Награждаване на българските граничари от Средец

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Награждаване на българските граничари от Средец


Гост

#2501

2015-10-19 13:57

Подписах тази петиция, защото съм убеден, че тримата граничари са извършили геройство, я не престъпление! Геройство, защото на място тъмно и страшно са проявили смелост да задържат група колкото една цяла рота многократно превъзхождаща ги! Нека да бъдат пример на всички нас - независимо на каква работа и на какъв пост сме в нашата родина България, че трябва да си вършим работата по съвест, а не да заобикаляме неудобните проблеми или пък просто да не си вършим работата, защото и така може!

Гост

#2502

2015-10-19 14:06

Защото смятам за напълно заслужено награждаването на тези български мъже!
Тезата, че те просто си вършели работата е несъстоятелна и проява на неуважение към техния кураж. Респект! Да режеш салам в бакалията и да пазиш нашата граница са две напълно различни неща, защото да си порежеш пръста при изпълнение на бакалска работа не застрашава живота дори на един човек, докато формалното отношение към пазенето на границата зависи живота на всички ни! Жалко за тези, които не виждат разликата.

Гост

#2503

2015-10-19 14:23

Поклон пред този патриот и другите му двама колеги, които са били с него в изпълнение на служебния им дълг. Браво на всички гранични полицаи, които безропотно и безотказно за жълти пари бранят род и родина.

Гост

#2504

2015-10-19 14:35

За доброто изпълнение на служебния си дълг в защита на България от нашествието на талибаните

Гост

#2505

2015-10-19 14:39

С мир и любов към всеки човек дошъл да търси подслон и закрила.
С респект към всеки дошъл със задни мисли в страната ни.
Хвала на тези граничари!

Гост

#2506

2015-10-19 15:01

Защото е велик БЪЛГАРИН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Браво!!!!!!!!

 


Гост

#2507

2015-10-19 15:22

Българската граница е свещена и всеки, който я наруши, заслужава да получи най-строга санкция от закона. В случая на законно основание българските граничари са действали силово, вкл. и с произведения изстрел, убил нарушителя.

Гост

#2508

2015-10-19 15:38

Чувствам се Българин


Гост

#2509

2015-10-19 16:59


Смелостта да спреш група въоръжени лица, преминаващи незаконно границата ни е героизъм, който се среща изключително рядко в наши дни!

Гост

#2510

2015-10-19 17:18

С риск за живота, тези хора дават явна представа, че все още имаме държава!
Да си пожелаем, все повече предани личности, все повече герой!
Та нека и света да знае, че българина не е леш, не е добитък, няма да склони глава и да повярва, в някоя задкулисна истина.

Гост

#2511

2015-10-19 17:28

Дадох своя глас в подкрепа на петицията, защото:
1. Съм български гражданин, който е избрал да остане в своята родина, да се труди и да отглежда и възпитава децата като нейни добри граждани.
2. Искам да живея в мирно общество без страх от издевателства на чужди граждани, без насаждане на чужди за мен ценности и религия.
3. България е държава с източно-православна християнска официална религия. Родителите ми са кръстени в нея, аз, съпругът ми и децата ми. Уважавам и спазвам християнските ценности и обичаи.
4. И не на последно място - баща ми преди много години е защитавал нашата граница. Възпитана съм в дух на патриотизъм и нетърпимост към нарушителите на суверенната ни граница и закони. Смятам се за достоен български гражданин, който заслужава да бъдат зачитани правата ми на такъв.
5. Всеки, дръзнал да нахлуе незаконно на територията на нашата родина, се явява мой личен враг и заплаха за добруването на семейството ми. Който иска да бъде приет с мир - да почука на вратата ни и да поиска разрешение да влезе. И, ако му бъде позволено, е добре дошъл, ако ли не - е престъпник и крадец!

Гост

#2512

2015-10-19 17:40

Подвиг е да защитиш държавната граница на Родината си и тези смели граничари са се справили - кой от критикуващите ги би се изправил сам срещу 20 души?
kaka

#2513

2015-10-19 18:03

Защо подписах тази петиция?...Защото Обичам моята Родина и искам нейната земя да бъде за Българите! България има закони и те трябва да се спазват от всички! За нарушителите на тези закони, наказание!Особенно, когато става въпрос за неприкосновените граници на България! Благодаря на Българските граничари за смелостта и любовта им към родната земя!


Гост

#2514

2015-10-19 18:24

Защото всички нормални граждани в Европа са дискриминирани от собствените си правителства за сметка на такива хора които почти никога не се социализират и се капсулират в гета и отделни обшности.

Гост

#2515

2015-10-19 18:27

Едно младо момче, Вълкан, е изпълнило дълга си. Не знам какви са били мотивите му, но заслужава подкрепата ни.

Гост

#2516

2015-10-19 18:52

Изпълнен дълг и пример за останалите охраняващи границата.

Гост

#2517

2015-10-19 18:52

Това е граничар. Той пази нашата граница. Докато има такива мъже ще има и Българска държава!

