За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ


Гост

#201

2015-08-14 14:25

Дайте път на младите и знаещи хора в РБ.

Гост

#202

2015-08-14 15:08

Време му е за пенсия. Освен посочените в петицията аргументи има и още редица други. Един от тях е че възпрепятства модернизирането на сфера, в която темповете на модернизация са изключителни. Този 70-годишен човек не може да даде нищо повече на българската култура - напротив - дърпа я назад в блатото на посредствеността.


Гост

#203

2015-08-14 15:12

Защото Божидар Димитров винаги е бил некомпетентен и неадектватен и е крайно време да си вземе торбата с измишлъотините и да си върви по дяволите.


Гост

#204

2015-08-14 15:18

Защото съм съгласен с казаното в нея. Омръзна ми да ме управляват мачовци-простаци, правени по калъп. На всичкото отгоре те са и все приятели помежду си. Приятелският им кръг на премиера, министъра на културата, директора на НИМ, бившия национален треньор по футбол и още знайни и незнайни простаци е по-опасен дори и от т.нар. модел "КОЙ", на който всъщност те са модератори.

Гост

#205

2015-08-14 16:11

Просто казано = Защото „професор“ Димитров, тъй като е просто ченге, от ДС което получи титлата си именно от тази система не би трябвало да е в позиция която ни излага пред цял свят. Надявам се за реакция и още петиции докато не се освободим от тези гнили ябълки...


Гост

#206

2015-08-14 16:18

Защото мисля като г-н Павлов.
гост

#207 Re:

2015-08-14 16:35

#49: -  Браво! Б.Димитров е само едно зрънце от загнилото българско политическо общество. Всеки, които влиза в политиката търси само келипира. Е, това са всички български политици. Съгласна съм, че само революцията ще свърши работата. Вярвам в това твърдение, защото все повече млади хора вярват в това! Тези млади хора очакват водач - не лидер. Лидери колкото щеш - пребройте колко партии има в България! Хората очакват своя водач, които да ги поведе за да пометат всички партиини гниди, които прескачат от партия в партия! 

 

аз

#208

2015-08-14 16:52

http://19min.bg/news/8/61068.html Ето за вас тъпи соросоиди ставайте турски фесове. http://www.blitz.bg/news/article/287504 Организаторите на тази петиция бяха и организатори срещу паметника на Самуил.


Гост

#209

2015-08-14 17:11

Време е ретроградни и не Европеѝски типове като Димитров да се махнат от полезрението на Българите.
аз

#210 Re:

2015-08-14 17:14

#209: -  

 Време е да те смачкам, СОРОСОИИДЕ


Гост

#211

2015-08-14 17:26

Божо е шарлатанин и чалга историк.
<>

#212

2015-08-14 19:13

Отдавна е време някой назначен от фондация "Америка за България" да застане на начело на Националния Музей по подобие на "челниците" на Дондуков 1 и Дондуков 2. Все пак колкото по-бързо се трансформираме в първичен бульон, които няма националност и идентичност , толкова по-бързо ще ни пусне захапката на Големия Тъп Брат , които изкорми духа и достойнствата на народа ни. Всеки ден вече виждаме плодовете на американските ценности в действията на оскотялите поколения след 90-та година. Моля посоланика на САЩ веднага да назначи за шеф на музея които там трябва и да се свършва с тая държава, дето президента и премиера на крака ходят до козята улица да докладват до къде е стигнал погрома срещу държавността.


Гост

#213

2015-08-14 19:23

Защото Божо вече е съвсем непоносим.
Lolita Nikolova, PhD, MH, MA, AAS, EdD candidate

#214

2015-08-15 03:13

Bozhidar Dimitrov is one of the biggest shames of Bulgaria, but his current position of a leader shows that nothing really has changed in my country since 1989. He is not alone - the people who are behind him not only do not love my counry, they hate Bulgaria since if they love my country, they will promote real values which will keep it on the top of the world culture. Instead, my country is now not only one of the poorest in the world, but also without real humanistic values! 

