За увеличаване на майчинството и семейните надбавки

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За увеличаване на майчинството и семейните надбавки


Гост

#51

2015-12-04 13:35

Нека семействата имат по-добра възможност да се грижат за новите си членове. Уви, само любов не е достатъчна. Живеем в материален свят.

Гост

#52

2015-12-04 17:06

Защото не останаха българчета в България!!!Замислете се,направете нещо за децата ни!!!

Гост

#53

2015-12-04 17:11

Защото българските майки заслужават уважение, а българските деца заслужават адекватно отношение и от страна на българската държава. Семействата, поели по пътя на родителството трябва да се обгрижват от държавата, защото те са нейната основа, нейното сърце...

Гост

#54

2015-12-04 17:14

В много държави на работещи родители, може да е само единя, се дава допълнителен доход, за да се покрие нивото на бедност за дадената страна. Ако  семейство от 4 човека им чист доход 900 лв и има деца до 19 год ученици, му се заплаща всеки месец по 300 или 400 лв като помощ. Защо в България не съществува тази програма, нали сме в ес? Првви впечатление, че когато се касае за негативни неща, взимане на такси, възраст за пенсиониране и пр.  В България  мерките/законите са направо драконовски. Когато говорим за помощи, соц, грижи и пр,. сравнени с друггите държави, то в България те са или мижави/никакви или несъществуващи:( Защо? И нека не се заблуждаваме, че правит ще ни помогне. Тези правителства помагат на монополите, банкерите и пр престъпници и не се интересуват от раждаемостта в България - или след мен потоп.... Плюс винаги може да се внесат деца и работна ръка от близкия далечен изток:( Нали виждаме как се "борят" срещу застаряване на нацията... Предлагат да се 'внесат имигранти от африка, арабия, танганайка, катар и пр. страни.. 


Гост

#55

2015-12-04 17:57

Подписах Петицията, защото искам всички деца да получават полагащите се детски надбавки, а не да дискриминират всички, чиито родители работят в големи населени места, където средната работна заплата е по-висока. Не искам да дискриминират родители, които са инвестирали в образованието си и са се борили, за кариерно развитие и по закон техният МОД е висок. Но най-вече, ако има критерии, те да не са в дохода, а поне по териториален принцип, или образование. За съжаление, трябва единият родител да е безработен, за да се "доберат" до детски надбавки. Или всички да сме в "сивия" сектор, което е абсурдно! Дискриминираните в случая сме точно ние - работещите, образованите, които реално издържаме част от социалната система, благодарение на данъците ни.


Гост

#56

2015-12-04 18:02

Да не говорим, че аз съм майка на близнаци, и както се сещате майинството е едно. Сякаш другото дете ще живее на фантазия. И в тази насока може да се помисли. Майинството може да е малко по-голямо, например поне с една половина от това за едно дете. Принудена бях да се върна на работа след първата година, защото нямаше как да се грижим за децата си. А кошмара с това кой да ги гледа все още ме стряска нощем.
И.

#57

2015-12-04 18:57

Жалката истина в България е това, пари за управниците има, заплатите им вече сигурно са станали по няколко хиляди. Служебните коли последен модел, а останалите граждани(майки) за тях какво 340 лв. Те биха ли живяли с толкова?

Едва ли.

За ромките които не учат, не работят и не полагат каквито и да било усилия раждат по 3-4 деца и вземат повече пари отколкото едно семейство изкарва работейки на средна работна заплата. 

До кога ще трябва да се търпи това положение? И какво означава имаш доход над 350 лв - няма детски надбавки. Та нали работим плащаме данъци, който са 1/3 от заплатата която взимам и какво за моето дете няма детски надбавки, а за тези които не плащат данъци, осигуровки и т.н. за тях има обезщетения, има детски има всичко. 

Жалко но факт, дано да се промени нещо, колкото и да ми изглежда невъзможно


Гост

#58

2015-12-04 21:37

Ne samo hranata, no i detskite knijki i igrachki v Bulgaria sa po-skapi ot tezi v ostanalite strani na ec i north america.. Kak shte kupish knijka za dete, koyto stryva 10-20 lv.?


Гост

#59

2015-12-04 22:46

Защото се надявам да се събудим и да променим нещата към по-добро-в името на децата ни!

Гост

#60

2015-12-04 23:51

Децата ни имат право на щастливо детство.

Гост

#61

2015-12-05 00:23

За да има повече млади българи в България ,щом има пари за по високи заплати на депутати и политици,за подновяване на министерски автопаркове...,трябва да се намерят и за децата .

