За равни права на пушачи и непушачи!

отровен

/ #34

2012-07-01 02:11

Когато се прибирам уморен и претрепан от работа, и седна на пейката в заградената спирка, и се моля поредният егоистичен наркоманизиран сънародник до мен да свършва по-бързо че не мога да дишам от наглостта му - е тогава ми идва да скоча от някой блок, защото не ми се живее повече сред такива паразити. Работил съм в павилион от 12 кв. м. , 5 месеца без почивка, по 12-14 часа на ден с различни касиери, които се сменяха и на които не им пукаше че им дишах дима, първо защото ми бяха шефове, и второ защото на вън им беше студено на горките. Работил съм и в Халите, където колегите за да не ги видят че пушат - идваха на общото място за почивка и ме тровеха, и когато им направиш забележка - ти отговарят по възможно най-наглият начин. Каквото и да си говорим, истината е че пушачите са егоистични наркоманзирани паразити! Имаше едно сравнение - ако вземте една сурова пържола - цветът и е като на белият дроб на непушач, ако я хвърлите в нагорещен тиган - тя венага променя цвета си и става сива като белият дроб на пасивните пушачи, а ако я забравите в тигана - става черна като дробовте на пушачите. Защо черна - защото те изпиват по една пълна до горе чаша с катранена смола на всеки две години, която остава там и се трупа. Но това си е техен избор, аз обаче не съм избрал по този начин да се внедря в обществото когато съм бил дете, и не ми казвайте че не сте започнали точно заради това. После се опитвате да си внушите че е готино, че и веднага гледате да зарибите приятелите които за разлика от вас обичат тялото си. После защо държавата била пълна с микросметища - защото е пълна с ......, които хвърлят от балконите мазни бомби с храна, уж защото обичат уличните животни, а не защото ги мързи да отидат до кофата. Колко години трябваха за да се рзградят тези пликове, както и филтрите които хвърляте през прзорците на балконте и отделящите изгорели газове таратайки? А какво да кажа за охранените с депутатски кюфтета и кебапчета дебелогъзи народни представители, които отиват в парламента само когато е сигурно че щ ги покажат по телевизията как си вадят кирливите ризи, а през останалото време си гледат частният бизнес, и хич не им пука че се заравят в земята ядрени отпадъци - не точно обратното, продължават да харчат парите ни за да строят още атомни реактори и лижат гъзовете на шеврон като се защитават с български експерти които се опитват д ни заблудят че рискът е малък, а всъщност не е важно колко е голям риска, а какво е подложено на риск. Знам че не им пука за общият воден българо-румънски воден масив, и дават за пример румънците на които също  не им пука че водата е обща и си я замърсяват със сонди, но дали щеше да им пука ако ставаше въпрос за топките им? Каквоо общо имат всички изброени - щом тровят, всичко  около тях, съм сигурен че са пушачи, защото за да държиш чисто и да си пъхнеш хартийката в джоба, докато минеш покрай кофа - първо трябва да спреш да тровиш себе си, ама това не е за безволеви охлюви, които като ги събереш в една кофа преди да ги сготвиш, ги оставяш да пълзят и серат. И вас ще ви сготвят - ако не на този усран свят - на оня...