За равни права на пушачи и непушачи!

Quoted post

отровен

#34

2012-07-01 02:11

Когато се прибирам уморен и претрепан от работа, и седна на пейката в заградената спирка, и се моля поредният егоистичен наркоманизиран сънародник до мен да свършва по-бързо че не мога да дишам от наглостта му - е тогава ми идва да скоча от някой блок, защото не ми се живее повече сред такива паразити. Работил съм в павилион от 12 кв. м. , 5 месеца без почивка, по 12-14 часа на ден с различни касиери, които се сменяха и на които не им пукаше че им дишах дима, първо защото ми бяха шефове, и второ защото на вън им беше студено на горките. Работил съм и в Халите, където колегите за да не ги видят че пушат - идваха на общото място за почивка и ме тровеха, и когато им направиш забележка - ти отговарят по възможно най-наглият начин. Каквото и да си говорим, истината е че пушачите са егоистични наркоманзирани паразити! Имаше едно сравнение - ако вземте една сурова пържола - цветът и е като на белият дроб на непушач, ако я хвърлите в нагорещен тиган - тя венага променя цвета си и става сива като белият дроб на пасивните пушачи, а ако я забравите в тигана - става черна като дробовте на пушачите. Защо черна - защото те изпиват по една пълна до горе чаша с катранена смола на всеки две години, която остава там и се трупа. Но това си е техен избор, аз обаче не съм избрал по този начин да се внедря в обществото когато съм бил дете, и не ми казвайте че не сте започнали точно заради това. После се опитвате да си внушите че е готино, че и веднага гледате да зарибите приятелите които за разлика от вас обичат тялото си. После защо държавата била пълна с микросметища - защото е пълна с ......, които хвърлят от балконите мазни бомби с храна, уж защото обичат уличните животни, а не защото ги мързи да отидат до кофата. Колко години трябваха за да се рзградят тези пликове, както и филтрите които хвърляте през прзорците на балконте и отделящите изгорели газове таратайки? А какво да кажа за охранените с депутатски кюфтета и кебапчета дебелогъзи народни представители, които отиват в парламента само когато е сигурно че щ ги покажат по телевизията как си вадят кирливите ризи, а през останалото време си гледат частният бизнес, и хич не им пука че се заравят в земята ядрени отпадъци - не точно обратното, продължават да харчат парите ни за да строят още атомни реактори и лижат гъзовете на шеврон като се защитават с български експерти които се опитват д ни заблудят че рискът е малък, а всъщност не е важно колко е голям риска, а какво е подложено на риск. Знам че не им пука за общият воден българо-румънски воден масив, и дават за пример румънците на които също  не им пука че водата е обща и си я замърсяват със сонди, но дали щеше да им пука ако ставаше въпрос за топките им? Каквоо общо имат всички изброени - щом тровят, всичко  около тях, съм сигурен че са пушачи, защото за да държиш чисто и да си пъхнеш хартийката в джоба, докато минеш покрай кофа - първо трябва да спреш да тровиш себе си, ама това не е за безволеви охлюви, които като ги събереш в една кофа преди да ги сготвиш, ги оставяш да пълзят и серат. И вас ще ви сготвят - ако не на този усран свят - на оня...

Отговори


Гост

#35 Re:

2012-07-01 03:57:40

Тц-тц-тц...

Това напоително послание направо си плаче за анализ...

"приятелите които за разлика от вас обичат тялото си"

Чудно как стигнахте до извода, че пушачите не обичат телата си. По тази логика и ядящите тлъсто или онези, които си солят луканката, също не обичат телата си. А какво да кажем за употребяващите алкохол?... (по-добре да не изреждам).

И, само за протокола - пред "които" грамотните хора поставят запетая, а местоимението "Вас" се пише винаги с главна буква!

"филтрите които хвърляте през прзорците на балконте"

Упс, и тук имаме едно "които" без запетаяяяя...

Възпитаните хора си хвърлят боклуците, вкл. филтрите от цигарите, в определените за това места - кошчета и пепелници. Невъзпитаните си хвърлят болуците, където им падне. Имате ли идея колко непушачи си хвърлят боклука през терасата?

Ако съдя по езика и стила Ви на писане и мислене, трудно ще разберете логиката на това, което Ви казвам, затова ще обясня: хората не се делят на пушачи и непушачи, а на простаци и интелигентни хора, на възпитани и невъзпитани!!! Вие от кои сте? Въпросът е реторичен, защото отговорът е ясен - от непушещите простаци!

"пушачите са егоистични наркоманзирани паразити"

Всякакви определения бях чувала, но това би всички рекорди по идиотизъм!

"Егоистични" са хората, които не зачитат желанията на околните, а в настоящата ситуация основните егоисти са непушачите.

