сме наясно какъв огромен труд стои зад всяка сценична изява, но пък какво е въздействието и внушението върху ценителя след всеки един концерт. И облагородяващо душата! Вероятно някой е решил, че нямаме нужда от душа! И храна за нея!


Гост

#202

2016-01-09 01:07

отговарям веднага тези смотани политици изгониха толкова много артисти и искат и тези които останаха и тях да затрият и то фолклорен ансамбъл безмозъчни същества революция трябва искат да ни затрият като нация ама няма да стане.Аз знам че тук може да си пишем колкото искаме те ако са го решили ще го направят ама вие там в БЪЛГАРИЯ трябва да направете нещо ние в чужбина почти успешно направиха така ,че да не се върнем .Успех ние сме с вас .


Гост

#203

2016-01-09 05:53

Защото съм българин,затова я подписах тази петиция.

Гост

#204

2016-01-09 07:35

Културни институции БИВА да се ОТКРИВАТ,не обратното!

Гост

#205

2016-01-09 09:37

Изкуството сериозно уврежда простотията!!!


Гост

#206

2016-01-09 10:23

ПОЛИТИЦИТЕ ИДВАТ И СИ ОТИВАТ, МАЛКО ОТ ТЯХ СЕ ПОМНЯТ, НО АКО ТОЗИ КМЕТ УСПЕЕ ДА ЗАКРИЕ ИЛИ НАМАЛИ СЪСТАВИТЕ НА ОРКЕСТЪРА И АНСАМБЪЛА ЩЕ УСПЕЕ ДА ГО ЗАПОМНЯТ ВСИЧКИ ОТ ОБЛАСТ СЛИВЕН! КАКВО ДА ПРАВИ ЧОВЕКА, ТОЛКОВА СА МУ СИЛИТЕ.

Гост

#207 Re: Чудесен коментар!

2016-01-09 11:04


Гост

#208

2016-01-09 11:08

Някога някъде един пълководец беше казал: Най-лесно се управлява прост народ......и народ без култура и история не е народ.Ние не сме такива, колкото и да се борят това да стане. Имате пълната ми подкрепа.

Гост

#209

2016-01-09 14:35

Ще закрием оркестрите, ще закрием ансамблите,хоровете, после ще закрием библиотеките, читалищата и т.н.
И тогава ще открием широк друм за чалгата, безкултурието, безвкусицата, бездуховността и т.н.

Гост

#210 Re:

2016-01-09 14:53

#199: -  

 Кольо да каже защо няма пари.До вчера той беше първи.


Гост

#211

2016-01-09 17:33

Аз съм на 17 години! Живея в малък град, в който танцувам от 4- годишна! Обожавам танците. На този етап съм в два ансамбъла и една формация, уча в училище за танци и искам да продължа висшето си образование в пловдивската академия. Е, подкрепям Ви. И разбирам Вашето недоволство! Човекът, който се води за кмет на град Сливен и има власт над дейностите в града не би трябвало да смее да си помисли за такова решение! Против съм. Искам българското да се възроди у "европейския българин", искам да се осъзнае младото поколение, младежта и все повече хора да изразят таланта си! Дано и кметът на град Сливен се осъзнае! Хубава вечер!

Гост

#212

2016-01-09 17:48

Известно е ,че оркестри и други изпълнителски състави са оцелявали дори във време на война . Жалко е,че просто така лесно някой решава да премахне съгражданото от десетилетия ,което никой не би могъл след това да върне в " подходящия момент ". Едновременно се посяга на европейската култура ,до която са се домогвали с такова усърдие и желание още от Възраждането / при това в града на Чинтулов / и на връзката с народната традиция . и корени. Винаги има начин да се намери подходящо решение ,което не изключва да се преразгледат компетентно възможностите и постиженията на тези състави и да се поиска тяхното реално оправдано присъствие в града .
Ross

#213

2016-01-09 19:40

Не може да унищожи културното наследство на предците си. Кого ще станат нашите потомци??

