Награждаване на българските граничари от Средец

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Награждаване на българските граничари от Средец

ПЕТРОВА

#176 Re:

2015-10-16 10:11

#153: Живка -  

 БРАВО


Гост

#177

2015-10-16 10:11

Браво на момчетата!
Граничарите са свършили своята работа. Те затова са там. Трябва да сме горди с тях, а не да ги обвиняваме "как са могли да убият невинен човек".
Ако тези афганистанци са искали да влязат в България, са можели да минат през нормална паспортна проверка на официален ГКПП.
Крайно време е нашата държава да престане да се държи като щраус забол глава в пясъка.
Има Държавни гранци и те са създадени, за да се охраняват строго.


Гост

#178

2015-10-16 10:12

Защото ,макар убийството на бежанец да е неприятно и трагично,е важно да се покаже,че нашата граница се защитава и в момент, когато защитата,полицията и армията не са на нивото ,на което ни се иска, един такъв акт показва,че границата се защитава и законите трябва да се спазват от всички

Гост

#179

2015-10-16 10:12

ЗА АВТОРИТЕТА НА ГРАНИЧАРЯ БЪЛГАРСКИ.

Гост

#180

2015-10-16 10:12

Аз съм майка на граничен полицай, който на всеки 20 дена, заминава в командировка на границата за 14 дни. Помъчете се да ме разберете, какво изпитвам през тези дни, когато той се среща с мигранти, които, преминавайки в България през зелена граница, фактически са ПРЕСТЪПНИЦИ, нарушаващи границата на нашата държава.

Гост

#181

2015-10-16 10:13

Слава на Великият Българин!!! Макар и на нисък пост държавна служба, ТОЙ ИЗПЪЛНИ ДЪЛГА СИ БЕЗУПРЕЧНО!!! Този пример е благовонно ухание... сред смрадтта от въхваляването на помията... Бъди жив и здрав, моето момче! Обичам те!

 

 


Гост

#182

2015-10-16 10:13

Подкрепям наградата! Справедливо ще е!

Гост

#183

2015-10-16 10:14

Заставам до човека , който си е свършил работата !

Охрана на националната граница !!!!!

Гост

#184

2015-10-16 10:14

1.Това е свещена българска граница която се пресича на установени от закона места
2.Двуличниците от Европа да не забравят че това е и външна граница на ЕС.
3.Така се защитава достойнството на един народ.
Гражданин

#185

2015-10-16 10:14

Съжалявам ама действате емоционално, първо се стреля във въздуха, после по човек.Ами ако беше пострадала жена или дете?Действията на полицая не са законни, най-малкото защото по закон трябва да им стоп патрони!

Анжела Димитрова
Гост

#186

2015-10-16 10:15

Подкрепям петицията инициирана от Божидар  Димитров! Защото границата е символ на суверенитета на всяка една държава и като такава, тя трябва да се брани от граничната полиция според закона! Щом като има нарушители, те трябва да бъдат арестувани. При съпротива и неподчинение, е възможно да се стигне и до смърт. Като в конкретния случай.

Граничарите ни са изпълнили достойно служебния си дълг и трябва да бъде наградени! За пример на останалите... Стрелялия за непоколебимостта, а другите - затова, че са проявили професионализъм и заедно са овладели критичната ситуация, в която са били поставени. От чужди, враждебни на интересите на България елементи.

А последните са точно такива - на 30 км. навътре в територията ни, по тъмно, внушителна група, само мъже, в добра физическа форма, без документи за самоличност! За какво говорим?

Според мен, ЗАДЪРЖАНИТЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ ЕКСТРАДИРАНИ, а не  да им се създава комфорт на наш гръб или да им се осигурява коридор за Европа!

Нашествието у нас трябва да го спрем ние сами, защото Европа изпусна "лентата"... И който си въобразява, че НАТО или които и да било съюзници ще ни защитят - това няма да се случи нито на хартия, нито на практика. Нашата защита си е наша задача, наше задължение. Което момчетата са изпълнили на 100%!

Затова смятам, че те са извършили геройска постъпка и трябва да бъдат отличени!

Стоя зад думите си, защото имам позиция, защото съм българка, защото съм майка и баба, защото суверенитета на България, мира в региона и бъдещето на децата ни трябва да бъдат поставени над всичко!


Гост

#187

2015-10-16 10:15

Аз съм Българин!

Гост

#188

2015-10-16 10:15

Всеки който брани ДЪРЖАВАТА и границата ни заслужава поне морална награда.


Гост

#189

2015-10-16 10:16

Защото не сме просто територия, а държава. Ако някой търси помощ, да спазва законите. Няма нясто за нашественици.

Гост

#190

2015-10-16 10:17

Държавната граница на моята Родина трябва да бъде пазена, граничарите са си изпълнявали дълга към нея.

Гост

#191

2015-10-16 10:17

Защото съм Българин и Православен Християнин. ..

Гост

#192

2015-10-16 10:17

Защото съм българка и историк и съм съгласна, че границите ни трябва да се пазят.България не е разграден двор, или крайпътна гара и всеки да си влиза и излиза ,или да си минава когато си иска.Едно време ( преди 20/25 год)ние също чакахме по границите,ама на всеки искаха паспорт.

Гост

#193

2015-10-16 10:18

Защото трябва да уважаваме хората, които защитават интересите на страната ни. Не искам на България да се гледа като на разграден двор. Нека полицаите не се страхуват да изпълняват задълженията си.

Гост

#194

2015-10-16 10:18

Защото, защитават държавните граници и те са неприкосновени,и защото са изпълнявали своите задължения и дълг.Те са за пример!

Гост

#195

2015-10-16 10:18

Граничарите са постъпили като герои.
Баце

#196

2015-10-16 10:18

Заклевам се в името на Република България да служа честно на народа си, да спазвам Конституцията, законите на страната и военните устави, да изпълнявам безпрекословно заповедите на своите командири и началници, храбро да защитавам целостта и независимостта на моята Родина и ако се наложи, да дам живота си за нея, за воинската чест и за славата на бойното знаме. Заклех се!


Гост

#197

2015-10-16 10:19

Браво на тези БЪЛГАРИ, границата трябва да се пази! като са толкова читави тези мигранти защо не минавап през официалните ни КПП и как така почти всички са без паспорти! Без паспорти не трябва никой да се пуска да влиза в България!

Гост

#198

2015-10-16 10:20

Защото съм българка и не желая чужда агресия

Гост

#199

2015-10-16 10:20

Защото граничния служител е изпълнил задълженията си. Защото по данни на Гл. секретар на МВР, 54 добре сложени, със спортно телосложение 25-30 год. мъже са се държали агресивно срещу нашите трима граничари и не са се подчинили на заповедите им да спрат. Това не са били бежанци, майки с деца и пр. а арогантни мигранти, за които не искам да плащам храна, подслон, помощи, здравни грижи, при положение, че по малките населени места възрастни хора, работили цял живот се налага да мизерстват.
Ангел Ангелов

#200

2015-10-16 10:20

Радвам се, че все още има съвестни служители в тази кочина БГ. Поклон пред героизма им !