За увеличаване на майчинството и семейните надбавки

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За увеличаване на майчинството и семейните надбавки

82

#26 Re: 82

2015-12-03 20:50

  • Защо не погледнете другите държави как се грижат за децатаси? НЕВИИЗНАСЯ @@@@@@@#1: -  

 


Гост

#27

2015-12-03 21:01

Дано този път има развитие!

Гост

#28

2015-12-03 21:09

За доброто на децата! Защото особенно през втората година,сумата е мижава,просто не можеш да изкараш и до 15 число на месеца.Това е подигравка!  Как може никой да не мисли за нашите деца,осигурена съм,работих доста години,преди да изляза по майчинство,къде ни са осигуровките? Или са при самотните майки-ромки,безработни и  без един ден трудов стаж? Имаше предложения за увеличаване от дпс с 40лв.,не се прие,на 420лв.също,много им се видя,просто съм бясна и възмутена!


Гост

#29 Re:

2015-12-03 21:22

#17: Ками -  

 Не може да е едно и също за всички. Хората учат и и се трудят здраво, за да имат и нормално майчинство. Да имаш дете е личен избор, трябва да можеш и да го издържаш.

гиги

#30

2015-12-03 21:23

 Надявам се с тази петиция да си отворят очите,хората от които зависи и да променят нещата,защото иначе нашите деца ще растат в друга Родина!


Гост

#31

2015-12-03 21:24

Добре е това да важи за истинските българчета, а не за малцинствените :-(

Гост

#32

2015-12-03 21:49

От сърце и с надежда за положителни резултати се подписах. Децата на България не заслужават това безобразие, на което са подложени! Чак се срамувам от подобни унищожаващи и неприемливи за нормален живот решения! Как може цените навсякъде и за всичко непрекъснато да се повишават, а да няма и минимална грижа за най-милото?!

Гост

#33

2015-12-03 21:56

Работя на държавна работа,години наред ми удържат данъци.Не получих детски добавки нито за първото ,нито за второто ми дете.Нека господата в парламента се откажат от увеличаването на заплатите си и да ги отстъпят за детски добавки.Моята работна заплата не е индексирана повече от две години.

Гост

#34

2015-12-03 22:06

Просто е страшно да четем какви са грижите за децата СЕГА в България. Съвсем отговорно твърдя, че преди 26 год по времето на социализма, грижите бяха много, много по-добри. Детски се получаваха от всички родители, независимо от заплатата. Децата от многодетни семейства -3,4 деца, или с по-нисък доход, ходеха на летни и зимни почивки почти без пари или направо без пари. В детмаг дрехите за нас, тогавашните деца, бяха много по-евтини, цените за транспорт, кино, и др, мероприятия бяха символични. Нямаше гладуващи деца, както е сега, или маскирано гладуване, където децата се нранят с каквото и да е без да се следи за качеството на храната. Децата на мое познато семейство закусват само попара с чай и захар. Рядко се слага сиренце, масълце, мед, както беше при нас. Да не говорим за шоколад, тортички и др. подобни. И двамата родители са образовани, но чистия им мес доход е 900-950 лв на месец за 4 човека. Доскоро плащаха и наем:(( България е единствената страна в момента, където отношението към децата от страна на правителствата последните 20++ е не любов, а Омраза:( Позор и Затвор за убийците на България и нейното бъдеще.


Гост

#35

2015-12-03 22:09

Защото искам всички деца в тази държава да имат равни права, както и родителите им да имат по-добри условия за отглеждането им!
Теди
Гост

#36

2015-12-04 01:35

Имам само един въпрос към господа депутатите в парламента - Защо господа управители не икономисвате финанси от увеличение на заплатите си които далеч не са малки , а сте решили да икономисвате от парите за отглеждане надете - и после защо нямало раждаемост в България ?

Swissy

#37

2015-12-04 01:50

Явно мангалите са по-важни от нас-малцинството българи, защото за тях има пари на 100%, а нашите деца не заслужават..... ама нека...нали се чудят още политиците защо бягат младите....и като останат един ден тук само циганите да изнасилват, крадат и убиват техните деца!!!!