Музикант

#214

2016-01-09 20:55

..... или да се намали съставът на симфоничният оркестър. КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА?

Да се съкратят  първият и последният ред от музикантите ли? Или по точно да няма барабани, струнни или духови. Все едно да се събори само първият етаж на кметството.  Ами че нали цялата сграда ще се срине. Безхаберник е тоз кмет от къде се пръкна такъв загубеняк. Как да му се обясни, че е немислимо нито закриване, нито съкращаване на съставите.  А точно обратното. Народът има нужда от духовност и няма да отстъпи това си право на каквато и да е цена.


Гост

#215

2016-01-09 20:58

защото това е нелепо,имаме толкова хубав ансамбъл.и без това града е циганизиран отвсякъде поне това да ни оставят.

Гост

#216

2016-01-09 21:02

Защото заставам за БЪЛГАРСКОТО и то най вече зад народното!

Гост

#217

2016-01-09 21:20

Няма подходящо време за погубване на бългрския фолклор и културни ценности!

Гост

#218

2016-01-10 06:33

Подкрепих петицията, защото знам, че музиката и танците обединяват хората, правят ги по-добри. А народните танци са наше унукално наследство, което трябва да пазим и помним.

Гост

#219

2016-01-10 07:50

Всички ние сме едно семейство. Живеем в една къща. Храним се на една маса. Спим под един покрив.

Гост

#220

2016-01-10 08:30

ИДЕНТИЧНОСТТА НА ЕДНА НАЦИЯ Е НЕЙНАТА КУЛТУРА ,КОЯТО Я Е СЪХРАНИЛА ВЪВ ВРЕМЕТО . ЗАПОЧНЕШ ЛИ ДА РУШИШ СЪЗДАДЕНОТО ОТ НАРОДА ЗА НАРОДА - ТОВА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ! АКО НЕ Е БИЛО НУЖНО ДА ИМА ТАКИВА КУЛТУРНИ ИНСТИТУЦИИ ,СТОЖЕРИ НА БЪЛГАРСКАТА ДУХОВНОСТ И ИДЕНТИЧНОСТ,ТО ВРЕМЕТО БИ ГИ ОТХВЪРЛИЛО И ТЕ НЯМАШЕ ДА СЪЩЕСТВУВАТ ДНЕС !!! ДАНО РАЗУМА НА УПРАВЛЯВЯЩИТЕ ПРОГОВОРИ В СЪРЦАТА НА СЛИВЕНСКИТЕ УПРАВНИЦИ И ДА НАМЕРЯТ НАЧИН ДА СЪЗДАДАТ ПО ДОБРИ УСЛОВИЯ ЗА СЪХРАНЕНИЕТО И РАЗВИТИЕТО НА ДУХОВНОСТТА В СЛИВЕН ! УСПЕХ НА ПЕТИЦИЯТА ! ЖАЛКО Е ,ЧЕ СЕ Е СТИГНАЛО ДО ТОЗИ КАЗУС !

Гост

#221

2016-01-10 09:17

Защото като музиковед станах свидетел през последните близо 30 години на абсурдни решения по отношение на съществуващите музикални ансамбли и институции /закривания, сливания, "реорганизации" и т.н./, без някой да си дава сметка колко десетилетия са били необходими да заработят тези ансамбли на ниво, да създадат и приобщят към голямото Изкуство своя публика, защитавайки я от пошлостта на народилите се комерсиални жанрове.

Гост

#222

2016-01-10 10:09

Срамота! В същото време се откриват джамии!!!!!!

Гост

#223

2016-01-10 10:40

Жалко, че чрез петиции трябва да се борим и да защитаваме културата в България!

Гост

#224

2016-01-10 12:46

В тези трудни времена, както казва кмета на Сливен, трябва именно да запазим духовността! А това са културните институти на Сливен- Ансамбъла за народни песни и танци и Сливенската филхармония! Носители на националната ни идентичност, гордост и музикална красота!

Гост

#225

2016-01-10 13:20

Защото музиката е най-голямата ценност! Най-висшето душевно блаженство!!!