Thank you to all who think about my country Bulgaria and who have signed and distributed this most important petition! 

 

Lolita Nikolova, PhD, Mh, MA, AAS, EdD candidate

Salt Lake City, Utah, USA

lnikol@iianthropology.org


Гост

#215

2015-08-15 04:50

Отдавна трябваше истинските историци да се сетят, че историята е наука, в която иманярите и поклонниците на "чудеса" нямат място

Гост

#216

2015-08-15 06:49

E, "почистването" все някога трябва да започне, нали !

Гост

#217

2015-08-15 07:08

От всичките му изяви в медиите лъха некомпетентност, незавоалирана простащина и неграмотност.

Гост

#218

2015-08-15 09:08

заемането на поста от този човек е обида за всички нас!
Митко Станков- оригинал

#219 За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ

2015-08-15 09:21

Набеденият за „голям учен“ Божидар Димитров  има следните качества: 1. Отсъствие на култура .Чалгаджииското му поведение в медиите, арогантността му, речникът му . Какво общо има с културата биографията на този човек“? Нима културата е шпионирането и клевтенето , краденето на чуждата интелектуална собственост и участието в мафиотски структури , самохвалните му разкази за сексуалните му и други „подвизи“ , речникът му , начинът на хранене... Музеиното дело не изчерпва понятието КУЛТУРА . Културата трябва да бъде многообразна , многостранна и демократична .. А Б.Д. не е личност с многостранни колтурни познания и интереси – това не е някакава таина за обществото . Колкото до музеиното дело , ще оставя окачествяването на неговата дългогодишна работа на музеините специалисти...Извинявам се – пропуснах и ще уточня. Не на такива „специалисти“ като шефа на Шести отдел на Шесто главно на Държавна Сигурност , а на истински . Знаете, че гарван-гарвану око не вади . Досегашният живот и поведение на Б.Д. Показват, че тоѝ няма и елементарни понятия за театър, за литература , за изкуство , за музика ... Не претендирам , че това не е някакава таина , известна само мен, а съм уверен – за всеки , коѝто го познава . 2.Тои не е историк , а компилатор и манипулатор . Професията му - историк , не се покрива с медиините му изяви и „научните“ му трудове . За грамотните и компетентните в тази област на науката е ясно, че това не са трудове с принос за българската история, а плод на компилаторски талант . Преписване оттук - оттам и след това „сглобяване“ . Един историк трябва да е обективен , честен , толерантен и чист . А Б.Д. , неговите „научни трудове“ и медиините му изяви не притежават подобни качества . Те не са обективни , а конюктурни – според вкуса на публиката . Неговата публика желае точно това да чуе , а не истината . Уверен съм , че много от хората , чиито познания за българска история се базират само на чутото и прочетенот от Б.Д ., ще протестират против написаното тук от мен. Искам да им кажа само – моите уважения към Вашия патриотизъм , но Вие нищо не сте научили . Това не е истината за българската история . Поискаите си назад парите от вашия „професор“ - и за книгите, и за телевизионните предавания и за хонорарите, които са му изплащани с Вашите пари като данъкоплатци . Неговите трудове немогат да се нарекат и „научно-популярни“. Голяма е разликата между обикновените популяризаторски книги и публикации от типа на „знаете ли че...“ и тези на Б.Д. Първите само правят по достъпни на широката публика знания и научни открития , но не изменят основната идея и не подменят фактите . В същото време неговите – написани под формата на „научни трудове“ дезинформират и манипулират съзнанието на хората. Патриотарските изяви в медиите и книгите на Божидар Димитров ми напомнят подобни по характер изяви в медиите на Третия раих и „научните трудове“ на някои немски историци през периода 1933/1945 г. Ще цитирам един уважава от мене учен доцент (истински !) Христо Паунов от СУ : Божидар Димитров е чалга – историк . „ Самочувствието на един народ не може да се гради на несъществуващи исторически събития “. Българската история трябва да се представя такава- каквато е, а не украсена, митологизирана и фалшива . Божидар Димитров все още пише и говори в стила на „указанията на ЦК на БКП по повод честването на 1300 годишнината от основаването на българската държава“ . Пропагандаторски , манипулативно и в разрез с обектиността . Но пък това се харесва на неграмотните и непознаващи българската история. А може би и въпреки, че я познават – както Б.Д., както президента Първанов и моного още от тяхната култутно – историческа каста . Странна е смесицата на комунистически и фашизоидни позиции . 3. Агентурното минало на Божидар Димитров , което е един доказан и неоспорим факт е много силен аргумент не само против назначаването му като министър на културата , но дори и против присъствието му в българския парламент . По силата на приетия от българския Парламент т.нар. Закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен , комунистическата държавна сигурност е била престъпна организация . Питам- какво ще прави в Народното събрание един член на една престъпна организация ? За кого ще работи – за българския народ или за господарите си от бившата ДС и за олигарсите (последните две групи всъщност се припокриват и се вливат в една група).

