Заедно против закриването на културните ни наследства-гр.Сливен


Гост

#226

2016-01-10 15:42

Точно в тези трудни времена на безродие и всеобща апатичност запазването на народното творчество ще е гаранция за запазването ни като род! По-добре е господин кметът на Сливен да се лиши от луксозната си кола и многото си добре платени сътрудници, а спестените от това пари да отидат за ансамбъла. Ще бъдат от по-голяма полза за сливналии, а и за България!

Гост

#227

2016-01-10 15:50

Защо ли подписах?
Защото не ми е все едно. Защото вярвам, че само чрез изкуството можем да се изразяваме добре, защото то облагородява.
Защото Вярвам, че когато сме много и задружни можем да преодолеем всичко.
Успех!

Гост

#228

2016-01-10 16:53

Няма как да подпиша. От къде на къде ще им плащам заплатите на тези хора, ходят до "работа" за по 2 часа на ден да си изпият кафето. Като искат да свирят и играят да го направят без заплащане. Както всички искаме общинските съветници да работят без заплащане така и те да работят в полза на обществото без възнаграждение. Има самодейни състави и хора които си плащат за да танцуват и свирят, те с удоволствие ще ги заместят. Закривайте ги, никаква полза от тях, само за екскурзии мислят.

Димитър Димитров, София


Гост

#229

2016-01-10 18:20

Културни институти се разрушават лесно-с едно решение на кмета ,но не могат да се създават лесно.Трябват много години за да се изгради един симфоничен оркестър или фолклорен ансамбъл.Преди години се унищожиха школите към читалищата,след това филхармониите(в Бургас ,Варна и Русе бяха слети с оперите и оперите изядоха филхармониите).Говореше се за симфониета в Плевен(не знам какво стана),закриване в Разград, сега закриване в Сливен .Властите систематично се опитват да доунищожат малкото останали институти противопоставящи се на опростачването нацията.А на господина да кажа знае ли за колко години се  става музикант или танцьор и знае ли как се поддържа форма!!!Знае ли какви са заплатите в бранша?

Аз

#230 За сливенските симфоници

2016-01-10 19:09

Крайно време е да спре културното ограбване на българския народ.


Гост

#231

2016-01-10 19:22

Средната заплата е 400-500 лв. И 100 лева да е не искам да им плащам за 2 часа пиене на кафе на ден. Може би е така, учи се дълго време за музикант и танцьор, но да отиват да работят за частен ансамбъл и оркестър, а не хората да им плащат кафето.

Дайте да направим Общински Рок Групи?????? Аз слушам рок и искам такава на издръжката на общината.

Димитър Димитров, София


Гост

#232 Re:

2016-01-10 20:02

#231: -  

 Защо се изказвате неподготвен ? В други градове на България може и да се работи по 2 часа, но в Сливен не е така.


Гост

#233

2016-01-10 20:06

Културата и традициите ни са от голямо значение за бъдещето на България.
че

#234

2016-01-10 20:26

Аз не съм казал, че културата и традициите не са от голямо значение, но има много самодейни състави където всеки който цени фолклора може да отиде да свири и играе. Същото се отнася и за симфоничните оркестри. Каква е разликата между симфоничния оркестър и една рок група, че едните да са на общинска издръжка, а другите да не са???? В Сливен и 4 часа да играят или пият кафе не ме итересува, против съм да бъдат на общинска издръжка.

Димитър Димитров, София

anaili

#235 Re:

2016-01-10 20:52

#1: -  

 Az sam za kulturata v BG. Podkrepqm zapazvaneto na orquestara.


Гост

#236

2016-01-11 09:05

Хора които закриват културното наследство с лека ръка не милеят за българското.

Гост

#237

2016-01-11 10:45

Моето семейство дълбоко цени българските ценности,които са нашето богатство и ще продължат да възпитават правилно нашето поколение!
Николай

#238 Re:

2016-01-11 14:19

#234: че -  

 Вие като сте от София защо не поискате да се закрият Софийската опера,Софийска филхармония,Народния театър за които плаща цяла България и да станат частни!!!

М.Димитрова

#239 г-н Димитров

2016-01-11 16:37

#231: -  

 Г-н Димитров, те са на общинска издръжка, за да има общодостъпна култура! Тези хора свирят, пеят и играят на общински мероприятия, които са без билети за вход - празнични концерти и др.. Така бедните пенсионери могат все още да вкусват по малко от културата! Ако толкова се притеснявате за общинските разходи, погледнете перата - заплати на администрацията, особено т.нар. дирекция обществен ред и сигурност - сигурно имате такава; погледнете и разхдите за "проектирне" и вс. др. дейности, които се извършваха преди 30 г. от общински предприятия! И най-вече не забравяйте максимата: Който затваря училища, отваря затвори! МАлко по-широко я погледнете - обобщаващо за всички културни институции! И най-вече идете поне на един техен концерт и се насладете на музиката и танците! И не забравяйте, че Сливен е Градът на стоте воеводи!

 


Гост

#240

2016-01-11 17:59

Мнението ми е за ансамбала:Щом като са толкова търсени.Да минават на самоиздръжка от участията си.Да трябва да си плащат роднините им които ги викат по концертите си където уж има хора да не ги закрият.Общината неможе да издържа с цели заплати хора каито ходят от време на време на работа и имат някое друго участие  в годината.Цяло лято са в почивка .И накрая данъкоплатците да им плащат целогодишни заплати.Е няма как да стане! Ако кмета е разумен трябва да затегне бюджета на общината подобаващо.Криза е!

 


Гост

#241

2016-01-11 18:50

Kulturata i izkustvoto shte spasyat naziata ni ot masovoto oprostachvane i chalgazirane!

Гост

#242

2016-01-11 19:10

Вярвам и моят Глас отдалече, но истински и български да помогне! "Любим, тачим и милеем всичко българско и родно!" Успех!
Николай

#243 Re:

2016-01-11 19:25

#240: -  

 Не занам защо споря с "неподготвени"хора??Ако ансамбъла трябва да се самоиздържа -знаете ли колко трябва да струват билетите?А ако искате да кажете че няма нужда да съществуват тези институти ,то няма смисъл да споря -слушайте си "Чалгата"!!!! Апропо:  Всеки Човек смята че работи много а получава малко ,но за другите обратно!!!


Гост

#244

2016-01-11 23:23

На традиции и култура не се посяга. Дедите ни са били поробени И ПАК са се старали да си отворят читалище и училище, от залъка са си заделяли, от труд не са пестяли. Та сега, в свободно време ли ще затварят ансамбли? Кмета на Сливен да си оправи приоритетите и то бързо!

Anonymous

#245

2016-01-12 07:49

Разходите за култура са необходими и не следва да се обвързват с приходите.

Гост

#246

2016-01-12 15:15

Не може с лека ръка да се унищожават културни формации създадени с огромни усилия, воля и труд. А също и с огромни лишения, защото повечето национални музикални институции са основани между 1947-1956 г., едни от най-трудните следвоенни времена. Значително по-тежки от днешните!

Гост

#247

2016-01-12 16:25

Poneje sım sviril kato solist s tozi Orkestır i go namiram za mnogo mnogo greshno podobni sankziyi da se prilagat!

Гост

#248

2016-01-12 16:48

Кмете не позволявай да те рекитират!Покажи характер!Ако се налага затягай бюджета!


Гост

#249 Интерес представлява култрата на кмета и по-точно културата на управлението му

2016-01-12 18:35