Гост

#2518

2015-10-19 19:15

ПОДПИСАХ, ЗАЩОТО СЕ УЖАСЯВАМ ОТ БЕЖАНЦИТЕ, ВЛИЗАЩИ НЕЛЕГАЛНО В ДЪРЖАВАТА НИ, ПРИ УСЛОВИЕ ЧЕ АКО НАИСТИНА БЯГАТ ОТ ВОЙНАТА, ИМА ДРУГ ЛЕГАЛЕН НАЧИН ДА ПОЛУЧАТ УБЕЖИЩЕ. ПОДПИСАХ, ЗАЩОТО СЕ ВЪЗМУЩАВАМ ОТ ПАРИТЕ, КОИТО СЕ ХАРЧАТ ЗА ТЯХ, ЗА ХРАНА, ЗА ЖИЛИЩА, ЗА ДРУГИ УДОБСТВА, А В СЪЩОТО ВРЕМЕ ДА ДА ВИЖДАМ СТОТИЦИ БЪЛГАРИ БЕЗДОМНИ, РОВЕЩИ В КОФИТЕ ЗА БОКЛУК , ЗА ДА ОТКРИЯТ НЯКОЙ ВМИРИСАН БОКЛУК И ДА ХАПНАТ ...ПОДПИСАХ, ЗАЩОТО ПОЛУЧАВАТ БЕЗПЛАТНА МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ , ОТ КОЯТО ХИЛЯДИ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ СА ЛИШЕНИ . ПОДПИСАХ, ЗАЩОТО СЕ СРАМУВАМ ОТ БЕДНОСТТА НА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД, ОТ НЕДОСТОЙНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ НА БЪЛГАРСКИЯ ПЕНСИОНЕР, ОТ ЖИВОТА НА РЪБА НА ОЦЕЛЯВАНЕТО НА ПОВЕЧЕ ОТ ПОЛОВИНАТА ОТ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД ... ПОДПИСАХ, ЗАЩОТО МЕЧТАЯ ВНУЦИТЕ МИ ЕДИН ДЕН ДА ИМАТ ПО-ДОБЪР И СПОКОЕН ЖИВОТ ОТ МОЯ - ТОВА ЩЕ Е ВЪЗМОЖНО САМО С КРУМОВИТЕ ЗАКОНИ, САМО ДА ИМА КОЙ ДА ГИ ПРИЛОЖИ !
БРАВО НА БЪЛГАРСКИЯ ГРАНИЧАР, ЗАЩИТИЛ ГРАНИЦАТА НИ ! ПОКЛОН И АПЛОДИСМЕНТИ !!! УЧУДЕНА СЪМ ОТ ХОРАТА, КОИТО ГО ОСЪЖДАТ. МИСЛЯ СИ КАКВА ЛИ ЩЕШЕ ДА Е РЕАКЦИЯТА ИМ , АКО В ТАЯ СИТУАЦИЯ БЕ ЗАГИНАЛ ГРАНИЧАР ...
ПОЛИТИЦИТЕ НИ, УЛИСАНИ В ИГРИТЕ СИ, ЗАБРАВИХА, ЧЕ ПЪРВАТА ИМ И СВЕЩЕНА ЗАДАЧА Е СИГУРНОСТТА И БЛАГОДЕНСТВИЕТО НА НАРОДА . СПОРЕД МЕН ОТГОВОРНОСТ ТРЯБВА ДА ПОНЕСЕ ГЛАВНИЯ ВОЕННОТО КОМАНДВАНЕ И ЩАБА МУ ЗАРАДИ ПРОСПАНОТО ВРЕМЕ, ЗАРАДИ ЛИПСАТА НА ОРГАНИЗАЦИЯ ЗА ЗАЩИТА НА ГРАНИЦИТЕ НИ ! ЗАЩОТО БЕЖАНСКАТА ВЪЛНА НЕ Е ОТ СКОРО. НЕКА НЕ СИ ИЗМИВАТ РЪЦЕТЕ С НАКАЗАНИЕ ЗА ДОБРЕ СВЪРШЕНАТА РАБОТА НА ВОЙНИКА . НЕКА СЕ ПОЯВЯТ , ДА СИ ПРИЗНАЯТ ГРЕШКИТЕ И АКО ИМА ВИНОВНИ, ДА СЕ ОГЛЕДАТ ПОМЕЖДУ СИ !
ОЩЕ ВЕДНЪЖ : БРАВО, БЪЛГАРСКИ ГРАНИЧАРИ ! ТАКА СЕ ЗАЩИТАВА ОТЕЧЕСТВОТО !

Гост

#2519

2015-10-19 19:21

Защото трябва да запазиме нашата земя от нашественици-друговерци, които с безконтролно раждане ще изтрият християните от нашите земи.
Kir

#2520

2015-10-19 19:34

Трагичен инцидент, но граничарите са си свършили работата.

TanGra81

#2521

2015-10-19 19:43

Аз съм син на български граничар пазел границата ни с Турция през 1972


Гост

#2522

2015-10-19 19:53

Смятам, че е достойно да се защитава границата ни. Нарушителите са знаели за рисковото си поведение.
Трябва да се подкрепят действията на граничарите, защитаващи ни от терористи.

Гост

#2523

2015-10-19 20:04

Подписвам петицията, за да защитя правото и задължението на всеки гражданин да си върши съвестно и отговорно работата. В случая е налице летален край на човешки живот, но същевременно е налице и напълно дисциплинирано поведение на служител по време на работа. За съжаление това е служител, в прерогативите на който е да притежава оръжие и да стреля по хора, които не се подчиняват на заповедите, които са в служебните му задължения. Поради тази причина има убит човек.
Но дали голяма част от хората, които се занимават с бизнес например не нанасят по-големи щети и не убиват постепенно и методично не един и двама, а огромни маси от хора с производство вредни храни, некачествени лекарства, емисии на вредни вещества, презастрояване на населени места и т.н..
Е, пише ми се още, ама .......... стига да има кой да чете и да се замисли.......... :(

Илиян Йончев

Гост

#2524

2015-10-19 20:16

http://www.flagman.bg/article/87934

Това ли са бежанците към Европа?! Вижте снимките им преди да станат "мъченици" (СНИМКИ)


Гост

#2525

2015-10-19 20:35

Адът има едно име. Ноември.

https://www.youtube.com/watch?v=xQ74Spp-mV4