За правото на работа, на инженерите-геодезисти

Quoted post

Петър Кьосев

#114 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поздравления към Златан Златанов

2012-11-26 08:39

#113: Златан Златанов - Re: Re: Re: Re: Re: Поздравления към Златан Златанов

Господин Златанов, шест години не са начало, а продължителен период от време, в който ако една структура има намерение да работи и да се развива, би следвало да го е направила. Няма значение дали е възникнала по силата на закон или свободната воля на членовете й. Бих казал, че най-добре е никой да няма опит в работата с камари, и КИИП, и КИГ са просто касички с неясен изход на събираните пари, независимо от отчетите, които всяка година дават. Семинари, литературни четения и други такива сбирки КИГ може да си организира, но без да събира по силата на закон пари от цялата гилдия, Същото се отнася и заКИИП. Моето твърдо мнение е, че нямаме нужда нито от КИИП, нито КИГ, а от повече свободна конкуренция и по-малко монополни практики и ограничения. И точно физическите лица, независими в момента, са тези,които пречат да се монополизира даден район или дял от професията.

Отговори

Златан Златанов

#115 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поздравления към Златан Златанов

2012-11-26 09:20:57

#114: Петър Кьосев - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поздравления към Златан Златанов 

 

Уважаеми Г-н Кьосев,

Доколкото знам всички камари в България са учредени въз основа на закон. Ако някой не желае съществуването на накоя камара, нека направи постъпки, този закон да отпадне. Аз просто твърдя, че имаме някаква даденост в случая КИГ и тази структура трябва да фунционира. По отношение на монополите, не мисля, че чл. 17 в какъвто и да е вид ще попречи или ще помогне за създаването на такива. Най-простото доказателство за това са поддържащите фирми към МЗХ. Според мен това е монопол. Как сегашното положение попречи на тези фирми. Колко физически лица са правили проекти в КВС без да се сбъскат със стена.