Гост

#62

2015-12-05 08:27

Zhiveia v Germania i dezata mi sa rodeni tuk.Poluchavam detski tuk.Prichinata da podpisha tazi petizia e, che me e iad na Bg parvitelstvo i Bg darzhavnizi. Boli me za vsichki moi sanarodnizi.V Germania vsiaka maika poluchava detski, nezavisimo ot dohodite.Detskite v Bg sa PODIGRAVKA .Vsiaka edna maika triabva da poluchava destki i to ne niakakva smeshna suma, s koiato i edin chift obuvki ne mozhesh da kupish na deteto si.I vsiako edno dete v BG triabva da se lekuva bezplatno do 18 godishna vazrast.Vsiaka edna maika triabva da ima vazmozhnostta da otglezhda deteto si v kashti do 3 godishna vazrast, bez da se nalaga da se pritesniava za finansovoto polozhenie. Nadiavam se tazi petizia da bade podpisana, ne samo ot maiki, koito zhiveiat i rabotiat v Bg, no i ot mnogo drugi, takiva kato men...

Гост

#63

2015-12-05 17:12

И аз подписах петицията. Живея в Канада и на моето дете, родено в България даваха детски. Освен това на всички деца в училище им дават безплатно закуси, сок, или какао с малко шоколадче, парче кейк етц. Има и безплатни басейни за деца от 1 год до 16 год. Има и още други помощти, а също така и за самотните майки - пари за парно,  пари за началото на учебната година за тетрадки, писалки и пр.. В България действително отношението към децата и пенсионерите е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЛОШО - просто се гаврят с тях и искат да ги унищожат. Когато питаш властимащите как е възможно това и защо, те се правят на разсеяни и не отговарят. Разбира се техните заплати, деца и възрастни родители са много О.К. Нещо страшно става в България последните 25 год.


Гост

#64

2015-12-05 17:24

Петицията е чудесна, но само за ограничен брой хора, не всеки може да ч подпише:( Имам съседки, възрастни жени, които нямат компютри и искаха да я подпишат чрез моя, но има ограничения само за две гласувания, които не достигнаха даже за моето цяло семейство.. Какво се прави в подобни случаи, за да се подписват подобни важи петиции и документи от всички желаещи?


Гост

#65

2015-12-05 17:34

Защото българските деца са на изчезване, а правителството ни само се чуди как да ореже и без това смешните пари, които отпуска на майките.

Гост

#66

2015-12-06 01:50

Iskate rajdaemost , no s tezi pari e mnogo trudno da se Gleda dete v balgariq . Izvinqvamse za pisaneto na la tinea.

Гост

#67

2015-12-09 14:58

Защото съм работещ родител на три деца и надхвърляйки прага с 2 лв. от моите осигуровки се взема да се дава на една социална прослойка, дето незнае какво е работа, яде ли се мирише ли се, ама да се плодят като зайци и да си осигряват доходи от това ги бива. Това ме обижда и вече целенасочено възпитавам децата си да са с поглед навън, да не робуват на същите "властимащи". За мен това с подоходния критерий и обличането на детските като "социална помощ" е дискриминативно. Ако бях циганка щях да имам куп социални облаги. А сега обяснявай на децата, че плуването е скъпо и двете близначки ще карат с една карта и с по едно посещение щото няма възможност за втора - Булгаристан!


Гост

#68

2015-12-10 08:01

Подписах защото, смятам че тези надбавки, които получават са напълно недостатъчни. Докато отношението към майките в държавата е такова и раждаемостта ще продължава да намалява.

Гост

#69

2015-12-10 13:20

Най-доброто за едно дете е да бъде отглеждано поне до 2-3 години от родителите си. Държавата трябва адекватно да полага грижи за своите бъдещи граждани и най-малкото , което може да направи да осигури адекватно заплащане на майчинството и детските надбавки за всички български деца!

Гост

#70

2015-12-10 16:25

Крайно време е нещо в тази страна да се промени-поне отношението към децата ни!!!

Гост

#71

2015-12-10 17:04

Отношението на правителството към децата ни е просто БЕЗОБРАЗНО. Но явно целта им е да намалят раждаемостта до минимум, за да се внесат нови деца, население от африка и азия. Те даже не го и крият...вече имат планове как да ''борели'' ниската раждаемост??? Не с поощряване и помощ на българските родители, а с внасяне на готови деца от африка:)))) хахахаха Това са престъпници, надявам се, че всички вече са го осъзнали, и превстъпниците се нуждаят от съответен тритмън или наказание. Още повече властимащите са добре и много добре материално, та не се интересуват как живеят другите деца и имат ли с какво да се хранят:( Ето вече повече от година Борисов не отговаря на прост въпрос, зададен му от милиони българи, как населението с 200-600 лв на мес може да оцелее при европеиските цени, които има..


Гост

#72

2015-12-10 18:25

Необходима е актуализация във всяка сфера на битуване. Това е само началото.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2015-12-10 18:46


Rachido

#74

2015-12-10 18:48

Нашето бъдеще - децата ни са по-важни от рибното блюдо на Цецка .
Няма лошо да яде шарани - първо децата да нахрани!


Гост

#75

2015-12-10 18:59

Защото искам по добър живот за трите си деца!