Митко Станков- оригинал

#220 За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ

2015-08-15 09:24

Извинявам се, че цитирах себе си от 2009-09-29 21:39:50

http://www.bolgari.net/bez_portfeil__no_s_medal___bozhidar_dimitrov-o2-145.html

Пламен Лилов

#221

2015-08-15 09:39

Казвам се Пламен Лилов и подписвам тази петиция по много причини.Някои от тези причини са че: професор Димитров си позволява да " забранява" или да изказва мнение от името на министър председателя на държавата ни,второ-в предаването " ИСТОРИЯТА " с Божидар Диитров по ТВ+ си позволява да използва нецензурни и вулгарни думи като н апример " задници" ," курва" " мекерета" и т.н,което мен лично а вярвам че и много други Български граждани отвращава за човек на тези години.Не ви прави нито чест ,нито " голяма рабта " като използвате подобни изрази професоре.В същност мисля че трябва да се върнете отново в първи клас където освен " БУКВАРЧЕТО " на децата им се предават начални знания за това кое е " ПРАВИЛНО " и кое " НЕ" както и що е туй " КУЛТУРА ".Е за това професоре ...,не ви харесвам.Друга причина е че не сте истински Българин и историк-ЗАЩО?.Ами в едно от предаванията си от преди почти две години говорехте за турското робство ,за годините под турско робство на Бълагрският народ ,а само преди няколко месеца казахте че едва ли не...не е било.За това " пфу" на вашето образование.Друга причина заради която подписвам подписката е че вече си ви е време да си ходите и да си живеете живота,а и ви е време за пенсия.Много е грозно и това че " поливате " със " свещена вода" от кладенеца в Голямата базилика което си е чиста доза четкаджийство и подмазвачество.Не вярвах че ще паднете толкова низко.Такива като вас и като вашият Бог БУДА сте за ооплакване и за съжаление,но явно ценностите вече ги няма.

 
 
Пламен Лилов

#222 Re: За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ

2015-08-15 09:43

#219: Митко Станков- оригинал - За пенсиониране на Божидар Димитров, директор на НИМ 

 Подкрепям те напълно.Този всезнаещ професор трябва да си ходи най малкото за това че поднася не рповерени исторически данни.А че поведението му е чалгаджийско това е едно голямо категорично " ДА " ,и дори бих добавил че се опитва да копира и да подражава на 100% своя господар " БУДА " ЧИЕТО ПОВЕДЕНИЕ Е СЪЩОТО.

 
 

Гост

#223

2015-08-15 10:14

не гледам негови предавания, не са ми интересни, рядко попадам на негови изявления и съм потресена от просташкия език, присъствие без каквото и да е достойнство,безкрайно високо самочувствие ,което се радва на 1/100 покритие.Ако го срещна случайно,ще му покажа пътя за Пенсионното ....

Гост

#225

2015-08-15 12:52

E,kak zashto!? Ami zashtoto e otvratitelen kreten!!!