За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ

Петър Георгиев

#276 Re:

2015-08-27 14:21

#251: Никола -  

 Еххххххх прост народ промити мозъци скриите се някаде и си сменете българското гражданство с друго 

CENSOR

#277 За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ

2015-08-28 16:43

Манипулнтите от Д.С. нямат умора: направете сми сравнение колко души са подписали петициите и от колко различни IP адреси. „Луд умора нема“- т.е. агентите седят на компютъра и пишат ли-пишат имената на измислени персони.

Божидар Димитров да продължи да бъде директор на НИМ

1 820 души са подписали тази петиция. Подписалите петицията са от 1 067 различни IP адреса.

За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ

2 456 души са подписали тази петиция. Подписалите петицията са от 2 214 различни IP адреса.

CENSOR

#278 Re: За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ

2015-08-29 07:15

#277: CENSOR - За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ 

 

 1 820 души са подписали тази петиция. Подписалите петицията са от 1 067 различни IP адреса.   29.082015.

Само за няколко час „новите подписали“  са 20 човека, а IP адресите са се увеличили само с 2.

Това значи, че някой манипулира подписката с цел да измие нааканото лице на Божидер Димитров.

Ще следя подписката, за да отварям очите на случайно или принудително„подписалите се“.

 

В същото това време , За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ, няма никакви изменения!

Комунистическата Държавна Сигурност продължава да манипулира българското общество. Затова Божидар Димитров трябва да напусне поста директор на НИМ.

Много се съмнявам обаче, че новият директор отново няма да бъде някой друг, по-дълбоко или по-плитко законспириран агенр на Д.С. и слуга на олигарсите!

Димитър Петров
Гост

#279

2015-08-30 00:06

Здравейте. Искам да изкажа възмущението си от проф. Божидар Димитров. Той ме обиди лично и абсолютно неоснователно в ефир в своето предаване "Историята с...", на 16.04.2015г., като ме нараче "Изтърсак" и "внук на недоубити фашисти" по повод зададен от мен въпрос свързан с активните борци против фашизма и капитализма. Аз съм студент втори курс в ПУ "Паисий Хилендарски" и смятам, че е меко казано нередно този човек да се държи така в ефир.
Димитър Петров dimitar_petrofff@abv.bg


Гост

#280

2015-08-30 00:49

Когато Димитров каза за въстановяването на Базиликата, всички соросоиди гракнаха "да го махнем този''. Но соросоидите мълчат по този въпрос http://www.burgasnovinite.bg/Banyata-na-Suleiman-Veliki.html


Гост

#281 Re:

2015-08-30 00:56

#279: -  

 Много правилно ти го е казал. Ако учеше в СУ щеше да си наясно то лекциите, че в България Фашизъм(италианския авторитаризъм на Мусолини .. авторитаризъм защото той управлява заедно с крал Виктор Емануил и не е забранил Църквата, а напротив-1929 въстановява Ватикана), Нацизъм(десен тоталитаризъм на Хитлер) или Комунизъм(ляв тоталитаризъм на Сталин, Ленин и Троцки) няма.

А това, че си втори курс, значи, че още си на Средновековието.


Гост

#282 Re: Re:

2015-08-30 14:59

#281: - Re:  

 Първо от вашия коментар не става ясно какво искате да кажете. Второ не уча история, а социология. И трето поведението на този човек е абсурдно и е меко казано неподходящо за професор, общественик и представител на академичната общност.


Гост

#283

2015-09-05 10:33

This man (Dimitrov) is a disgrace. He has to go!

Hunchu
Гост

#284

2015-09-05 22:55

Никое добро не остава ненаказано...

Въпреки, че обикновено се радвам на богатия спектър от мнения по всеки въпрос, в случая просто не мога да разбера какво е направил Божидар Димитров на някои хора. Мисля, че тези истории със свещената вода, каквато и да е истината за тях, са незначителни на фона на обществената дейност на Божидар Димитров и на факта, че той е човек, който се бори да направи нещо, в което вярва и което ще е ценно за хиляди хора и че в крайна сметка ще е сред малцината, които ще оставят нещо след себе си (и то съвсем не само възстановяването на базиликата в Плиска, а и други крепости, църкви и паметници в и около България). 
Относно словесните престрелки между него и противниците му, вероятно определенията по техен адрес нямат място в обществена дискусия, но тъй като не мога да си изкривя душата и да не съм напълно съгласен с тях, се питам дали в името на добрия тон истината винаги трябва да бъде смекчавана и неизказана. Вероятно все пак да, но откъде накъде някой ще иска да го маха от Историческия музей заради това?
Не знам всички, които пишат, че бил некомпетентен на какво основание го правят и на фона на каква собствена квалификация в историческата наука. На мен винаги ми е правел впечатление на изключително ерудиран в областта си човек и още повече такъв, който винаги се позовава на факти от исторически извори и/или други автори и отбелязва, когато прави предположение за нещо. А тук всеки пише и всичко знае... откъде го знае?? 
Относно ДС - не искам да обиждам чувствата на никого, но просто няма нищо общо между ДС и настоящето на Плиска, Историческия музей или каквото и да е, свързано с настоящата тема. Още повече, че Димитров е сътрудничил на ДС като представител във Ватикана, тоест шпионирал е чужда държава, а не е писал доноси за съседа...
Абе нямам думи! Вече го казах - никое добро не остава ненаказано...
А за Българската църква ще се радвам някой ден да видя и чуя, че някой неин представител вместо за това дали някаква вода била светена или не, публично да се е загрижил за все по-задълбочаващата се според мен липса на ценности и добро у хората...

