Заедно против закриването на културните ни наследства-гр.Сливен


Гост

#26

2016-01-06 21:09

 Подписах петициятя,макар да не съм от град Сливен,но с цялото си съзнание!Без Култура и Духовенстово смятам,че сме загубени като нация.


Гост

#27

2016-01-06 21:15

Това решение е голям срам за мислещите, можещи и работещи за бъдещето българи.

Гост

#28

2016-01-06 21:18

Защото това е пълен абсурд, преди 25 години се унищожиха толкова много културни средища където малки и големи с любов танцуваха, пееха, свиреха, играеха театър, продължаваха традициите на народните занаяти, печелеха награди !А след това дойдоха чалготеките ....та до сега ...Най накрая закрийте и Сливен - но няма да има кой да ви плаща новите високи данъци - и те са ни наградата за годините с разкопани улици и прахоляци.Хак ни е- нали ние ви избрахме господа "управляващи"- не се ли срамувате от харата които ви повярваха ???

Гост

#29

2016-01-06 21:22

Аман от безродници...

Гост

#30

2016-01-06 21:24

Дерзайте хора...подписвай те петицията!
Все от някъде трябва да започнем!

Гост

#31

2016-01-06 21:58

Безмозъчна работа, как може да закрива оркестъра и ансамбъла... толкова много години традиция и да й видим сметката за нула време....ЕВАЛА !!!

Гост

#32

2016-01-06 22:00

С много дейности в България се доказва,че маймуната е произлязла от българин.Такъв,какъвто е този сливенски престъпник,унищожител на културните ценности.
Не с петиции и висене пред компютърния екран,а с оръжие трябва да бъдат изметени и унищожени всички като него,които почти затриха България.

Гост

#33 Re: mitkows

2016-01-06 22:01

#12: 4i4o Ru -  

 И аз не съм от Сливен,но съм работил в симфоничния оркестър.Уважаеми г-н Градоначалник,хората се опитват да Ви кажат нещо,но за да се стигне до тук,едва ли ще разберете за какво иде реч!Ще опитам с един цитат да Ви обясня:"Народ без култура е МЪРТЪВ народ"!Вие кмет ли сте или убиец?

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-01-06 22:34



Гост

#35

2016-01-06 22:36

PER NON CHIUDERE L'ORCHESTRA SINFONICA DI SLIVEN:
Io, Tatiana Chivarova, nata a Sliven, Bulgaria, insignita della Cittadinanza Onoraria della città di Sliven e della Medaglia d'oro del Comune di Sliven per meriti alla cultura, chiedo a tutti quelli che hanno contribuito alla vita musicale della mia città con le loro esibizioni musicali, a quelli che aspettano di esibirsi, ai miei colleghi bulgari ed internazionali, ai musicisti professionisti e a tutti coloro che hanno a cuore la musica sinfonica e lirica in generale, di rispondere anche solo con una parola a questo mio post che esprime tutta la mia preoccupazione per l'intenzione del neo sindaco g-n Stefan Radev di chiudere L'Orchestra Sinfonica di Sliven, istituzione che esiste dal 1933.Manderò questo post con le vostre risposte al Ministero della Cultura della Bulgaria personalmente a nome mio. Grazie a chi vorrà dare il suo appoggio.
Като Почетен гражданин на град Сливен, моля всички колеги и милеещи за музиката хора, да отговорят поне с една дума на този мой тревожен статус за да опитаме да спрем решението на новия кмет на Сливен, г-н Стефан Радев, да затвори сливенския симфоничен оркестър!

Гост

#36

2016-01-06 22:44

У нас отдавна има стратегия за унищожаване на българската култура. Не трябва да я губим, тя е "лицето" на нацията ни за пред света! "Лице", което с много години и труд се създава и развива в България, и не може да се внесе от чужбина като продукт.
Chris_K

#37

2016-01-06 23:13

Приходите и друга финансова иконометрика не са критерии за ефективност от културна дейност и не би трябвало да бъдат използвани като аргумент срещу институции занимаващи се с такава.


Гост

#38

2016-01-06 23:27

Защото съм родена и израснала е Сливен, защото го обичам, защото това, което иска да направи това лице( не искам да го нарека кмет) е варварство и простотия!

Гост

#39

2016-01-06 23:46

Това е поредното безумие на безмозъчните ни управляващи!!! Същата тъпотия да малко да се случи и в Пловдив!!! Искаха да закрият Ансамбъл " Тракия" , но пловдивчани не им позволихме!!! Борете се Сливен, борете се за запазване на българския дух, защото иначе загиваме!!! Успех!!!

Гост

#40

2016-01-07 00:34

Защото един град без култура вече не е град!
АЗСЪМСИАЗ

#41

2016-01-07 01:55

Защо ли?Срамота е да се задава този въпрос "защо"?Националните гордости и традиции всяка една Нормална държава ги съхранява и поддържа,те са нейната история и богатство,само с тях тя има единтичност и може да се гордее пред света,само с тях тя има самочувствие за бъдещите поколения!Съхранете Сливен и неговото наследство,ако не ,сте запечатани малоумници в историята на 21 век!Който не може да създаде,НЕКА ПОНЕ ИМА благородството да не разрушава съграденото!


Гост

#42 Re:

2016-01-07 04:03

#1: -  

 


Гост

#43

2016-01-07 05:05

Майка ми е от Сливен, баба ми е от Сливен. Донка Казачката, байрактарката на въстанието на войнишките жени през 1918 година. Скъпо ми е всичко, което става с българското по цяла България. Въпросът е, братя и сестри българи: ЗАЩО ИЗБИРАНЕ ТАКИВА, КОИТО СА ПРОТИВ БЪЛГАРСКОТО?! И ДО КОГА? КАКВО ОЩЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЛУЧИ.

Гост

#44

2016-01-07 05:17

При абдикацията на държавата от културата общините остават единствените публични институции с шанс да противодействат на подкопаването на националната ни идентичност и държавността. Нека да се възползват от тази отговорност, а не да бягат от нея.

Гост

#45

2016-01-07 05:33

В цяла България се закрива културата- дори училищата отдавна спряха да дават културен отпор. Това ясно си личи във възпитанието на младежите и техните взаимоотношения.

Гост

#46

2016-01-07 05:38

Защото съм против закриването на Симфоничния оркестър и Ансамбъла за народни песни и народни танци в гр. Сливен. Както съм против и за закриването на каквато й да е културно-историческа дейност.

Гост

#47

2016-01-07 05:45

Подписах тази петиция защото това е един жесток удар по културния живот на Сливен и го очаква едно пълно оскотяване!! Тежко ни горко ако се случи..Готов съм да изляза на публични изяви против това намерение.Сливен вдигни се против това! Апелирам ви

Неда

#48

2016-01-07 05:52

Директорът на операта в Лонг Бийч, също директор на Чикагски оперен театър, Андреас Митисек, е започнал кариерата си преди почти 30 години на подиума на Сливенския оркестър. И до ден днешен говори за качествата на нашите музиканти. С музиката на ансамбълите и оркестрите ни са отгледани поколения, които днес като музиканти или любители на музиката са посланици на България по света. Не ни превръщайте в народ от миячи на чинии! Можем повече!


Гост

#49

2016-01-07 06:50

БЕЗ КУЛТУРА НЯМА ЖИВОТ.

Гост

#50

2016-01-07 06:57

Не си и помисляйте да докосвате и малкото ни останала култура!