Гост

#38

2015-12-04 05:27

Подигравка е да даваш детски 37лв и да се налага човек да бяга по хиляди институции,за да събере необходимите документи за това богатство. Да стимулираш майките да работят като намалиш майчинството втората година също е подигравка. Колежките ми в САЩ се върнаха на работа няколко месеца след раждането, но те работят за нормална заплата, с която могат да си позволят бавачка. Коя българска майка може да си позволи бавачка със смешните заплати тук. Трябва или да се вдигне стандарта на живот или майките да получат нормално майчинство през втората година, за да могат децата да получат най- доброто и по някакъв начин да се стимулира раждаемостта не само на ромите.

Гост

#39

2015-12-04 05:40

Подкрепям напълно изложеното в петицията! Искат прираста да е положителен, но нищо не се прави за това! Само гледаме Запада, а заплатите им не - не е удобно!

Гост

#40 Re:

2015-12-04 06:38

#7: -  

 Е разбира се ,че няма да има увеличение,нали могат да си вдигат само заплатите за сметка на децата


Гост

#41

2015-12-04 06:56

Раждаемостта ще спада все повече защото обричат децата на мизерия с 340лв майчинство неможе да се отглежда дете.Как може да се отпускат пари за увеличение на заплатите в различните сектори така в бюджета трябва да се включи и увеличение на майчинството да се изравни с минималната работна заплата за страната.

Гост

#42

2015-12-04 07:31

Справедлива за всички родители и деца в България!
Гост

#43

2015-12-04 08:25

 Подписах тази петиция, но не вярвам , че нещо ще се промени дори и надежда нямам което е жалко защото на господата управляващи не им трябват нашите деца а още по- малко тези  деца да живеят в България.

 


Гост

#44

2015-12-04 08:34

Съгласна съм с всичко написано и се надявам да постигнем нещо с тази петиция. 


Гост

#45

2015-12-04 08:59

Майките които отглеждат децата си инат нужда раци държава да им помогне. Надявам се че ще има промени

Гост

#46

2015-12-04 09:37

Законът да се обмисли така, че да не се поощрява отново циганите да раждат неограничен брой деца и да превръщат детските в средство за преживяване! Нека се подпомагат достойно младите, интелигентните хора в България

Гост

#47

2015-12-04 09:41

Подписах Петицията, защото трябва да се направи всичко възможно за децата и майчинството , защото това е бъдещето на България! Дано пък някой от тия , които правят глупост след глупост , да прочетат и най - после се засрамят и им дойде акъла! Те пък им липсва ъкъл, но може да се сетят поне това, че Господ ще им потърси сметка .

Гост

#48

2015-12-04 09:46

Защото е срам и подигравка с родителите и със самите деца да плащат такава смешна "сума" за надбавки,които не стигат дори за 1 пакет памперси,а да не говорим за поотрасналите деца,на които разходите им са в хиляди пъти повече от смешните 35 лв. После казват прираста е намалял,а не се замислят защо.......... Ромите са с повече привилегии от българите,защо??? Това България ли е или Цигания??????????????

Гост

#49

2015-12-04 11:37

Здравейте, аз също съм съгласна с написаното. Но считам, че трябва да се засегне и темата за близнаците, не само тази за детските надбавки. Както съм съгласна, че всяко дете трябва да получи детски, така смятам, че е редно и майките с близнаци и тризнаци да получават по две или три майчинства, а не само едно. Защото майките с породени деца взимат за всяко дете майчинство, не само за първото нали? Вместо да им се даде повече им се взима и това, което им се полага - СРАМОТА Е! Една майка с породени деца, би могла да се възползва от дрехи и вещи останали и от предните, но майките с близнаци трябва да купуват всичко х 2.


Гост

#50

2015-12-04 13:33

Детските надбавки не трябва да са обвързани с дохода на родителите.Това е дискриминация.Нима разходите за отглеждане на едно дете са различни, какво значение има социалния статус.Друг е въпросът , че са обидно недостатъчни за каквото и да било...Благодаря.