"Наркоманизирани" са част от пушачите, които имат никотинова зависимост, а това не е престъпление, доколкото ми е известно, поради което едва ли може да се счита за обида (макар очевидно целта Ви да е именно да обиждате!).

Що се отнася до определението "паразити", чудно ми е давате ли си сметка, че тези "паразити" в огромния им процент са активни хора, които внасят данъци, от цигарите им държавата събира акцизи, с които данъци и акцизи храни "непаразитите".

Работили сте в халите и по павилиончета... Нека позная, осигурявали сте се върху минимални доходи, та да си спестите някой и друг лев данъци и осигуровки... Не пушите, та и акцизи от потреблението Ви не събира държавата... Аз се осигурявам върху пълните си доходи (а те са доста над средните за страната), плащам си всички данъци и пуша, т.е. генерирам потребление, а оттам - акцизи и данъци. Та, в този ред на мисли, кой кого храни и кой е паразит?!

"безволеви охлюви"

Волята и желанието са две различни неща! Аз имам ВОЛЯ да постигам желанията и мечтите си, но нямам ЖЕЛАНИЕ да спра цигарите! Така че, не ми обяснявайте имам или нямам воля - това няма нищо общо с тютюнопушенето!

Що се отнася до охлювите, добре е да знаете, че те имат положителен ефект върху храносмилателната система, а млечната бактерия, която произвеждат, стимулира имунната функция и лекува епидермален рак. Т.е. това са едни изключително полезни животинки, така че мога само да Ви благодаря за комплимента :)

"усран свят"

Това май няма смисъл да го коментирам, освен да Ви обърна внимание, че думата се пише с "О", но очевидно културата Ви е на "У"срано ниво! :)

За финал ще Ви цитирам Наказателния кодекс на РБ:

НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС
Раздел VII
Обида и клевета


Чл. 146. Който каже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на другиго в негово присъствие, се наказва за обида с глоба от хиляда до три хиляди лева. В този случай съдът може да наложи и наказание обществено порицание.

Чл. 147. Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

Чл. 148. За обида:

1. нанесена публично;

2. разпространена чрез печатно произведение или по друг начин;

3. на длъжностно лице или на представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му и

4. от длъжностно лице или от представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му,

наказанието е глоба от три хиляди до десет хиляди лева и обществено порицание.

 

Надявам се да имате предвид тази законодателна норма следващия път, когато започнете
да обиждате в писмен вид публично!!!



Гост

#37 Re: ОЛИГОФРЕН

2012-07-01 06:06:09

ДОКТОРА

#38 Re:

2012-07-01 06:47:37

#34: отровен -

Аз съм човек който се съобразява свсичко и със всички и когато мога да помогна помагам ,а когато не мога ,анализирам проблема и предлагам съвет на страдащия или изпадналия в нужда човек-ето защо ти давам съвет след като прочетох написаното от теб,,човече,, и старателно го анализирах......-ТИ ПРИЯТЕЛЧЕ ИМАШ ПРОБЛЕМ НЕ САМО С ПУШАЧИТЕ -ТИ ИМАШ ПРОБЛЕМ СЪС ВСИЧКИ КОИТО ПОПАДНАТ В ПОЛЕЗРЕНИЕТО НА БОЛНИЯТ ТИ МОЗАК-ТОВА СЕ НОРИЧА ИЛИ АСОЦИАЛИЗАЦИА ИЛИ КИКЕРИЗЪМ-(ПОСТОЯННА ЖЛЪЧ КЪМ ВСЕКИ И КЪМ ВСИЧКО КОЕТО НЕ СЕ ВМЕСТВО В ,,ТВОЯТА КАРТИНКА,,-(ТВОИТЕ ИЗИСКВАНИЯ И СТАНДАРТИ).....ДОБРЕ БЕ И ТИ НЕ МЕ КЕФИШ,НО НА МЕН НЕ МИ ПУКА -ИНАЧЕ БИХ ТИ ПОДАРИМ ПИСТОЛЕТ ЗА ДА СЕ ЗАСТРЕЛЯШ-СЪВЕТЪТ МИ Е -,,ИДИ НА ЛЕКАР-ПСИХОЛОГ ИЛИ ПСИХИАТЪР-ЩОТО КАКТО КАЗАХ-ТИ СИ БОЛЕН МОЗЪК-ТОЧНО ЗАРАДИ ТЕБ И ТОКИВА КАТО ТЕБ ПОЧВАМ ДА ПУША ,ДА ПИЯ ,ДАЖЕ ЩЕ СЕРА ТАМ КЪДЕТО ИСКАШ ДА НЕ СЕ ПРАВИ ТОВА-....ОНАНИСТ.