Декларация на мюсюлманите в Република България

Quoted post

Jovi4
Гост

#16

2012-06-24 13:05

Всяка страна трябва да признае законните, официалните религии на етносите в нейните граници. Другото са секти!
Аз като не вярващ, но не и против религиите човек съм за това.
Мюсюлманите в Република България, борете се за това да сте разбрани, но предварително си изберете Родината!
В противен случай винаги ще сме на "нож"...
Чувам, че искате предизборната кампания да се води на майчин, т.е. на турски език.                                            Множко идва това за малка България.
Не допускайте такива огнища, критикувайте си водачите на партия ДПС - те не са богове!
Лъжат, мажат, а вие си траете! Е, как да ви разбираме тогава...
Бъдете здрави!
Йовчо Колев

Отговори

Кр. Иванов

#17 Re: 16

2012-06-24 13:19:40

"...Чувам, че искате предизборната кампания да се води на майчин, т.е.на турски език...."

Нещо тук пак някой греши! Това г-н Колев са думи на ДПС, а аз специално не мисля, че всички мюсюлмани са твърд електорат на тази партия. С тази си декларация тук въобще няма намесени партии и тя е надпартийна. Тази декларация е чисто мюсюлманска - изразява волята и решенията на мюсюлманите в България е не на някаква си партия - било то ДПС, ГЕРБ или която и да е. Мисля, че тези думи от коментара Ви са доста излишни и няма смисъл да спорим на тази тема. Моля ви, не намесвайте мюсюлманите с която и да е партия!!! Тук не е важна политическата принадлежност!

А относно родината... Вие ако се бяхте родил в Дания например - какъв щях да сте - руснак или датчанин...

Това, че релегизната ни принадлежност е различна няма нищо лошо. Но някои институции в България злоупотребяват с добротата на мюсюлманина. Всеки човек е такъв, какъвто е, където се е родил. Аз лично се смятам за българин но изповядващ Исляма а това е и мое конституционно право.

Благодарности за подписа под декларацията и бъдете здрав, г-н Й. Колев!

 

Милена-Иршад

#20 Re:

2012-06-24 16:01:24

#16: Jovi4 -

Мюсюлманин не означава "турчин" или "арабин". Мюсюлманин е вярващ в Аллах, изповядващ Ислям. Това, че някой иска предизборната кампания да се води на турски език, е нещо съвсем различно и засяга определени хора, в никакъв случай не всички мюсюлмани. Сред турците има и немюсюлмани.

Определено иначе си прав, Йовчо Колев, лъжат, мажат, а ние си траем...Това искаме да променин с подкрепата на Аллах (Богът)!