Свързване на метрото от Черни връх с кабинковият лифт Симеоново


Гост

#1

2016-03-01 17:37

Защото живея в близост до Симеоново Лифт. Квартала е чудесен, чист въздух, спокойно, идеално за живеене. Само има един голям проблем, липсата на транспорт до квартала. Много е трудно особенно когато трябва да пращаме децата си на училище. Или като тръгнем за работа. Все пак живеем в 21-ви век !!!

Гост

#2

2016-03-20 12:01

Похвално,че най-после някой се е сетил да напише нещо в полза на инфраструктората /или.за липсата на такава/ на този забравен от бога квартал. Община Лозенец,която с години не се интересува от дупките по улиците, знае само да прибира годишни данъци от по 400-500 лева на апартамент в квартала. Живея на улица." Братя Чакрин" която от години не е пипната. Миналата есен закърпиха дупките с отпадъчен изровен от друг ремонт асфалт и в момента са кратери.Надявам се някой да чуе за тези проблеми.

Гост

#3

2016-03-23 18:32

Защото наистина в квартал Витоша живеят много хора, които биха се възползвали от услугите на метрото. Може би това е единственият квартал през който минават само 2 автобусни линии - 67 и 102. Тези хора направо са наказани.

Гост

#4

2016-03-23 20:11

Живея до станцията на лифта Симеоново... Тук след 7 ч. освен с кола или такси с градски транспорт не може да се дойде... Харесва ми също така идеята да има изградена наоколо паркова среда, както и да се намери начин да се довършат или разкарат недовършените някоко затворени комплекса наоколо. Ако инвеститорите нямат пари да си ги довършат вече близо 10 години, да им се отнемат в полза на общината и да се благоустроят. Не може такова място да изглежда като катакомби толкова години!!
Парасков

#5 Метро - Студентски град

2016-03-24 12:19

Аз преди 3-4 години дори направих подробна разработка на трасето, но във форума на skyscrappercity и gtsofia ме разпънаха :)
Можете сами да го разгледате тук:

https://drive.google.com/open?id=0B-CwEiEMEPxUalBXTW05R1RhNkE


Гост

#6

2016-03-24 20:09

Защото подобряването на градския траспорт в София прави града по-чист и по-малко коли да го ползват. Витоша е бързо разрастващ се квартал оставен без удобен градски транпорт. Автобус 67 е единствената връзка с метрото, като в не пиковете часове е веднъж на час, а също така е много бавен. Като резултат задръстванията на Симеоновско шосе за вса повече, което води до поставянето на световафири и още повече хаус и замърсяване. Следователно съм за един по-чист и приятен град с метро.
Мария Коцева

#7

2016-03-26 23:16

Здравейте и от мен. Радвам се, че се обсъждат възможностите за подобряване на транспорта в кв.Витоша. От шест години чакам да се подобри положението в квартала, но с всяка изминала година става все по-лошо - така наречените улици са ужасяващо тъмни, кални и прашни, няма тротоари, няма улично осветление. Но прекрасната гледка, не много високите сгради и това, че въздухът все още е по - чист от този в по-голямата част на София, крепи надеждата ми, че нещата ще се оправят и за нас.  Идеята за метро в квартала е чудесна, но според мен, не е много реалистична.  Моята идея е, да се продължи трамвайното трасе от Семинарията  вместо по ул."Габровски", по Симеоновско шосе и оттам по ул."Проф. Иван Странски" да влезе в Студентски град. Доколкото знам финансирането на ново трамвайно трасе е осигурено, но в кв."Дианабад" не го искат. Ако пуснат трамвай по Симеоновско шосе, хем парите ще се освоят, хем ще се реши транспортния проблем на десетките хиляди живеещи от двете страни на булеварда. Този трамвай ще бъде най бързата ни връзка с центъра, а на стадион "Васил Левски" и с  метрото. Симеоновско шосе не е по-тесен от ул"Габровски" и щом  по нея може да се съберат трамвайни релси, значи може и  на булеварда да се съберат. Мисля, че това решение е по-реалистично, защото е много по-евтино, може да се осъществи за кратък срок, а и спирките, на които ще се качват пътуващите ще са повече, на по-малки разстояния, отколкото станциите на метрото, а оттам и по-достъпни. Ще се радвам, ако моята идея получи поддръжка. Относно идеята за парк и него го чакам от шест години, тъй като голям парк около 200 декара е предвиден в общия устройствен план на кв.Витоша и в подробния устройствен план на квартала. Според плана, парка трябва да започне от ул."Йордан Стубел" и да стигне до Околовръсното. Само че проблемът на Столична община е, върна на бивши собственици и раздаде на свои хора терените, попадащи в рамките на парка и сега няма общински имоти там. За да се осъществи замисъла на градостроителите и желанието на живеещите в квартала за парк, СО трябва да се бръкне за обещетения, но нали "горката" все няма пари, а и в парка няма как да се налее толкова бетон, колкото в някоя естакада или МОЛ. Единственото спасение е да се намери някой инвеститор и чрез публично-частно партньорство да се направи парк със спортни плщадки и атракциони.   Неотдавна Фандъкова  беше във Виена и са разговаряли с техният кмет да помогнат да се построи развлекатален парк в София по подобие на Пратера. Ако се приеме идеята ми това да стане в нашия квартал, мисля че ще се решат и всимки проблеми с инфраструктурата в квартала. Мисля, че в София няма по-подходящо място за това, тъй като ще е близо и до зоологическата градина, до МОЛ - а на Хладилника, до Витоша и Симеоновския лифт, а при добъро  транспортно решение, е мното близо до центъра на града. Очаквам мнения и коментари и ако идеите получат одобрение, може да се организираме и да ги предложим на бъдещия главен архитект на София и да се надяваме, че той ще бъде по-добър градостроител  и по-отговорен администратор от предишния.