ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ


Гост

#26

2015-05-28 07:07

Защо ли?Какво общо има йога учението с българския език и литература.През 1969год.аз също съм се явавала на матура и темите бяха в/у това което сме учили.За сегашното образование просто нямам думи.От второ място по интелигентност в света - отидохме на опашката.Умишлено разбито образование.

Гост

#27 Re:

2015-05-28 07:23

#11: -  

 Най-добрия му ход е да е извини, че е станал подлога и да си подаде оставката!


Гост

#28

2015-05-28 07:24

Такава проява, от такъв ранг говори единствено за умишлена злонамерена провокация! Всички отговорни за този текст в матурата, заедно с министъра на образованието трябва да си отидат. Незабавно! Без обяснения.


Гост

#29 Re: Ехо

2015-05-28 07:26

#12: - Ехо 

 Кой каквото търси, това намира! Не може да ти е за душевно здраве помията, която поглъщаш с тия ключови думи за търсене. А краставите магарета ..... Бог да те просвети и милост да прояви към теб!


Гост

#30 Re: Гръмнете се!

2015-05-28 07:32

#18: Антихриста - Гръмнете се! 

 Бог да те прости!


Гост

#31 Re: Re:

2015-05-28 07:35

#20: Оммммм - Re:  

 В дълбоко помрачение си брате и в плен на демоните. Йога е едно от любимите им в последно време духовни учения. Ти си при тях. Но знай винаги може да се освободиш от робството им чрез Христос Спасителя! Бог да ти помага!


Гост

#32

2015-05-28 07:58

Възмутена съм, че точно в дните около честването на светлия български празник 24 май, най-подходящия текст, избран от МОН, се оказа не български текст, а пропаганден за окултно учение! Изненадана съм и от  ниската просвета и грамотност на професори и преподаватели, че щом няма определение " религиозен", значи текста не е такъв! Явно е, че вероучението е необходимо, за да не бъде познанието ни за света непълно-та нали историята на света е свързана с християнството и християнската култура!!!


Гост

#33 Хула

2015-05-28 08:11

Матей 12:31 Затова ви казвам: Всеки грях и хула ще се прости на човеците; но хулата против Духа няма да се прости.


Гост

#34

2015-05-28 08:13

ПРИ ТОЛКОВА МНОГО ДРУГИ ТЕКСТОВЕ в навечерието на най-светлия български празник 24 май, изборът на текст за йогата ми звучи кощунствено!!! И това е ярък реверанс за световния ден на йогата, който ще се проведе в НДК през месец юни-подготовка, за да бъдем просветени за тогава! Телевизията също се включи в рекламата за това мероприятие. Специалисти по йога ще обикалят из цялата страна и ще обучават безплатно ! Що за хора сме?!

Гост

#35

2015-05-28 08:34

Щом в училище няма религиозно образование, такава тема не би трябвало да има на зрелостен изпит. Щом учениците не са изучавали Хидуизъм (респ. Йога) или каквато и да било друга религия в училище, на какво основание е подбрана такава тема? Колко от тях имат биха могли да имат разбиране по нея, при положение, че йога е нещо несвойствено и нетрадиционно за нашата култура и духовност?


Гост

#36 Re: Ехо

2015-05-28 08:53

#12: - Ехо 

 Това, че някои, които се наричат християни са се извратили не означава, че християнството е това, а че са се отклонили от истината / ако изобщо са били в истината / и са се отрекли от нея, защото в Божието Слово - Библията не го одобрява, а го осъжда. Християнството е това, което пише в Божието Слово - Библията, а кой какво прави си е за негова сметка и затова в Библията - Божието Слово пише че по плодовете ще ги познаете... е това добър плот ли е или не... по това ще прецениш християнин ли е или не е. И аз мога да кажа, че съм градинар, а да си нямам и хабер от това. Това, че съм казал, че съм градинар не ме прави такъв, а самозванец. Ако каже някой, че е жена, а е мъж... това жена ли го прави?

Матей 7:15-21

Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас с овчи дрехи, а отвътре са вълци грабители.
От плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репеи?
Също така, всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове.
Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове.
Всяко дърво, което не дава добър плод, отсича се и се хвърля в огън.
И тъй, от плодовете им ще ги познаете.
Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.


Гост

#37

2015-05-28 10:53

Кой бог ще я пази? Религията е бич на света от доста време. Не ми говорете за суеверия, защото точно телигията е пълна с такива, държащи хората в страх и подчинение. Вие приемате религията на сляпол без доказателства, без никаква емпирична основа. Библията е писана от хора, напасната по стария завет.  Да не си мислите, че е паднала от небето?!

Също не си мислете, че християнството е най-морално и етично. Събрало е доста мъдрости на миналото, доста преди самото него да го има, всичко е изкопирано от предхристиянските вярвания, събрано в една книга, която не казвам, че няма истина и морал и ценности, но е украсена с една измислена история  за зомбита, космически богове и "чудеса".

