Награждаване на българските граничари от Средец

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Награждаване на българските граничари от Средец


Гост

#701

2015-10-16 13:07

България е европейска страна, със закони, които всеки трябва да спазва! Граничарите са изпълнили своя дълг по законите на тази държава, ако някой посмее да ги съди за това - той е против всички установени от цивилизацията норми!

Гост

#702

2015-10-16 13:07

choveka si vurshi rabotata, zaslujava otpuska i nagrada!

Гост

#703

2015-10-16 13:07

Трябва да се уважават хората, изпълняващи своя дълг!
Светла

#704

2015-10-16 13:08

Малко българи в днешно време могат да ме накарат да се чувствам горда с тях! Тези полицаи са  сред тях, благодаря им и ще ги подкрепя всячески  както наложат обстоятелствата, защото знам че само с тази петиция няма да е достатъчно. 


Гост

#705

2015-10-16 13:08

Подписах, защото така се пазят държавни граници от агресивни нелегални банди. Не регламентираното влизане в чужда страна е нарушение, което се наказва със затвор. А когато са и агресивни, трябва да се третират като нападатели!

Гост

#706

2015-10-16 13:08

границата за това е граница,за да се защитава,не може всеки да влиза и излиза както си поиска,има закони.освен това те са оказали съпротива на граничарите

Гост

#707

2015-10-16 13:09

Bil sam v Granichni voiski .
Tochka 1 ot instrukcijata za ohrana na granicata kazva : Granicite na Republika Bulgarija sa svestenni i neprikosnovenni .
Ako granicharja gi beshe propusnal bezprepjadstvenno , Stjah da podpisha peticija za voenen sud i zatvor.
...izvinete za latinicata !
Българче

#708

2015-10-16 13:10

Аз знам, че с храброст сте род имотен,
че вий не знайте ни бяг срамотен,
ни страх, ни подлост във бой опасни
(куражът грей ви на чела ясни),
че ако вий се с куршум раните,
то не отзади, а все в гърдите;
аз знам що има да изтърпите,

Аз съм българче. Обичам наште планини зелени, българин да се наричам – първа радост е за мене.

Българио, драга, мила, земля пълна с добрини, земля, що си ме кърмила, моят поклон приемни!

Орка

#709 За България

2015-10-16 13:10

Нека не се лъжем. По-голямата част от тези хора, които наричаме бежанци, всъщност нямат намерение да се връщат обратно. Те са бежанци в съседните държави, във всички останали случаи са незаконно преминали границите нарушители. Те търсят място, където да се устроят дългосрочно, да ползват благата на социалните системи, без да допринасят за просперитета на съответна страна. Те имат друг бит и друга култура. Живеят в затворени общности и не желаят да се интегрират, но смятат, че сме им длъжни. След време ще поискат джамии, новини на арабски, налагане на правила на Шерията и т.н.. Това ли иска Европа и България? Това е за сирийците, а за афганистанците избщо не можем да говорим. Те първо не са бежанци, а незаконно  проникнали в страната, без документи, организирана група, проявяващи агресия, неподчиняване на нареждане на властите и най - вероятно въоръжени поне с хладно оръжие. И какви са професионалните задължения на гранична полиция в случая- да ги посрещне с хляб и сол или да им поиска по 1000 евро, за да се направят, че не са ги срещнали, това ли им пише в длъжностните характеристики. Ай стига бе..... Момчетата заслужават награда, ако няма такива като тях България нямаше да я има.


Гост

#710

2015-10-16 13:10

Да живее България


Гост

#711

2015-10-16 13:11

Граничните полицаи са действували в пълно съответствие със служебните си задъжения ,като са извършили подвиг в името на България.Дано и политиците ни вземат пример от тях!

Гост

#712

2015-10-16 13:11

Държавната граница на Република БЪЛГАРИЯ се преминава само легално. Всеки опит за нелегално преминаване трябва да се предотвратява - не само от Гранични войски, МВР, Българската Армия, но и от служителите в общините на крайграничните селища, както и от всички Български граждани
Декарт

#713

2015-10-16 13:11

Петицията е израз на здрав разум.


Гост

#714

2015-10-16 13:11

Защото съм целувал ЗНАМЕТО НА БЪЛГАРИЯ и съм дал клетва да защитавам целостта на майка БЪЛГАРИЯ!

Гост

#715

2015-10-16 13:12

Smiatam, che e ne e normalno hora ot vsiakakvi durjavi da vlizat bezprizorno i bez dokumenti v Bulgaria.

Гост

#716

2015-10-16 13:12

Подписвам като бивш граничар служил 2 години на застава. Българската граница е неприкосновена и трябва да се опазва с всички позволени в закона средства. В случая, точно това е направил колегата. Браво на него. Настоявам да бъде награден!

Гост

#717

2015-10-16 13:12

Гордея се с този полицай защитил границата ни и изпълнил дълга си .Той трябва за бъде награден

Гост

#718

2015-10-16 13:13

Днес Виктор Орбан каза, че ислямът се е самопоканил в Европа. За съжаление не допълва, че голяма част от европейските (и не само) политици също ги поканиха, без да питат нас, народите на Европа. България и Балканите са спирали ислямското нашествие в продължение на векове с цената на огромни жертви. Европа е оцеляла и е просперирала благодарение на нас и нашата нищета - в миналото и сега. Не искам моята родина отново да стане жертва на исляма и на безумната европейска политика! Ислямът е "култура", която може да унищожи всичко, което нашите предци са съградили. Ако й дадем път сега, може да унищожи и нас, всички европейци. Българските граничари са първите, които се противопоставиха на това безумие - те защитиха и България, и Европа, и цивилизацията! Заслужават почит и благодарност!

Гост

#719

2015-10-16 13:13

Напълно съм съгласен с Божидар Димитров, че държава без граници не е държава.Браво на момчета, те какво да правят, с баници и млади моми ли да ги посрещат тия юнаци, що ли.. Но си представям колко още са се промъкнали незабелязано в страната.

Гост

#720

2015-10-16 13:13

Защото съм бил граничар и знам за какво става на въпрос!

Гост

#721

2015-10-16 13:14

Има граница - има суверинитет!

Гост

#722

2015-10-16 13:14

Защото границата на държавата ни ,трябва да е неприкосновена и всеки , който иска да влезе в държавата България ,трябва да го направи по единствения позволен начин - граничните пропусквателни пунктове .Другия начин е престъпление .

Гост

#723

2015-10-16 13:14

Браво братя бугари поздрав от Македония


Гост

#724

2015-10-16 13:15

Това е начинът по който се защитава държавна граница! Не с пистолети, с автомати трябва да са въоръжени граничните полицаи и да стрелят на месо по всеки арогантен престъпник, осмелил се да нахлуе без позволение в чужда страна. И това трябва да се прави не само у нас, но и в цяла Европа, ако искаме да има Европа след 10 години!

Гост

#725

2015-10-16 13:15

За българите, както и за всяка сериозна държава, границите на страната винаги са били, освен всичко друго, и символ на държавност. Има държавни граници – има държава, няма държавни граници – няма държава. Границата е свещена и нерегламе...Напълно съгласен.