Митко Станков- не е псевдоним!

#285 Re:

2015-09-07 15:26

#284: Hunchu -  

 Излишно е да ти се обяснява, защото предварително си заел поза, да защитаваш Б.Д. , а си неграмотен. „Обществената дейност“ на този човек се изразява в непрекъснати излагации. Научната му работа е националистически и перверзно -ангажирана компилация на трудовете на достойни учени. Цялото (неестетическо и арогантно) същество на Б.Д. е устремено към печалбарство и угодничество към агент Буда. Струва ти се „ерудиран“, защото ти не си такъв. Излишно е да ти се обяснява повече, защото така и така няма да проумееш това, което ти изяснявам. Жалко, че си губя времето с неграмотници като тебе, но какво да се прави-такова ми е призванието.


Гост

#286

2015-09-07 20:12

ТОЗИ НЕ МУ Е МЯСТОТО ТУК

Гост

#287

2015-09-10 05:32

Дано да успее!!

Гост

#288 Паметници

2015-10-02 11:13

Божидар Димитров участва в откриване на паметник на Вселенския патриарх - отстъпник и икуменист -  приживе в Турция.


Гост

#289

2015-10-18 16:17

Защото ми е колега

Гост

#290 Re: Георги Иванов

2015-12-25 18:45

#1: -  

  Вие помиярчета , недни пишете пълни простотии ! Долни ,продажни душици ! Според вашите разсъждения американците трябва да вкарат в затвора всички , които са работели за ЦРУ и  ФБР ! Както и Изралците да си вкарат в затвора служителите  , които работят в МОСАД ! По същия начин и турците и Руснаците ! Единствената държава в света , която си обяви служителите , агентите  официално по медиите това е България ! Всички вие сте за затвора ! Вие продавате интересите и сигурността на България дебилчета неграмотни ! Божидар Димитров в прав текст каза по телевизията какво е вършил за държавна сигурност ! Ограмотете се малко , за да ви стане ясно ,че най-големите репресии спрямо собственото си население чрез тайните си слежби го прави " най-демократичната " страна в света САЩ .  За това има достатъчно данни в интернет .  Който е пуснал тази подписка да вземе и , да  я използва за тоалетна хартия ! Пълна простотия , от Дървена кратуна ! Този трябва да стане овчар и да рине тор . Дълбокомислените си изяви да ги прави при добитъка , не по интернет . Четете хубаво дребни душици , кой защити от разни пишман историци и професерчета платени от турция за Баташкото клане ? Или сте слабоумни и късопаметни ? Срам , срам скрийте се  и не се показвайте повече докато не научите Българската история ! Кой ви е дал право да съдите  човек , който защитава България , точно от такива типове като вас ! 


Гост

#291

2015-12-25 19:03

Пълна глупост , абсолютно несериозен начин да се занимават хората !
Сульо-Пульо

#292 Re: Re: Георги Иванов

2016-04-12 13:48

#290: - Re: Георги Иванов  

 ДА ТИ ЕБА МАЙКАТА!


Гост

#293

2016-05-18 07:10

Доц. Божидар Димитров отдавна е навлязъл в пенсионна възраст. Той е избран за доцент от ВАК през 1985 г. и е застинал с това научно звание.
Дори и да си професор след навършване на 65 години всяка година те избират отново за ограничен срок и после евентуално те преизбират до 68-гозишна възраст. Ако те оставят и след навършване на 68 години, това означава, че си политическо магаре и носиш партиен самар.

Гост

#294

2016-10-30 17:07

"К`во да пише? Че то всичко е ясно." - казал будапещенски студент, хвълял позиви (празен лист) от покрива на една сграда, когато го арестували през ноември 1956 г. И да не е верно, добре е казано. Относно възмутителния наглец, самонастанил се в нашата Хистория ли? Нищо. Богдан.