Странно ми е как, вие, уж вярващите, си отнемате от свободата, за да вярвате в нещо, което ви обещава неизпълними неща, заплашва ви, че ще се случи нещо ужасно ако не сте праведни, приемате, че сте по-низши от измисления си бог, защото само той бил съвършен, а вия по рождения грешни, изпълненис  празнота, която той трябва да запълни.
Религията е психическо разстройство, даже е доказано. Вярването в измислени неща, не ви прави по-стойностни от другите хора.
Може да продължим спора и още, но споренето със сляпо вярващи хора в измислени неща е доста тръдно, приемащи всичко на вяра, неподплътена с нищо реално...

 


Гост

#38

2015-05-28 11:15

ОСТАВКА НА ТОЯ МИНИСТЪР НА ОБРАЗОВАНИЕТО И ЦЕЛИЯ МУ ЕКИП! НЕЗАБАВНО!


Гост

#39 Re:

2015-05-28 11:18

#37: -  

 Ич не си в час, приятелю! Жалкото е, че с толкова високо самочувствие и мисъл преситена с идеологеми от близкото минало ще ти е много трудно да научиш много неща, а после и да ги разбереш.


Гост

#40

2015-05-28 11:55

Съгласен съм с написаното.

Гост

#41

2015-05-28 12:23

Мисля, че колегите ми от Богословския факултет имат право да задават въпроси и да изискват отговори. Въпросите са основателни и аз се присъединявам към тях. Ще очаквам с нетърпение отговора на министъра на образованието. Той трябва да даде такъв. Това може да се тълкува като вид внушение, което според мен е недопустимо на държавни зрелостни изпити. В цитирания 33 въпрос като че ли зрелостникът не бива да има негативно отношение към поставените за размисъл теми. В противен случай може да бъде санкциониран. Министър Танев, чакаме вашия отговор! "33. В свитъка за свободните отговори в рамките на 3-4 изречения формулирайте
СОБСТВЕНА теза по една от посочените теми:
Йога – философия или начин на живот
Стресът и йогата"

Гост

#42

2015-05-28 12:34

Като християнин не съм съгласен с окултните ереси, едно от които е йога и да се притискат учениците по такъв хитър начин да изучават йога е неетично.
Учителката

#43

2015-05-28 12:42

Йогата - "чуждо окултно учение " ???

Препоръчвам на авторите да се информират по-добре, а не да си съставят мнение от стари социалистически пропагандни нматериали. 


Гост

#44

2015-05-28 13:27

Защото йогата вреди на душата.В училището на дъщеря ми практикуват йога и съм възмутена.

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2015-05-28 16:52



Гост

#46

2015-05-28 16:55

България принадлежи на Исус Христос! Други религии или вероизповедания нямат място!

Гост

#47 Re: Re:

2015-05-28 17:24

#45: - Re:  

 "Фанатичните християни със замъглени мозъци" не си позволяват такъв език и изказват мнението си спокойно, без да обиждат никого. Бог ни е дал свободна воля и Той я уважава у всеки един от нас. Всеки има право да избере своя път, но трябва и да е готов да понесе отговорността за своя избор.


Гост

#48 Re: Re: Re:

2015-05-28 17:33

#47: - Re: Re:  

 Ако сте толкова свободни, защо се плашите от другите религии и философии? Кое Ви прави по-истински от другите?
Вашият избор е съпроводен с постоянен страх от "ада". Как може един любящ бог да ви заповядва да нямате друг освен него. Нали имате право на избор. От 10-те Ви "божи" заповеди,3 от тях са само да нямаш друг бог. Нали е много любящ и ви дава право на избор, защо е нужно това?
Свободата не ви я е дал "Бог", свободата идва от самите вас. Напротив, той ви е заробил,като Ви обещава вечен живот, и само ако прегрешиш, ще ти разгони фамилията.

Как може едно несъществуващо нещо да Ви ужавава. Къде е доказателството за бога, в който вярвате, къде е белобрадият ви старец, който дори си позволявате да изрисувате. О, та вие и Исус рисувате - рус, бял, синеок. Абе такъв израелец преди 2000 години имало ли е според вас. Те са мургави дори.
Сляпото вярване в нещо е присъщо на неразвитите общности, то е породило митовете и религиите.
Ако вярвате в Исус, то тогава трябва и в Зевс, Амон Ра и тн.

 


Гост

#49

2015-05-28 18:08

Защото съм християнка и не искам в Православна България да се разпространява чуждо духовно учение - и то в училище. Повечето хора мислят, че йога е система от физически упражнения и не си дават сметка за духовната вреда.

Гост

#50 Re: Re: Re: Re:

2015-05-28 18:22

#48: - Re: Re: Re:  

 Всеки е свободен да избере дали да има или да няма други богове.

Едно от доказателствата за съществуването на Бога е нашата съвест-гласът Божи вътре в  нас, който ни показва дали сме сгрешили или сме постъпили правилно.